Kromě jiných znepokojení, uniklé dokumenty o Transatlantickém obchodním a investičním partnerství (TTIP), pseudo-režimu volného obchodu mezi Obamovou vládou a EU, odhalily bezostyšný útok na autonomii. Jak se obsah TTIP stává známým, opozice vůči této dohodě se na obou stranách Atlantiku šíří jako požár. Někteří činitelé v Evropě používají zbylé drobky samosprávy k obraně proti atakům tohoto Velkého byznysu a Velké vlády na práva jejich voličů tím, že se snaží onoho plánu vůbec neúčastnit.
Mezitím miliony Evropanů podepsaly petici, žádající, aby byl TTIP plán zrušen. A narůstající spojenectví sil nalevo, napravo a ve střední části politického spektra pracují v celé Evropě na potlačení této tajné dohody.
Je nepravděpodobné, že nevolení nadstátní úředníci, nenesoucí odpovědnost, vůbec vezmou toto úsilí na vědomí, natož aby se tím nechali zviklat. Ale místní lídři odporující radikální obchodní agendě trvají na tom, že potlačení je důležité.
Koncem června belgické město St. Gilles schválilo usnesení o vyčlenění se z vysoce kontroverzního „ObamaTrade plánu“, prohlašujíc se za „území mimo TTIP.“
Podle novinových zpráv tucty dalších menších a větších měst v této malé zemi přijaly podobná opatření s podobným stylem zaměřujícím se na anulování kontroverzní dohody. Jeden radní, citovaný webem EU Observer, řekl, že zhruba 50 měst takové rozhodnutí přijalo a opozice stále roste.
Malé město St. Gilles cca s 50 000 obyvateli, nacházející se hned za „hlavní městem EU Bruselem“, programu TTIP dlouho oponovalo. Tedy zatímco komisaři EU a Obamovi činitelé pracovali na tom, aby utrhli více suverenity a poskytli moc svým kamarádům ve Velkých podnicích a Velkých vládách, v Belgii se to úředníci snažili zastavit.
V oficiální tiskové zprávě, vydané 25. Července radou v St. Gilles, volení radní světu oznámili, že schválili opatření prohlašující jejich město mimo TTIP. V rozhovorech pro tisk radní přiznali, že vystoupení bylo především symbolické, jelikož pouze eurokrati mají nyní moc k rozhodování o osudu 500 milionů formálně autonomních lidí. Ovšem oznámení také vyzdvihlo některé z hlavních obav města ohledně „obchodního“ plánu, který vyvolal zuřivý odpor po celém politickém spektru v USA i v celé Evropě.
„V městské radě dnes radní přijali…návrh na prohlášení St Gilles ‚zónou mimo TTIP,‘ dohodu o transatlantickém volném obchodu, o které se právě jedná mezi Evropou a USA,“ prohlašuje oficiální oznámení. „Městská rada St. Gilles už jednotně vyjádřila hluboké výhrady proti této dohodě v jednom návrhu v Říjnu roku 2014.“ Rozhodnutí „specificky oponuje mechanizmu svárné rezoluce mezi investory a státem představeném v navrhované dohodě,“ sdělila rada v online tiskové zprávě. Onen velmi kontroverzní „mechanismus“, jak uvedl The New American na základě uniklých verzí transatlantické úmluvy, by znamenal, že by se zástupcům Velkých podniků dovolilo žalobou sdírat daňové poplatníky na samozvaných mezinárodních soudech mimo veřejnou kontrolu. Stalo se to hromosvodem kritiky, ačkoli to v žádném případě není jediné pobouření zahrnuté v přísně tajné TTIP dohodě.
„Je to symbolické gesto,“ přiznal radní města St. GillesAlain Maron, člen Strany zelených, známé jako Ecolo, která opatření prosazovala, poukazujíc na několik dalších měst, která nechala projít podobná usnesení. „Možný negativní dopad dohody bude mít také vliv na místní úrovni… S tímto typem dohody, až bude podepsaná, bude příliš pozdě. Způsob, jakým jsou jednání vedena, zavazuje lidi zaujmout postoj.“
Skrze své gesto městská rada St. Gilles vyžaduje od belgických činitelů, aby pracovali na zastavení jednání o „obchodním“ podíle a aby v rámci institucí EU se o tuto pozici zasazovali.
Opatřením si také městská rada stanovuje svou pevnou pozici vůči globálním samozvaným tribunálům s domnělou mocí k vydírání daňových poplatníků pro rozhodnutí ve prospěch kumpánů Velkých podniků. Gesto se rovněž zaměřuje na transatlantický plán „regulační spolupráce“, který vidí Američany a Evropany vzdávat více autority prazvláštním nadnárodním byrokraciím stylu EU. Asi 50 % globálního HDP by spadalo pod navrhovaný nadnárodní režim. Rozhodnutí také napadá podobný „obchodní“ plán mezi EU a Kanadou.
Odrážejíc vzrůstající kritiku po celém světě, vyčleňující rezoluce města St Gilles si nakonec bere na mušku napadání národní, regionální a lokální suverenity. Skutečně, jak je v The New American rozsáhle zdokumentováno, dohoda TTIP, stejně jako její protějšek známý jako Trans Pacific Partnership”(TPP), představuje plný útok na to, co zbývá z národní suverenity. Od mezinárodních soudů po nadnárodní byrokracie s domnělou mocí pro anulování národa a jeho volených zástupců, kritici říkají, že cupování národní suverenity je mezi nejvíce znepokojujícími prvky této agendy – přesněji popsáno jako obchod řízený Velkou vládou. Je to také zcela tajné.
Většině evropských národů byla už svrchovanost, na vzdory přání občanů, utajovaným způsobem odcizena superstátem EU, se základnou v Bruselu. Ačkoli opakovaně volili proti odebírání moci Evropskou Unií, staly se evropské národy převážně bezmocnými a přenechávají otěže eurokratům, kteří nyní legálně ovládají kontinent. Ironicky, s použitím podobných podvodů a nátlaku, TTIP časem může vytvořit podobný nadnárodní mechanismus pro chycení Američanů do pasti, sbíhavě s kontrole vymknutou EU. Jeden americký senátor nedávno bez obalu poznamenal, že TTIP a TPP vytvoří Američanům režim ve stylu EU.
V USA, navzdory odporu občanů, establishment reprezentující Republikáni, kteří vedli kampaň na Obamově platformě, se mohou přetrhnout, aby dali vládě do rukou rozsáhlé nové mimoústavní možnosti pro rychlé vyhotovení tajné „obchodní“ dohody s EU.
V Evropě, tak jako v USA, eskaluje opozice, jak se skrze úniky vynořuje více detailů o tajném plánování, „Za 17 let, co jsem členem Evropského parlamentu, jsem nikdy nedostal tolik podnětů od veřejnosti ohledně připravovaného legislativního kusu,“ vyjádřil se Nigel Farage, britský buřič, který vede rychle rostoucí, EU odporující, stranu U.K. Independence Party.
„TTIP znepokojila miliony lidí v celé Evropské Unii. Bombardovali své poslance telefonáty, dopisy, emaily, a v reakci na to má teď EU nahnáno,“ řekl Farage uprostřed chaosu v evropském pseudo-parlamentu kolem tohoto radikálního tématu. „Musí to zabalit, zvláště ti nalevo, kteří TTIP od začátku podporovali a nakonec byli odhaleni, jak ve velkém měřítku podporují globální korporativismus.“
Evropané žijící pod obrem EU mají možná málo na výběr, jak učinit přítrž globalistickému komplotu TTIP, snad kromě schvalování symbolických rezolucí, které budou ignorovány anonymní byrokracií, která se zmocňuje vlády nad kontinentem, za použití podvodu a lži. Američané ale stále mají nějakou národní nezávislost a možnost do budoucna odsekat všechna zamotaná spojenectví. V zájmu svobody, suverenity, prosperity a autonomie v Evropě i Spojených státech musí Američané, tak jako město St Gilles, žádat, aby byla úmluva TTIP anulována.
autor: Alex Newman