Anthony Fauci vědomě zamlčoval fakta o výzkumu ve Wu-chanu. Nový dokument usvědčuje hlavního poradce Bílého domu a odhodlaného bojovníka proti covidu z toho, že lhal.
aj: TU
Doktor Fauci totiž dlouho popíral, že by se Američané podíleli na výzkumu zvířecích koronavirů ve Wu-chanu. Navíc se potvrzuje, že se výzkum zabýval i cílenými mutacemi vedoucími ke zvýšení nakažlivosti viru. Což je ve Spojených státech zakázané.
„Doktore Fauci, jak obhájíte to, že americký Státní institut pro zdraví finančně přispíval laboratoři ve Wu-chanu?“ ptal se na květnovém jednání lékař a senátor Rand Paul. „Senátore, ukrutně se mýlíte. Není to pravda. Nepodporujeme žádný funkční výzkum virů ve Wu-chanu,“ odmítl tehdy poradce Bílého domu.
Zpráva také uvádí, že jedním z cílů výzkumu bylo zjistit možnosti přenosu netopýřích virů na lidi a zkoumat řízené mutace, které by zvýšily jeho nakažlivost. Což se skutečně u laboratorních myší ve Wu-chanu podařilo.
Fauci přitom tvrdil, že je prakticky nemožné, že by pandemii mohl způsobit únik viru z laboratoře. „Historie nám ukazuje, že pandemie vznikají přirozenou cestou z nějakého přírodního rezervoáru. A proto se přikláníme k tomu, že i tato pandemie vznikla velmi pravděpodobně zcela přírodní cestou,“ uvedl v minulosti Fauci.
Fakta pomalu vycházejí najevo poté, co dosavadní ředitel Národního institutu pro zdraví oznámil svůj odchod z úřadu. Právě on a Fauci měli mít o výzkumu koronavirů nejlepší přehled. „Ani já, ani doktor Francis Collins, ředitel Národního institutu pro zdraví, jsme nelhali ani nepodávali zavádějící informace ohledně toho, co jsme udělali,“ stojí si za svým Fauci.
Kritici ale volají po Fauciho okamžitém vyhazovu. „Měl by okamžitě jít. Podle toho dopisu jednoznačně funkční výzkum ve Wu-chanu probíhal. A opravdu tam vytvořili virus, který původně v přírodě neexistoval a který je extrémně nebezpečný,“ prohlásil Paul.
A aby toho nebylo málo, je tu aféra „beaglegate“. Ochránci zvířat Fauciho viní z toho, že jeho institut financoval výzkum v Tunisku, při kterém byla krutě týrána štěňata bíglů. Při hledání léků proti parazitům prý nechali psy přikurtované v klecích v podstatě zaživa sežrat nakaženými písečnými mouchami.
Zdroj: Fauci lhal o výzkumu koronaviru ve Wu-chanu. Kritice čelí i kvůli krutým pokusům na psech, cnn.iprima.cz, 26.10.2021
Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]