Stopa v izraelské válce vede stále jasněji k Íránu,“ je přesvědčen Kurt Seinitz, vedoucí oddělení „Krone“ pro mezinárodní politiku. (Foto: Krone.TV)
To, že americký ministr zahraničí Antony Blinken zde nevidí žádnou souvislost, je „politická diplomatická lež, protože USA se nechtějí dostat do války s Íránem“.
To, že USA nekladou žádné podmínky pro svou vojenskou pomoc, je druhá lež: „Neexistuje žádná izraelská válka, kterou by USA nemusely schválit.“
V rozhovoru s Connym Winiwarterem vidí Seinitz pro Izrael jediné řešení: pozemní ofenzívu – a reokupaci.
Pokud chce Izrael „uklidit“, je to jediná cesta. Seinitz: „Hamás musí být zlikvidován. Nejde o domácí boje. Je třeba rozbít svět Hamásu pod Gazou – všechny tunelové systémy a haly na výrobu zbraní.“ A to lze podle něj provést pouze pozemní ofenzivou a opětovným obsazením Gazy.
Izrael se podle něj v současné době nachází ve svízelné situaci. „Bude to ještě mnohem hroznější,“ vykresluje Seinitz chmurný obrázek.
Pokud totiž bude zahájena pozemní ofenziva, bude muset zemřít i více než stovka izraelských rukojmích v pásmu Gazy. Pro něj je to jasné: pozemní ofenziva přijde.
Izraelský ministr energetiky se v současné době snaží získat rukojmí vydíráním. Rukojmí za elektřinu je jeho heslo.
To, že budou umírat i civilisté na palestinské straně, jsou „vedlejší škody, které Izrael musí akceptovat“.
Palestinský velvyslanec v Rakousku vidí vinu za eskalaci situace na Blízkém východě také na straně Izraele a jeho dlouhé historie utrpení. Seinitz s tím nesouhlasí:
„Nezáleží na tom, co Izrael udělal: Není to žádné ospravedlnění pro barbarskou, bestiální vražednou kampaň.“ Současná izraelská vláda naopak neustále „přilévá olej do ohně“. Pro něj to však „nelze klást na stejnou úroveň“.
Pro Seinitze existuje jasná souvislost s Íránem. Americký ministr zahraničí Blinken to nevidí, „protože nechce jít do války s Íránem“, tvrdí Seinitz. USA také přislíbily vojenskou pomoc – a nekladou si žádné podmínky.
„To je druhá diplomatická lež. Neexistuje žádná izraelská válka proti Gaze, kterou by USA nemusely schválit.“
O tom, co se nyní děje na Blízkém východě, se jednalo s Blinkenem (americkým ministrem zahraničí, pozn. red.) v Jeruzalémě.
Konečně, USA musí dodávat zbraně. To má dopad i na dodávky zbraní na Ukrajinu.
Jaký to vše má dopad na válku na Ukrajině, proč lze „zapomenout“ na dvoustátní řešení a zda hrozí další fáze eskalace s Hizballáhem, se můžete podívat ve videu výše.
Zdroj: krone.at