Na planetě Zemi dochází k různým klimatickým cyklům, které probíhají v delších a postupných časových etapách, jež mohou trvat stovky nebo i tisíce let. (Foto: X)
Oblasti ledových hornin tak mohou během určité doby roztát a naopak, pokud jde o vyprahlou zelenou zemi Arabského poloostrova.
Dlouho předtím, než moderní civilizace odhalila více informací o klimatických jevech a životním cyklu Země, prorok Muhammad S.A.W. poprvé pronesl proroctví týkající se tohoto znamení. V hadísu, který vyprávěl Abú Hurajra, Rasulláh SAW řekl:
Prorokovo proroctví (nubuwwah), že se vyprahlý Arabský poloostrov opět zazelená, se naplní po 1400 letech.
Nejprve vám přinášíme video, na kterém je vidět zeleň v Mekce;
The deserted land in #Mecca, #SaudiArabia used to have very little rain and was know as a barren land without any greenery. Now, the situation has completely changed. We are witnessing the transformation of this land from barren to green. It’s strange how weather patterns and… pic.twitter.com/QLOan6UYg9
— Mohammed 韩智明 (@ZeeshanChPAK) November 12, 2023
Očekává se, že v blízké budoucnosti dojde k ozelenění Arabského poloostrova, a to díky velkému nadšení, s nímž Saúdská Arábie prosazuje své závazky v oblasti změny klimatu, a to prostřednictvím rozšíření programů ochrany životního prostředí a energetické transformace, jako jsou Saúdská zelená iniciativa a Blízkovýchodní zelená iniciativa, které byly poprvé oznámeny v loňském roce korunním princem Mohammedem bin Salmanem.
Království Saúdské Arábie dále investuje do ekologické transformace a v pondělí 7. listopadu oznámilo, že věnuje 2,5 miliardy dolarů na Blízkovýchodní zelenou iniciativu. Tyto prostředky budou využity v příštích deseti letech.
Blízkovýchodní zelenou iniciativu zahájil korunní princ v loňském roce s cílem snížit emise uhlíku z regionální produkce uhlovodíků o více než 60 %. Jejím cílem je vysadit na Blízkém východě 50 miliard stromů a obnovit plochu odpovídající 200 milionům hektarů znehodnocené půdy.
Zdroj: theislamicinformation.com