• Vybrat den

    Listopad 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Liečba ivermektínom to umožňuje – indická provincia prakticky bez korony

    13-10-2021 Zem & Vek 151 989 slov zprávy
     

    Orgány indického štátu Uttarpradéš úspešne otestovali antiparazitárny liek ivermektín v rámci vlastného experimentu po rýchlom náraste prípadov korony na jar 2020. Od 20. augusta bol oficiálne schválený na liečbu covid pacientov a odvtedy sa používa aj preventívne.

    Len nedávno viacero novín uviedlo, že vo viac ako 60 okresoch Uttarpradéš neboli hlásené žiadne ďalšie prípady ochorenia COVID-19. Uttarpradéš je vďaka svojej stratégii prakticky bez ochorenia COVID-19. Ale nielen to, miera zotavenia u covid pacientov je 98 percent. Tento trend potvrdila aj vláda. Hlásených bolo len niekoľko pozitívnych prípadov.

    Uttarpradéš je najľudnatejším štátom v severnej Indii s približne 200 miliónmi obyvateľov. To zodpovedá približne polovici celkového počtu obyvateľov EÚ. Napriek nízkej zaočkovanosti (okolo jedenásť percent) je Uttarpradéš štát s najnižším počtom prípadov zo všetkých piatich štátov.

    „Christianity Daily“ informoval, že používanie antiparazitárneho lieku ivermektín zohralo dôležitú úlohu v boji proti COVID-19. „Bol použitý včas a preventívne vo všetkých rodinných kontaktoch“, uviedli noviny.

    Priekopník v terapeutickom používaní ivermektínu

    Dozorný úradník ministerstva zdravotníctva Vikssendu Agrawal pre „Indian Express“ potvrdil, že „Uttarpradéš bol prvým štátom v krajine, ktorý vo veľkom zaviedol profylaktické a terapeutické používanie ivermektínu“.

    Od mája až do júna minulého roka viedol lekár Dr. Anshul Pareek skupinu, ktorá testoval ivermektín na sebe. „Zistilo sa, že u žiadneho z nich sa nevyvinul COVID-19, aj keď boli v každodennom kontakte s pacientmi, ktorí boli pozitívne testovaní na vírus,“ opisuje Agrawal experiment.

    Po ukončení experimentu, 20. augusta, vláda schválila distribúciu ivermektínu zdravotníckym pracovníkom, chorým ľuďom a príbuzným chorých alebo pozitívne testovaným v karanténe. Agrawal si je istý, že ivermektín pomohol štátu dosiahnuť nízku mieru pozitivity napriek vysokej hustote obyvateľstva.

    Pre „Indian Press“ povedal: „Akonáhle druhá vlna ustúpi, vykonáme vlastnú štúdiu, pretože stále viac dôkazov naznačuje, že sme ivermektín už od prvej vlny použili včas.“

    Uttarpradéš robí „extra míľu“ v boji proti COVID-19

    7. mája 2021 WHO zverejnila správu o pretrvávajúcom úsilí Uttarpradéšuriešiť COVID-19 krízu. Keď sa variant delta začal šíriť štátom, vláda zahájila iniciatívu na ukončenie procesu infekcie.

    S viac ako 141 000 mobilnými zdravotníckymi tímami bolo za päť dní navštívených viac ako 97 000 dedín v 75 okresoch a všetci obyvatelia boli testovaní na COVID-19. Pre zodpovedajúce množstvo materiálu boli k dispozícii dve plne vybavené dodávky pre každý okres. Postihnuté rodiny boli informované o procese karantény a vybavené lekárskou súpravou pre domácnosť.

    Podľa zdroja každá súprava obsahovala: tablety paracetamolu [tylenol], vitamín C, multivitamín, zinok, vitamín D3, ivermektín dvanásť miligramov [množstvo desať tabliet], doxycyklín 100 miligramov [množstvo desať tabliet]. Rúška, dezinfekčné prostriedky, rukavice a alkoholové obrúsky, digitálny teplomer a pulzný oxymeter. Celá súprava – vrátane oxymetra – stála 2,65 dolára.

    WHO podporila vládu Uttarpradéša v ich projekte. Zatiaľ čo mobilné tímy chodili do dedín, WHO realizáciu plánu sprevádzala a monitorovala náhodne. Len o niekoľko týždňov neskôr počet novo hlásených covid prípadov klesol o viac ako 90 percent a projekt bol veľkým úspechom.

    Čo je ivermektín?

    Ivermektín je dostupný ako terapeutikum pre zvieratá, tak aj ako liek pre ľudí. Antiparazitikum objavil okolo roku 1970 japonský biochemik Satoshi Ōmura. Išlo o baktériu s dobrým účinkom proti škrkavkám.

    O svojom objave sa podelil so svojim americkým kolegom Williamom Campbellom, ktorý vyvinul liek Ivermectin pre spoločnosť Merck Pharmaceuticals, ktorý bol uvedený na trh v roku 1980.

    Liek bola použitý na onchocerkózu, chorobu spôsobenú parazitickým červom, ktorá môže postihnúť ľudí nielen v Japonsku, ale aj v častiach Strednej a Južnej Ameriky a v niektorých častiach Afriky.

    Ivermektin

    Liek sa dostal na zoznam základných liekov Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO). V roku 2015 Dr. Ōmura získal Nobelovu cenu za medicínu ako uznanie za svoje úspechy a podelil sa o ňu s Dr. Campbellom.

    Na začiatku koronakrízy austrálski vedci vo svojom literárnej rešerši zistili, že ivermektín preukázal účinok proti vírusom, ako sú vírusy Zika, West Nile alebo chrípkové vírusy. Experimentmi sa zistilo, že ivermektín vykazoval v skúmavke pozoruhodnú aktivitu proti SARS-CoV-2 bez poškodenia buniek.

    Viac ako 20 krajín už zaradilo ivermektín do svojej stratégie riadenia COVID-19. Patria sem aj Grécko, Bulharsko, Macedónsko, Slovensko a Česká republika. V NemeckuRakúsku Švajčiarsku sa ozývajú prvé hlasy vyzývajúce na schválenie.

    Dodnes je aplikovateľnosť ivermektínu na COVID-19 v odbornom svete kontroverzná. Štúdie podporujú názory zástancov aj odporcov na používanie ivermektínu pri infekciách SARS-CoV-2.

    Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

    CHCEM PODPORIŤ

    Zdroj: liecba-ivermektinom-to-umoznuje-indicka-provincia-prakticky-bez-korony; hlavnespravy.sk; 10.10.2021

    Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]
    UPOZORNENIE
    Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
    ZDIEĽAJTE ČLÁNOK
    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑