• Vybrat den

    Prosinec 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Washington vždy hledá další novou válku

    4-11-2021 Svobodné Noviny 143 999 slov zprávy
     

    Netrvalo dlouho a USA s Čínou a Ruskem zvýšily laťku. Tak brzy po drtivé porážce po 20 letech smrti a ničení v Afghánistánu nacházíme Washington, jak rozdmýchává ohniště a hledá další potíže.


    Není to žádné překvapení. Jen se pořádně podívejte na dějiny USA – jedna špinavá válka za druhou.


    Zrovna minulý týden jsme viděli, jak Victoria Nulandová z EU odjíždí do Moskvy a doufá v audienci u Putina. Setkala se jen s nižšími, ale schopnými ruskými diplomaty a odešla s ničím jiným než s prohlubováním propasti mezi oběma národy. Vlastně to mohla být strategie USA.


    Říká se, že Nulandová přišla se seznamem požadavků Washingtonu. Rusko řeklo „nyet“ a podalo Nulandové svůj vlastní seznam. Nulandová samozřejmě řekla „ne“ a byla poslána zpět do USA.


    Ministr války Lloyd Austin (bývalý člen představenstva Raytheonu) se právě zastavil v Gruzii, na Ukrajině a v Rumunsku, než zamířil do Bruselu, aby si potřásl rukou s klauny z NATO.








    Austin během tiskové konference v Bukurešti prohlásil, že účelem těchto návštěv je zdůraznit „význam prohloubení spolupráce mezi našimi spojenci a partnery v oblasti Černého moře s cílem odstrašit a bránit se proti ruským zlovolným aktivitám v regionu“.


    To je politický humbuk. Jeho skutečný záměr v Gruzii, na Ukrajině a v Rumunsku? Poštvat je, aby dělali Moskvě potíže jakýmkoliv způsobem a všemi možnými způsoby. A jsem si jistý, že Austin pronesl kouzelná slova: „Samozřejmě, že vás USA podpoří, když se pustíte do boje s Ruskem. Nejprve vám dodáme více zbraní a rozmístíme více našich vojáků ve vašem státě, aby vás ochránili před ruským medvědem.“


    Na bruselské schůzce generální tajemník NATO Jens Stoltenberg řekl toto:


    Spojenci spustí Inovační fond NATO v hodnotě 1,16 miliardy dolarů na vývoj vznikajících a rušivých technologií dvojího užití. NATO také zavede svou první strategii umělé inteligence, která bude zahrnovat analýzu dat, snímkování a kybernetickou obranu.


    Spojenci více utrácejí za obranu a dohodli se na zvýšení připravenosti sil.


    V alianční protivzdušné a protiraketové obraně dochází k významným zlepšením. NATO vyzývá k posílení konvenčních kapacit pomocí tryskových letadel páté generace, přizpůsobení cvičení a zpravodajských informací a zlepšení připravenosti a účinnosti jaderného odstrašování.


    Vyměnili jsme si názory na to, jak zachovat zisky a zajistit, aby se Afghánistán už nikdy nestal bezpečným útočištěm teroristů.


    Nová strategie NATO zajišťuje, že aliance bude mít „správné síly ve správný čas na správném místě“.


    Typicky se také pustili do Číny zpoza bezpečných zdí velitelství NATO v Bruselu proudem rétoriky.


    Austinovy poznámky následovaly po dokončení dvoudenního ministerského zasedání NATO, kde podle něj úředníci nabízeli „jedinečné perspektivy“ Číny, což podle něj zůstává „primární výzvou pro Pentagon“.


    „Oceňuji práci NATO na Číně a dal jsem jasně najevo, že Spojené státy jsou odhodlány hájit mezinárodní řád založený na pravidlech, který Čína soustavně podkopává pro své vlastní zájmy,“ řekl Austin novinářům.


    Na radnici CNN 21. října byl Joe Biden dotázán na Čínu.


    „Jen chci, aby Čína pochopila, že nehodláme ustoupit, nehodláme měnit žádný z našich názorů.“ To řekl Biden. Na otázku, zda by se USA postavily na obranu Tchaj-wanu, kdyby byl napaden, odpověděl: „Ano, máme závazek to udělat.“


    Pojďme si teď trochu zanalyzovat toto setkání NATO a komentáře k Číně.


    Za prvé, koho Rusko napadlo? Od roku 2014, kdy USA zorganizovaly převrat na Ukrajině (kdy rusko-etničtí lidé na Krymu odhlasovali, že požádají Rusko, aby je vzalo zpět do federace), nedošlo k žádné invazi nikoho poblíž jejích hranic. Současně USA a NATO opakovaně pořádají podél ruských hranic válečné hry. Když Moskva zareagovala pořádáním protiválečných her uvnitř své vlastní země, Washington a Brusel se mohli zbláznit. Tomu říkám dvojí metr!


    A všimněte si, prosím, výše uvedených slov Austina – „tleskám práci NATO vůči Číně“ – co to vlastně znamená?


    NATO se stalo globálním. Severoatlantická aliance se nyní rozhodla, že by měla „bránit demokracii v Tichomoří“. Kdo je v tomto případě agresorem? Jaké má NATO právo rozhodnout, že je novým globálním policistou?


    NATO dnes nemá žádný legitimní důvod k existenci – Sovětský svaz a jeho Aliance Varšavské smlouvy jsou dávno pryč. Rusko právě postavilo podmořský plynovod Nord Stream 2, aby Evropě dodalo palivo, a pomohlo tak zmírnit její současnou energetickou krizi. Pro Moskvu je to velký byznys. Proč by Rusko chtělo válku s Evropou?


    Šílenství USA-NATO je odhaleno pro každého, kdo je ochoten to vidět. Washington a Brusel dostaly od špatně vyzbrojeného hadráře, ale odhodlaného Talibanu v Afghánistánu, na prdel. Nyní tak nějak sní o tom, že se mohou postavit jak Číně, tak Rusku, které vytvořily vojenskou alianci, když sledují nekonečnou válečnou mašinérii NATO, která jim míří do cesty.


    Chápu, že všechny tyto kroky ze strany US-NATO absolutně prospívají vojensko-průmyslovému komplexu, který dosadil jednoho ze svých agentů (Lloyda Austina) jako ministra války. Ale opravdu tito psychopati věří, že mohou začít válku s Čínou a Ruskem a možná i vyhrát? Copak nevědí, že taková válka by se rázem stala nukleární?


    Je zřejmé, že válečná klika USA a NATO je zaslepena mocí a chamtivostí. Nemůže být jiné vysvětlení, které by dávalo smysl.


    Je to nebezpečná a špinavá hra, kterou tyhle tlusté kočky hrají – v době, kdy nám přímo před očima zuří klimatická krize, zástupy lidí čelí vystěhovávání ze svých domovů a základní životní náklady dosahují nebetyčných výšin.


    Směřujeme ke kolapsu v USA a na celém světě? Jak je možné, že se to neděje za současných podmínek?


    A reakce USA a NATO?


    Co takhle další válka?


    Která strana ve Washingtonu vede tento sestup do pekla?









    Reklama

    loading...









    Loading...




    Reklama







    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑