• Vybrat den

    Prosinec 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Tři studie odhalují, že za globálním oteplováním nestojí lidé, ale přírodní jevy

    1-11-2021 Svobodné Noviny 185 655 slov zprávy
     

    Tři studie zjistily, že za globální oteplování nemohou lidé, ale přírodní jevy. Noviny publikované od června do října odhalily, že výskyt v atmosféře a v oceánu vyvolává zvýšené teploty. Role lidstva v globálním oteplování se zdá být minimální – a dokonce způsobuje pokles teplot, konstatovaly studie.


    Geofyzikální výzkumné listy v červnu zveřejnily studii, která poukazuje na energetickou nerovnováhu Země (EEI) jako na důvod globálního oteplování. „EEI je relativně malý rozdíl mezi globálním průměrným slunečním zářením absorbovaným a tepelným infračerveným zářením emitovaným do vesmíru,“ vysvětlila studie.


    Poznamenala také, že většina EEI ohřívá oceán, zbytek ohřívá zemi, rozpouští led a ohřívá atmosféru. Autoři studie napsali, že zaznamenali „statisticky nerozeznatelné zvýšení EEI v období od poloviny roku 2005 do poloviny roku 2019“. Primárně to přičítají „nárůstu absorbovaného slunečního záření spojenému se sníženým odrazem mraků“.








    Studie poukázala na další přírodní jev zvaný pacifická dekadální oscilace (CHOP), což je „rozsáhlý klimatický vzorec spojený se značnými posuny teplot a mraků na mořském povrchu“.


    Podle autorů přešlo CHOP do teplé fáze přibližně od roku 2014 do roku 2020. Tato změna vedla k tomu, že oceán pokrývalo méně mraků, což umožnilo absorbovat více slunečního záření. „Pokud by se CHOP v budoucnu obrátilo, pravděpodobně by to vedlo ke snížení míry čerpání tepla,“ napsali. (Související: CO2 nezpůsobuje „globální oteplování“ – ale slunce.)


    Hlavní autor studie Norman Loeb řekl: „Dva velmi nezávislé způsoby pohledu na změny energetické nerovnováhy Země jsou ve skutečné, ale opravdu dobré shodě. Oba vykazují tento velmi velký sklon, což nám dává velkou jistotu, že to, co vidíme, je skutečný fenomén a ne jen pomocný artefakt.“


    Autor Kenneth Richard, který psal pro NoTricksZone, komentoval studii, kterou vypracoval Loeb a jeho kolegové. Řekl, že na základě údajů z oblaků a zářivého energetického systému Země (CERES) tvoří oblaka i zemský povrch 89 procent globálního oteplování. Na druhou stranu skleníkové plyny tvoří jen „nepatrný zlomek“ tohoto oteplování.


    Další dvě studie vyvracejí roli lidstva v globálním oteplování


    Další studie dvou vědců z Německa také vyvrátily údajnou roli lidí v globálním oteplování. Studie zveřejněná v časopise Atmosphere počátkem tohoto měsíce tvrdila, že antropogenní emise mohou ve skutečnosti způsobit pokles globálních teplot. Autoři studie se odvolávali na výzkum Loeba a jeho kolegů, který pro vyšší teploty uváděl „snížení nízké oblačnosti“.


    „Porovnáváme jasnou oblohu s oblačnými oblastmi a zjišťujeme, že hlavní příčinou by měly být změny ve struktuře oblačnosti,“ napsali němečtí výzkumníci. Dodávají, že jejich vlastní závěry založené na údajích CERES „jsou v rozporu s předpokladem, že další globální oteplování má původ hlavně v zachycování [dlouhovlnné] radiace způsobené skleníkovými plyny“.


    Richard se ke studii také vyjádřil: „Ve skutečnosti byl dopad skleníkového efektu negativní; v posledních dvou desetiletích přispěl k čistému vlivu ochlazování.“


    V červenci byla v časopise Current Journal of Applied Science and Technology zveřejněna studie, kterou provedl akademik Antero Ollilia z finské Aalto University.


    List Ollilia poznamenal, že v letech 2000 až 2019 „existují přirozené klimatické faktory, které mají rychlé a významné teplotní dopady přesahující antropogenní faktory“ pro toto časové rozmezí. Antropogenními látkami se rozumějí znečišťující látky pocházející z lidské činnosti.


    Studie finského výzkumníka poukázala na to, že jakékoliv oteplování pozorované od roku 2015 „nemůže být způsobeno antropogenními důvody“. Proto ke klimatická nouze produktem propagandy a politiky bez vědecké podpory.









    Reklama

    loading...









    Loading...




    Reklama







    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑