• Vybrat den

    Listopad 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Pokus o návrat k základním kamenům. Část III.

    13-8-2015 NWO Odpor 259 1461 slov zprávy
     

    poincarc3a9-and-einsteinZa předpokladu, že jste po přečtení posledního odstavce II. části a hrozby z blížící se galaxie Andromedy neupadli do kómatu, osvěžme si několik názorů, myšlenek Ernsta Macha rodáka z Chrlic u Brna. Mach je veřejnosti znám pro své práce v oblasti šíření/rychlosti zvukových vln. Rychlost zvuku (1200 km/hod = 1 Mach). Po Leibnitzovi byl s Poincarém nekompromisní kritik Newtonova konceptu absolutního prostoru a času.



    „Je naprosto mimo naše schopnosti měřit změny věcí/ objektů v čase. Přesně obráceně. Čas je „abstrakce“, kterou chápeme pomocí změn mezi objekty/věcmi. Vnímáme pouze relativní prostory a pohyby. Vesmír není duální/dvojitý, neexistuje ve dvou stavech/fázích. Zemi v klidu a zemi rotující. Existuje jen jednou s determinovanými relativními pohyby. Vesmír jako komplex určuje lokální setrvačnosti těles, protože to je uzavřený systém. (1898 Poincaré k trvání/plynutí času). „Čas je rozdíl mezi konfiguracemi/polohami objektů/těles“.


    Pozn. Autor se omlouvá za přeložené řekněme „kostrbaté“ výrazy, ale nic lepšího v odborné literatuře nenašel. Většina článků se o sporných názorech Newton-Leibnitz, Newton-Mach/Poincaré nezmiňuje. Zřejmě aby se nezjitřily staré jizvy z těch šrámů, jež fyzika za poslední století utrpěla. Překládání je sisyfovská práce, především té odborné jakou je fyzika. Utrpí nejen obsah sdělení, ale okrajově i forma. A v případě překladu z němčiny/francouzštiny do angličtiny a poté do češtiny a vice-versa není ušetřena ani sémantika.  


    ts_hminkowski_zoomV roce 1908 se na scéně objevil matematik Hermann Minkowski, který ty diametrálně rozdílné názory na povahu prostoru/času vyřešil povýšením času na souřadnici čímž zavedl „čtvrtý“ rozměr. Prostorové kartézské souřadnice doplnil o další dimenzi – „čas“. Prohlašoval, že čas ani prostor separátně nemají smysl a samostatně jsou odsouzeny k zániku. Pouze ve spojení si mohou zachovat nezávislou realitu. Toho Einstein okamžitě využil a nazval ji „časoprostorem“. Ale Hermann následující rok zemřel, takže zrod bizardního názoru nového čtyř-dimenzionálního světa je připisován revolucionáři fyziky Albertovi.  Vatikán byl nadšen. Ad Hoc názor Sv. Augustina, že Hospodin stvořil vesmír a čas současně matematicky popsal kněz Lemaitré (Big Bang,) i když zatím nebyl kanonizován.


    Newtonovy zákony byly a jsou nadále respektovány, pokud se objekty v referenční soustavě pohybují zanedbatelnými rychlostmi v porovnání s rychlostí světla C. V opačném případě se dějů zmocňuje relativistická fyzika, jež zřejmě negativně ovlivňuje chování neuronů v lebkách. C = 300.000 km/sec je limitní rychlostí v celém vesmíru a stává se fetišem a mantrou  století. Einstein v roce 1911 koketoval s myšlenkou variabilní rychlostí, nakonec ji ale zavrhnul. Fakt, že všechny výpočty v oblasti nebeské mechaniky a vzájemných interakcí mezi tělesy se opírají o Newtona, především o instantní působení gravitace je stále přehlížen. Názor na mystickou až absurdní existenci gravitace popsal nádhernou větou hodnou Shakespearea, jejíž překlad a analýza zasluhuje seminář. Dilema instantního účinku gravitace vs mezní rychlosti C v celém vesmíru se přehouplo do 21 století. V učebnicích, skriptech, populární a vědecké literatuře je tento rozpor tabuizován. Renomovaní vědci se většinou podřídili trendu a studenti přírodních věd/pochybovači jsou brutálně zesměšňování před kolegy odbornými asistenty, doktory a docenty. Je do nebes volající, kolik těch knih o Einsteinovi a teorii relativity bylo napsáno. 134Některé z nich napsal E. dokonce sám nebo s polským fyzikem Infeldem. A těch titulů. Jak vidím svět, Soukromý život A. E. Život-smrt-nesmrtelnost od ruského vědce Kuzněcova, vystudovaného ekonoma, i když jeho kniha není vůbec špatná. RNDr Horský si dal záležet. Což se nedá říci o stovkách dalších paskvilů, sesmolených učiteli fyziky a tzv. „Fyziky“ s diplomy univerzit, o kterých jste nikdy neslyšeli. (Plzeň!). Řecký emigrant žijící v Německu Stratis Karamanolis zplodil dvě sračky o sto stranách, navíc v němčině, které přeložila nějaká prófka do češtiny. Už název „Relativita pro každého“, „Záhada hmoty“ apriorně naznačují, že tyto paskvily jsou určeny pro vzdělance mdlého IQ. Trojčlenka, tah koněm do L a výjimečně diskriminant tvoří vrchol pyramidy jejich vědomostí. Voila! Výtvory tohoto novodobého Platóna jsou na úrovni „slabikáře“ pro základní školy. Papouškuje jako většina popularizátorů sporná témata minulosti. Nešetří obdivem a chválou nad geniálními řešeními úředníka Patentového Úřadu v Bernu. Ale odvaha se mu nedá upřít. Nedodržel zásadu „úspěšného prodeje“ nikoliv tím že informuje potenciální čtenáře o vědeckých poznatcích a objevech experimentálně ověřených, ale jejich neotřesitelnost dokazuje primitivními rovnicemi s komentáři.


    Platnost  E=m.C kvadrát přece potvrdily atomové bomby. Které? Ty co byly shozeny na Hirošimu a Nagasaki, či ty zkušební v nevadské poušti?


    Několik set tisíc mrtvých Japonců není zrovna nejlepší důkaz, že E=mC kvadrát funguje, navíc originální zápis vypadá jinak. Ale co? Více jako sto let je nám dogma E=m.C kvadrát vtloukáno do palic. Podobně i ty proměnné pod odmocninou v/C v kvadrátu prý dokazují dilataci času. Proto si už nyní předplaťte místo v raketě, která po dosažení rychlosti světla vás přepraví do budoucnosti, kde budete moci svým vnoučatům vyměnit pleny. To není všechno. Když se vrátíte zpět na zem, tak váš bratr/dvojče jehož jste tak nemilosrdně opustily, bude starý kmet. O kolik přesně, se po dosazení reálných čísel a jednoduché kalkulace dozvíte z Lorenzovy transformace. Tento paranoidní blábol pod názvem „paradox dvojčat“ naleznete v každé populární publikaci relativity.


    Od chvíle kdy nás ve škole naučili čtyři základní aritmetické operace a mocniny je jen na nás, jak s těmito a dalšími vědomostmi naložíme. Je to smutná episoda vzdělávacího procesu EU. Pochybnosti a konfrontace nejsou v kurzu. Mlčet, neptat se a nepamatovat si je dnes nejlíp placená práce (Werich). Když občas sledujete na ČT pořady a diskuze s filozofickým/náboženským podtextem, dochází vám, že se opakovaně zdůrazňují pouze tři fundamentální světová náboženství? Judaismus, Křesťanství a Islám.  Judaismus patří nepochybně k těm nejstarším (neřešme Sumer a Egypt). Pro Řím představoval vzor a jeho některé části byly v umírněnější podobě transformovány do Křesťanství v době tzv. narození Krista (BC/00/AC). V osmém století časové osy AC se formuje Islám a vzdělanost arabského světa stagnuje.  Statistiky uvádí, že Křesťanů jsou asi 2 miliardy, Muslimů kolem 1.5 miliardy. O Hinduistech/Buddhistech se nemluví, přestože jejich počet neúprosně konverguje k miliardě. Šintó v Japonsku (100 milionů). V každém pořadu tohoto druhu se uvádí tradičně pouze tři majoritní světová náboženství. Judaismus vždy jako první, přitom Židé/Izraelité co do počtu reprezentují 0.17% globální populace (7.5 miliard). Navíc většina těch vzdělaných a roztroušených po všech kontinentech jsou ateisté. Ateistické hnutí celosvětově nabývá na síle a stále více lidí si uvědomuje, že nesmyslné náboženské bludy jsou de mode (F. Voltaire).


    maxresdefault (2)Navažme červenou niť a vraťme se do období přelomu století, doby, jež dala lidstvu neskutečné mozky, o kterých se dnes moc nemluví a které ať už ignorancí, nebo cíleně mizí v propadlišti dějin. Takovou ikonou obestřenou temným stínem století je bezesporu Skot James C. Maxwell. Při vyslovení tohoto jména si většina lidí včetně novodobé akademické elity spíše vybaví TV seriál „Maxi pes“, než jméno jednoho z nejgeniálnějších mozků, které kdy žili na této planetě. Příběh Skota připomíná názorové střety Newtona a Leibnitze a o 200 roků později konfrontace Einsteina vs Poincaré/Macha. Maxwell vytvořil teorií elektro-magnetického pole, do té doby chápany jako dvě oddělené síly. Uvědomoval si, že k popsání/interpretaci elmg polí (jejich reálného potenciálu) je kartézský systém nedostačující. Proto zavedl tzv. „kvaterniony“, o kterých se nikdo nikde nezmínil. Proč? Vysvětlení je opětovně velmi prosté. Skot James Maxwell zemřel poměrně mlád (48). Bezprostředně po jeho smrti se jeho odborných prací o elmg zmocnil anglický fyzik Heaviside. Protože původní, originální Maxovy rovnice nechápal, tak je brutálně okleštil a posléze prezentoval v jednoduchém vektorovém zápisu. V žádných dokumentech nebo knize od Maxwella prý nenajdete ani jedinou Heavisidem zveřejněnou rovnici. Co tak převratného naznačovaly v původním tvaru? To i nadále zůstává „Pandořinou skříňkou“ pro extra-výjimečné a nebojácné jedince, kterých bohužel bylo do dnešních dnů jako šafránu. Málo známý fyzik Boarden, údajně studiu Maxovým originálním pracím věnoval 20 let. Domnívá se, že Max dosáhl průlomu prvního řádu a našel „Zlaté rouno“, jednoduše řečeno „unitární“ teorií polí elmg/gravitace o níž fyzici sní a usilují více než jedno století. Bohužel doposud bezvýsledně. Konspirační teorie naznačují, že Heaviside část „kvaterniony“ z rovnic Maxe eliminoval buď nevědomky, jelikož její význam nechápal, nebo si uvědomil její podstatu a záměrně ji ignoroval. Max už nežil a byla tu životní šance získat gloriolu genia. To co publikoval, byla pouze podmnožina Maxovi unitární teorie polí. Jeden z kritiků Heavisidese se domníval, že k plagiátorství neměl odvahu. K velkým obdivovatelům Maxwella a jeho teoretických prací v oblasti elmg polí patřil Nikola Tesla. Byl odpůrcem Einsteinovi relativity a nazýval ji bludem století. Zemřel před koncem války opuštěn a v chudobě. NC dostal Marconi a Tesla byl ostrouhán s omluvou. Zpochybňování posvěcené teorie nebo objevu se nevyplácí. Upadnete v nemilost a žádný renomovaný vědecký časopis vaše články nezveřejní. Navíc odmítne všechno, co by mohlo ohrozit přijatá paradigmata zafixovaná v milionech učebnic na věčné časy a „akademiky“ u vesel.


    Pozn. Autora: Ve IV. části se ještě krátce vrátíme k Maxwellovi. Věřil, že elmg. vlny přenáší homogenní prostředí (grav. pole, éter) ale nevíme, co měl přesně na mysli. Při pokusech Michelsona nebyla existence éteru prokázána a tak hypotetickou substanci éter Einstein zrušil a nahradil prostorem s variabilními metrickými vlastnostmi, aby nakonec přiznal, že takovýto prostor existenci éteru nevylučuje.  A mozek trpí ….


    Mezitím se galaxie v Andromedě přiblížila 300 mil km. Máte bobky ???


    Předchozí části:


    http://www.nwoo.org/2015/08/05/pokus-o-navrat-k-zakladnim-kamenum-cast-ii/


    http://www.nwoo.org/2015/08/05/pokus-o-navrat-k-zakladnim-kamenum-cast-ii/


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑