CEPI poskytne finanční prostředky ve výši 145 milionů USD (přibližně 188 miliard Rwf) na podporu německé společnosti BioNTech při zřizování výzkumných a vývojových (R&D), klinických a komerčních výrobních kapacit v závodě společnosti v Kigali. Partnerství jako BioNTech a CEPI mají potenciál urychlit úsilí zaměřené na zvýšení soběstačnosti Afriky ve výrobě (těch správných) vakcín a léků.
Africké CDC má za cíl vyrábět do roku 2040 60 procent z celkového množství vakcín požadovaných na kontinentu.
_____Ano, je to jen z lidumilných důvodů - rozhodně ne pro levné energie, velký trh, bezpečné umístění a lehce dostupný lidský materiál pro nekonečné trialy mRNA vakcín. A pro velké prachy.
Strategie CEPI 2022-2026, známá jako CEPI 2.0, má propojit svět (rozuměj Big Pharmu, neziskovky, korporace, Akademii, univerzity, politiky), aby mohl reagovat na další - dosud neznámou - nemoc X tím, že zkrátí vývoj bezpečných, účinných a globálně dostupných vakcín na pouhých 100 dní.
Pokud si stáhnete portfolio vakcín podporovaných CEPI, zjistíte např., že vakcíny na neznámou nemoc X v předklinické fázi už zkoumá 14 firem a Lemonex a BioNTech jsou u vakcín na neznámou nemoc X v první fázi klinického trialu. No, není to zázrak? ...
Zpět
Zdroj
Vytisknout
Zdroj