• Vybrat den

    Listopad 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Rangers ?

    2-10-2021 První Zprávy 148 506 slov zprávy
     

    Rangers ?


    Ve čtvrtek  večer měl fotbal opět jeden ze svých svátků. Sparta s Rangers. Hrálo se to na Spartě na Letné a pražský klub vyhrál o jeden gól. Cenné vítězství, které udělá každému českému fotbalovému srdci, nejen sparťanskému, radost, píše v glose pro Prvnizpravy.cz novinář Michal Rollo.



    Ilustrační foto

    2. října 2021 - 14:06




    No a dneska se z internetu a dovídáme, že poražení Britové hodlají hnát včerejší chování pražských fanoušků před vrcholné orgány mezinárodní fotbalové asociace - a britští právníci a funkcionáři navrhují Spartu vyloučit ze všech  evropských soutěží!!!

    Prostě hnát to vejš, jak se patří... A důvod? Fandění! Včerejší fandění sparťanských tribun, které prý bylo krajně nekorektní...

    Neboť, nastojte, čeští sparťanští diváci včera na Letné bučeli. Ano bučeli. Či přesněji - dopustili se bučení. Bučení které sice možná znělo tak, jak nás to již desetiletí učí notoricky opakované záběry bučících poslanců z britského parlamentu - ale proti hráčům Rangers prý vyluzovala Praha zvuky nepokrytě nepřátelsky a nedemokraticky  zaujaté. Jak se po včerejší porážce nechali v ostrovní říši slyšet, šlo o bučení krajně nevhodné. A především - o bučení nekorektní.

    Britská média neváhají zdůraznit, jako zvlášť nekorektní i to, že nepatřičné české bučení zaznivalo z nevinných dětských hrdel. Na pražský stadion totiž nesměli včera vstoupit dospělí diváci, ale pouze diváci mladiství. Vlastně prý jen děti ve věku do 14 let. Údajně jen s doprovodem.

    Poněkud absurdní opatření také nebylo náhodné. Ale opět prý česká vina. A sice důsledek předchozího, rovněž nevhodného chování českých dospělých sportovních příznivců. Proti Rangers se totiž již před Spartou "provinili" hráči pražské Slávie. Ti nejen, že porazili Rangers přímo na jejich domácím půdě ve Velké Británii - ale v kolébce fotbalu jim dali dokonce góly dva. A nejen, že si přitom nenechali líbit brutální fauly britského soupeře, ale troufli si dokonce protestovat proti bezohledné hře. Čímž ovšem čeští hráči navíc zavdali příčinu, aby se do dění museli posléze zapojit i evropští byrokraté. A když se byrokraté něčeho chopí, hned tak se toho nepustí. Fotbaloví "diplomaté" obvinili české hráče z rasismu - a následovala "opatření".

    Vypjatá situace nakonec dorazila i na pražskou Spartu. Nikoli náhodou hvězdné nebe nad Letnou zažilo poslední zářijový den pozoruhodný úkaz: tribuny plné dětí...





    Bučení letenských ochozů se včera zaměřilo především na jednoho konkrétního hráče klubu Rangers, s nímž má český fotbal v poslední době poněkud zostřené vztahy. Fotbalová nevraživosti není nicméně jevem ojedinělým a mezi hráči a jejich diváky mnohdy bývá často považována za "koření" tohoto lidového sportu. V souladu s dávnou tradicí ochozy a kotle fandů dávají svou přízeň či nepřízeň v takových případech rády najevo - a důrazně - po celém světě. A často hodně nevybíravě. Británie by mohla o svých rowdies pořádat instruktáže.

    Děje se to v celém světě - a ať chceme či nechceme, i tohle dělá fotbal fotbalem. Nejen ve Velké Británii, kde se tento pozoruhodný sport zrodil. Někdy se prostě bučí o sto šest. Byznys kvete.

    Ale ani matka demokracie zatím nedala světu pravidla jak se má bučet podle barvy kůže.



    (rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑