• Vybrat den

    Listopad 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Japonsko plánuje podmorský tunel, ktorý odčerpá rádioaktívnu vodu z Fukušimy

    30-8-2021 Zem & Vek 52 518 slov zprávy
     
    Foto: allthingsnuclear.org

    Vo svete, kde OSN tlačí na západ (ale napodiv nie na Čínu), aby drasticky znížil emisie a aby zachránil svet pred globálnym otepľovaním, je pozoruhodné, že japonská vláda urobí niečo tak retrográdne a vypustí bez mihnutia oka odpadovú vodu zo zničenej elektrárne Fukušima.

    Tokyo Electric Power Company (TEPCO) ako najväčšia japonská elektrárenská spoločnosť sa dohodla na pláne zbaviť sa odpadovej vody, ktorá sa hromadila v zničených reaktoroch jadrovej elektrárne. Tento podnik postaví kilometer dlhé podvodné potrubie priamo z ruín reaktora 1 do Tichého oceánu, kde sa odborníci domnievajú, že prúdy ho rýchlo zriedia a odnesú.

    Podmorský tunel bude budovaný vyhĺbením podložia na morskom dne v blízkosti závodu a podľa Japan Times sa bude tiahnuť východne smerom k moru. Rybársky priemysel v oblasti je pochopiteľne proti opatreniu, ale len málo analytikov očakáva, že rybári odolajú vzhľadom na nedostatok alternatív na zneškodnenie rádioaktívnej vody.

    Okrem Černobyľu je Fukušima jediný jadrový incident, ktorý si vyslúžil označenie úrovne 7 v rámci medzinárodnej stupnice jadrových udalostí. Japonsko je spojenec západných štátov, preto sa zámer vypustiť rádioaktívnu vodu stretáva s neobvyklým mlčaním médií. Je otázne, či by rovnako mlčali v prípade Bieloruska alebo Ruska alebo by skôr začali písať obrovské titulky o ničení planéty a života v oceánoch.

    Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

    CHCEM PODPORIŤ
    Zdroje:

    (1) Tepco to build undersea tunnel to release Fukushima water offshore; The Japan Times/Kyodo, 24.8.2021
    (2) Japan decides to release water from Fukushima nuclear plant into sea; Kyodo News, 13.4.2021
    (3) China warns of action over Japan’s decision to dump radioactive Fukushima water into the sea; autor: Catherine Wong; South China Morning Post, 13.4.2021

    Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
    Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
    ZDIEĽAJTE ČLÁNOK
    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑