• Vybrat den

    Listopad 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Rusko a Čína – je dobře, že jsou. USA – sto let teroru, video. A díky, pane prezidente!

    2-9-2015 Zem & Vek 386 996 slov zprávy
     

    Rusko a Čína – je dobře, že jsou. USA – sto let teroru, video. A díky, pane prezidente!

    Za pár hodin začne v Číně vojenská přehlídka na počest 70. výročí konce 2. světové války. Samozřejmě se oslav účastní ruský prezident Putin, ale za Evropu se jako jediný prezident účastní český prezident Miloš Zeman. Nestíhám sledovat všechny ty kritické komentáře na jeho hlavu, co že si to jako prezident Česka a především jako prezident členské země EU dovolil! Vyjádření politiků se sice různí v tom, jestli je větší neštěstí to, že prezident jel do Číny anebo to, že se tam setká s Putinem, ale výsledek je stejný – český prezident se zachoval nehorázně!


    Když pominu, že si myslím, že na rozdíl od většiny politiků Miloš Zeman ví, která ve světě bije a že ví, proč kopat do Ruska a Číny je slepota, tak přinejmenším pokrytecké je od českých a evropských politiků na jedné straně volání po obchodech s Čínou (která svůj význam pro světovou ekonomiku v srpnu dokonale předvedla) a na druhé straně kritika Číny a každého, kdo s ní „mluví“ , jak to právě předvádějí politici EU a čeští obzvláště.



    Prezident Miloš Zeman v Číně 2. září 2015


    Kritika čínských oslav konce války Západem je zdůvodňována tímtéž, čím bylo kritizováno Rusko za jeho oslavy 9. května – vojenskou přehlídkou. Jsem tělem i duší pacifista! Přesto jsem se s radostí dívala na květnovou vojenskou přehlídku v Rusku a stejně tak se podívám i na tu čínskou (jistě někde bude záznam). Kromě toho, že jsem pacifista, tělem i duší jsem pro lidskou svobodu. A v tomto smyslu čínský režim není tím, kterému bych měla fandit. Tady ale můžu dodat jen to, co už jsem několikrát ve svých jiných článcích psala – že totiž věřím, že Čína jednou opráší učení svého Konfucia (a dovolím si zopakovat, že nevidím jako náhodu, že právě v Číně se setkaly dva systémy 20. století – kapitalismus a komunismus).


    Bohužel, než se tak stane, musí Čína vyřešit stejný problém, jaký naprosto stejně řeší i Rusko, a to je politika USA, věřící v takovou výjimečnost své země, že kdo neskáče tak, jak USA pískají, ten je nepřítel nejdokonalejšího systému na světě, americké „svobody a demokracie“. A kdo to nemíní akceptovat dobrovolně, toho nezbývá, než k tomu donutit silou.


    Za dobu své existence USA realizují tuto politiku „vnášení demokracie“ na způsob Římské říše, pro kterou neplatí žádná mezinárodní práva tak, že tzv. diktátorské režimy Ruska a Číny jsou vedle toho jen ten pověstný hadr. A protože tato politika stojí především na svalech, tzn. na zbraních, nelze jinak, než se jí bránit stejně. A to je důvod, proč já, pacifista, tleskám vojenským přehlídkám Ruska a Číny a proč jsem ráda, že tyto země jsou a že také mají „svaly“.



    Že Čína je diktátorský stát,  se mi potvrdilo i článkem, který popisuje, jaká opatření byla u příležitosti oslav 70. výročí konce války zavedena pro občany – lidé dostali povinné tři dny volna, pět milionů aut nesmí do ulic, nesmí být vysílány zábavné programy, mnozí lidé nesmí opustit byt či přijímat návštěvy, dokonce jsou zajištěni sokoly, kteří budou rušit ostatní ptáky na obloze a je prezentována síla čínské armády a její srovnávání s armádou USA (viz zdroj zde – a za pozornost stojí i informace, že občanům omezení nevadí, ale že naopak cítí hrdost).


    Ve svém nedávném rozhovoru guru americké politiky Henry Kissinger zkritizoval USA a Evropu za postoje proti Rusku a přiznal, že dlouhodobým plánem USA je „rozbít Rusko“, ale že Rusko je silná země, kterou je nutné respektovat, což US nepochopily. A mě nejvíce zaujala věta, že USA jsou ve srovnání s Čínou a Ruskem velmi mladým a proto velmi hloupým státem, proto nevědí, co činí a že někdy od 70. let si začaly hrát na mesiáše, který má právo použít i sílu k prosazování svých představ o světě. Od H. Kissingera je to velmi pozoruhodné sdělení, vyznívá ovšem tak, že USA si tak trochu potřebují hrát na vojáčky, aby dospěly. H. Kissinger ale na staré roky neudělal nic jiného, než že přiznal, že politika USA je špatná.


    A že tomu tak je, to po celé 20. století USA předvádějí, jak o tom vypovídá jiný Američan, slavný režisér Oliver Stone. Svůj známý cyklus „Americké století“ uzavírá slovy, že USA jsou arogantní zemí bez empatie a že pokud to nepochopí, na světě dobře nebude. Závěrečný díl jeho deseti dílného cyklu začíná po 11. září 2001 a m.j. z něj můžeme pochopit i to, kdo je vinen za uprchlickou krizi v Evropě:



    Předchozí díly jsou k dispozici pouze ke stažení zde.


    A kdo si dá do souvislostí souhrnný obraz USA, jak jej podává Oliver Stone, k tomu slova H. Kissingera o hloupých USA a všechny informace o tom, co USA ve světě páchají, tak ten žasne nad slepotou každého politika, který tomu slouží. A ten bude rád, že existují síly, které se „dětinskému válčení nedospělých USA“ umí postavit a tedy bude rád, že existují moudře dospělé Rusko a Čína (kdyby nemusely tolik energie věnovat nedospělému spratkovi, svět už by dávno byl někde jinde). A které, ač jsou donuceny předvádět svaly, dělají to moudře a dospěle na způsob mistra kung-fu tak, že hloupému boxerovi nabízejí jen prázdný prostor, aby se v něm umlátil sám (a věřím, že jim to vydrží a nedají se vyprovokovat k žádnému úderu).


    A kdo tohle vidí, ten bude tleskat i prezidentu Zemanovi, který – ačkoliv si postěžoval na zhoršený sluch – není hluchý a věřím, že i kdyby se mu zhoršil zrak, tak bude pořád vidět, na rozdíl od těch, kteří ho kritizují.


    Pro kritiky Ruska, Číny, prezidenta Zemana a všech tzv. rusofilů, mám tři dotazy:



    • v čem lže Oliver Stone?

    • v čem se mýlí H. Kissinger?

    • v čem obklíčení Ruska a Číny základnami NATO do současné podoby (náhledový obrázek) ukazuje na ruskou a čínskou rozpínavost a agresi, kterých se svět má obávat?


    -Pozorovatelka-  3.9.2015


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑