• Vybrat den

    Listopad 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    V Japonsku rapídne ubudlo infekcií. Delta zrejme ničí samu seba, mienia vedci

    23-11-2021 Zem & Vek 199 488 slov zprávy
     

    Piata a najväčšia vlna „pandémie“ v Japonsku náhle utíchla. A médiá sa pýtajú – v čom je Japonsko iné ako zvyšok sveta? Vedci ponúkli nečakanú odpoveď. Za obratom k lepšiemu môže byť sebadeštruktívna vlastnosť mutácie delta.

    Pred tromi mesiacmi malo Japonsko 26 tisíc prípadov za deň. Dnes však denné štatistiky nových prípadov neprekračujú 200. Od 7. novembra v súvislosti s Covidom-19 nezomrel v Japonsku jediný človek. Je to prvýkrát za 15 mesiacov.

    Hlavné zásluhy na danom stave vedci pripisujú genetickým zmenám, ktorými koronavírus počas reprodukcie s rýchlosťou približne dvoch mutácií za mesiac prechádza.

    Podľa potenciálne revolučnej teórie navrhnutej Iturom Inouom, profesorom z Národného inštitútu genetiky, mutácia delta šírená v Japonsku „nazhromaždila príliš veľa mutácií schopných korigovať chyby vírusu“. Vírus sa „snažil opraviť“ chyby, čím nakoniec „zničil sám seba“.

    Štúdie dokazujú, že oproti Európanom a Afričanom má veľká časť obyvateľov Ázie v sebe obranný enzým zvaný APOBEC3A. Ten je schopný napádať RNA vírusy, vrátane SARS-CoV-2 spôsobujúceho Covid-19.

    V Japonsku sa lieči aj Ivermektínom. V oficiálnom usmernení japonského ministerstva zdravotníctva pre lekárov z novembra 2021 je na strane 55 uvedený zoznam liekov, ktoré sa na liečbu Covidu-19 používajú. Na zozname sa nachádza aj Ivermektín, ktorý v súčasnosti prechádza „treťou fázou skúšania“ na liečbu covidových pacientov. Očkovaných proti covidu je 75% populácie.

    Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

    CHCEM PODPORIŤ

    Zdroj: V Japonsku rapidně ubyli nakažení. Delta zřejmě ničí sama sebe, míní vědci, seznamzpravy.cz, 18.11.2021

    Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]
    UPOZORNENIE
    Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
    ZDIEĽAJTE ČLÁNOK
    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑