• Vybrat den

    Listopad 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Vládci kovů: Čína, Rothschildova manipulace a nová světová měna – část 1.

    24-8-2015 NWO Odpor 184 1380 slov zprávy
     

    rothschild-chinaLži, proklaté lži a pátrání v historii


    Ti, kteří pravidelně sledují alternativní média, pravděpodobně zaznamenali neustávající příval zpráv o dravé chuti Číny po zlatě v důsledku krize 2008. Nekonečné geopolitické a ekonomické analýzy se zabývaly rozmazáváním případných důsledků akumulace zlata Čínou, nejčastější závěr byl (možná až moc brzy), že se na obzoru zjeví nějaká forma Yuanu podloženého zlatem. Někteří rozváděli tento scénář dále a optimisticky prohlašovali, že BRICS NDB (New Development Bank) společně s AIIB (Asian Infrastructure Investment Bank) pod vedením Číny uvedou společnost do „nové zlaté éry“ pokroku a prosperity, která bude znamenat konec západního modelu bankéřské tyranie.



    Podle těchto vědátorských prognostiků je důvodem pro převod vzácných kovů ze Západu na Východ anglo-americkými vládnoucími skupinami jednoduchá a tragická kombinace neschopnosti a protiprávního chování. Zestárlý a zkorumpovaný Západ musí skončit a v důsledku jeho zániku musí povstat Fénix na Východě.


    Má však tato pohádka nějaký reálný základ v kontextu historického pohledu? Jak se instituce tradičně definované jako „globalisté“ účastnily uspokojování zlaté horečky Číny? Jestlipak je ruka Red Shield (rudý štít/Rothschild), nechvalně proslavená a působící uvnitř trhu kovů déle než 200 let, aktivní dokonce i na Východě?


    A co v závěru, znamenají odpovědi na tyto otázky pro veřejně probíraného „BRICS Spasitele“?


    Abychom mohli začít odpovídat na tyto otázky, musíme analyzovat historii London Bullion Market Association (LBMA-Londýnská asociace pro trh drahých kovů) a nečestnou „manipulaci vzácných kovů“, díky které se vše může odehrávat.


    (Globální) Manipulace zavedena


    V roce 2010 vzplanula alternativní finanční komunita kvůli prozrazením obchodníka se vzácnými kovy Andrewa MacGuira, který udal, že JPMorgan a HSBC, aktivní agenti Federal Reserve, stlačili ceny vzácných kovů ve snaze vyvolat „ticho před bouří“ uprostřed nevídaného tisknutí peněz. Za využití řízených prodejů pomocí algoritmických obchodovacích programů, které provádějí opakované transakce, banky drahých kovů stlačily dolů cenu „elektronických/papírových“ certifikátů kovů na COMEX, efektivně zarazily růst jejich cen a v závěru je dotlačily na nejnižší cenu za posledních pět let.


    Komise pro obchodování s komoditami (The Commodities Futures Trading Commission-CFTC) uznala prohlášení MacGuira za natolik závažné, že nařídila další vyšetřování vedené Bartem Chiltonem, který z pověření CFTC zkoumal cenu stříbra, jejíž manipulace skončily v září 2013, a došel k neuvěřitelnému závěru, že nedošlo k žádné ilegální aktivitě.



    „Podle zákona a evidence existující v tomto čase není zde oprávněná základna pro provedení nucené akce s ohledem na jakoukoliv firmu nebo její zaměstnance v souvislosti s naším vyšetřováním trhu se stříbrem.”


    -          Prohlášení CFTC



    Mnozí si neuvědomili skutečnost, že závěr CFTC je technicky správný. JPMorgan a HSBC neporušovali žádnou legální strukturu, oni ve skutečnosti prováděli nařízení dlouhodobě platného LBMA Metals Fix:


    LBMA1


     


    LBMA2



    Světový trh drahých kovů závisí na expertíze a likviditě v Londýně


    Počátky London Bullion Market (londýnský trh drahých kovů)


    Světový obchod s drahými kovy sídlí v Londýně a jeho aktivity i účastníci jsou z celého světa. Kořeny London Bullion Market lze vysledovat k partnerství mezi Mosesem Mocattou a East India Company, kteří začali společně převážet zlato ke konci 17. století. Krátce nato, zatímco Sir Isaac Newton řídil královskou mincovnu, bylo zlato v Anglii nadhodnoceno, takže začalo volněji cirkulovat než stříbro. Tato zvýšená cirkulace rychle vedla v Anglii k ražbě mincí krytých zlatem, zatímco zbytek Evropy zůstal založen na stříbře až do 50. let 19. století.



    Časná historie LBMA v jejich podání


    Již v počátku existence můžeme identifikovat zásah anglo-amerických vládnoucích kruhů v počínání East India Company. Nařízení LBMA týkající se raného globálního „standardu stříbra“ v 17. a 18. století není bez následků; dominance britského impéria na trhu zlata srazila dolů národy bohaté na stříbro, jako Čína a Indie, které se notoricky obtížně kolonizovaly.


    Opium Wars (opiové války) změnily tuto situaci téměř přes noc. Kromě úmyslné závislosti a podpory obchodu s opiem, což prováděla East India Company v Číně, se otevřela cesta pro drancování čínského stříbrného bohatství za velkoobchodní ceny.



    „Company koupila od Číny čaj, hedvábí a porcelán. Číňané chtěli platby ve stříbře. Během příštích 100 let se čaj stal v Anglii velmi populárním nápojem a proto se objevily obavy, že zemi opustí příliš mnoho stříbra při placení. Aby se tomu zabránilo, Company se účastnila trojstranného obchodování pašováním opia (a vysoce návykových a ilegálních drog) z Indie do Číny.


    Company pěstovala opium v Indii. Hledala něco, co by Číňané přijali jako platbu namísto stříbra, aby tak mohla platit za zboží nakoupené v Kantonu. Opium bylo ceněnou medicínou, která mohla tišit bolest, zlepšovat spánek a snižovat stres. Ale bylo rovněž vysoce návykové a milióny Číňanů se staly závislými na této droze.“


    -          British Library



     


    Čínské materiální bohatství bylo zemi vyrváno, v listopadu 1935 padl čínský stříbrný standard, sotva dekádu před zavedením prvního skutečného „globálního zlatého standardu“ Brettonwoodskou dohodou.


    Byla připravena cesta celosvětovému mechanismu manipulace s cenami a LBMA byla více než ochotná jej poskytnout. Již desítky let před Brettonwoodskou dohodou měla LBMA vlastní manipulace cen zlata – vedené N.M.Rothschildem – které byly oficiálně zavedeny v roce 1919:


    LBMA4



    Good Delivery List (Potvrzení kvality dodávky)


    V roce 1750 Bank of England zavedla London Good Delivery List (Londýnské potvrzení kvality dodávky), které formálně platilo pro uznávané zpracovatele zlatých prutů, jejichž kvalita vyhovovala určitému standardu, a pouze takové zlato se smělo dostat na londýnský trh. V dnešní době je toto potvrzení jedinou globálně platnou akreditací pro trh s drahými kovy, zajišťuje, že velkoobchod se zlatými a stříbrnými pruty splňuje standardy a kvalitu požadovanou skrze Good Delivery.


    Již v roce 1850 existovalo a prospívalo pět společností – N M Rothschild & Sons, Mocatta & Goldsmith, Pixley & Abell, Samuel Montagu & Co. a Sharps Wilkins – které o 150 let později utvořily London Gold Market Fixing Company (Londýnská společnost upravující trh zlata). Termín London Gold Market se vztahuje na těchto pět společností, které vznikly, aby dohlížely na chod trhu se zlatem v Londýně. V roce 1919 byla v Rothschildových kancelářích připravena první úprava (manipulace) ceny zlata. London Gold Market také vydával Potvrzení kvality dodávek a staral se o výsledný Seznam vyhovujících tavičů a zpracovatelů zlata, což byl prvotní název dokumentu o kvalitě zlata. Skutečnost že Londýn byl v centru mezinárodních časových zón z něho vždy činila perfektní místo pro provozování trhu.


    Pět členů trhu zůstalo v podstatě nezměněno po většinu trvání jejich historie. Ale v roce 1980 nastal takový vývoj na trhu, že Bank of England uznala, že správa, udržování a regulace Potvrzení kvality dodávky vyžaduje nezávislou společnost. Toto byl katalyzátor pro založení London Bullion Market Association v roce 1987. LBMA Brožura poskytuje další informace o LBMA.



    Sama LBMA připouští, že do dnešní doby rodina Rothschildů udržuje tento mechanismus manipulace cen a zdá se, že jediným, kdo má prospěch z jejich posledního stlačení cen dolů není nikdo jiný než Čína, stejná země, která byla okradena o její drahé kovy. Jedná se o vzácný akt laskavosti ze strany Rothschildovy rodiny nebo mají velké plány s východním nově nalezeným bohatstvím s příchodem světového řádu?


    Článek britského analogu Rady pro zahraniční vztahy, Chatham House, jak se zdá, navrhuje druhou možnost.


    Nařízení Chatham House a SDR (zvláštní práva čerpání) podložená zlatem


    V důsledku 1. světové války byl na pařížské mírové konferenci založen Royal Institute of International Affairs (Královský úřad pro mezinárodní vztahy). Splňoval sny z poslední vůle a závěti Cecila Rhoda, RIIA také dal vzniknout známějšímu americkému úřadu, Council on Foreign Relations (Úřad pro zahraniční vztahy). Jeho centrála, Chatham House, se stal pro RIIA hovorovou přezdívkou.


    Screenshot-from-2015-07-28-184150


    Přestože mnozí  by se přeli a tvrditli, že Chatham House je premiérový světový „think tank“, samotný Chatham House se neostýchá prozkoumávat široký rozsah témat a v důsledku „významné recese“ jsou mezi hlavními tématy zlato a MMF „Special Drawing Rights“ (SDR – zvláštní práva čerpání).


    Zatímco národní centrální bankéři jako Ben Bernanke vystupují jako opozice proti legálnímu opětnému propojení zlata a měny, nadnárodní úroveň reprezentovaná skupinami jako MMF, Bank of International Settlement (Banka pro mezinárodní platby), CFR a Chatham House je mnohem více otevřená myšlence „částečného zlatého standardu“. Chatham House zašel tak daleko, že vytvořil skupinu „Chatham House Gold Taskforce“ navrženou výhradně pro zkoumání role zlata v „multipolárním světovém řádu“.


     


    Pokračování v Části 2.


    Zdroj: http://statelesshomesteading.com/masters-of-metal-china-the-rothschild-fix-and-the-new-world-currency/


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑