• Vybrat den

    Leden 2025
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Britská vláda má problém. Objevilo se video, jak hacknout systém varování

    23-4-2023 AC24 110 374 slov zprávy
     

    Vláda varuje, že nový systém nouzového varování by mohl být HACKNUTÝ: Na internetu se objevilo video, které ukazuje, jak by mohla být falešná varování zasílána na telefony v okruhu jednoho kilometru. (Foto: UK Government)

    Nový britský systém tísňového varování by údajně mohli zneužít hackeři pomocí zařízení za méně než 1 000 liber a videonávodu.

    V neděli v 15 hodin začnou miliony mobilních telefonů a tabletů během celostátního testu nového systému varování obyvatelstva vydávat pronikavé poplašné signály.

    Systém nouzového varování, který byl ostře kritizován ženskými charitativními organizacemi a bývalými ministry, je určen k použití v situacích ohrožení života, včetně povodní a lesních požárů.

    Vládní zdroje však deníku The Telegraph potvrdily, že systém bylo možné hacknout pomocí notebooku a vysílače, který zařízení oklame a přesvědčí je, že varování bylo odesláno.

    Panují obavy, že hackeři by mohli tuto jednoduchou technologii využít k odeslání falešných výstrah v okruhu jednoho kilometru, což by mohlo vyvolat masovou paniku v přeplněných oblastech, jako jsou stadiony nebo rušná nádraží.

    Hackeři nebo protestující by mohli využít video na YouTube, které natočili američtí akademici z oblasti výpočetní techniky, aby zdůraznili zranitelnost systému – ta nebyla od jejího odhalení v roce 2019 opravena.

    Podle informací deníku Telegraph by hackeři mohli varovat osoby v okruhu jednoho kilometru před falešným raketovým útokem, přírodní katastrofou nebo teroristickým incidentem.

    Akademici z Coloradské univerzity v Boulderu varovali, že „falešné výstrahy v přeplněných městech nebo na stadionech by mohly potenciálně vést ke kaskádám paniky“.

    Zjistili jsme, že s pouhými čtyřmi škodlivými přenosnými základnovými stanicemi, z nichž každá má vysílací výkon jeden watt, lze s 90procentní úspěšností napadnout téměř celý stadion s 50 000 místy,“ uvedli.

    „Tento útok lze provést s komerčně dostupnými softwarově definovanými rádii, která stojí méně než 1 000 dolarů, a několika úpravami softwaru s otevřeným zdrojovým kódem.“

    Uvedli, že své objevy sdělili „různým relevantním stranám“ včetně vlády USA.

    Přestože existují obavy, že by britský výstražný systém mohl být zranitelný stejnými útoky, vláda přispěchala s uklidněním obav.

    Mluvčí vlády uvedl: „Náš systém tísňového varování je mimořádně bezpečný a byl vyvinut ve spolupráci s vládními kybernetickými experty. Systém bude vždy používán pouze ve velmi omezeném počtu případů, kdy je ohrožen život, a všechna varování budou zveřejněna na webu gov.uk ve stejnou dobu, kdy budou vysílána.

    Zdroj: dailymail.co.uk

    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑