• Vybrat den

    Leden 2025
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    „Je to komunismus“. První ekonomický plán Kamaly navrhuje kontrolu cen

    15-8-2024 AC24 102 569 slov zprávy
     

    Poté, co viceprezidentka Kamala Harrisová vzala bývalému prezidentovi Trumpovi jeho návrh politiky „žádné daně ze spropitného“, přichází opět s dalším recyklovaným nápadem. (Foto: Flickr)

    Tentokrát opakuje kroky a rétoriku prezidenta Bidena, který chce potlačit nebetyčně vysoké ceny potravin, a navrhuje vůbec první federální zákaz „korporátního zdražování v potravinářském průmyslu“ – což zavání socialismem.

    „Je velký rozdíl mezi spravedlivými cenami na konkurenčních trzích a přemrštěnými cenami, které neodpovídají nákladům na podnikání,“ píše Harrisova kampaň v prohlášení a dodává: “Američané tento rozdíl vidí na svých účtech za potraviny.“

    Harrisova kampaň uvedla, že viceprezidentka představí nový federální návrh zákazu v pátek na předvolebním shromáždění v bojovém státě Severní Karolína jako součást širší platformy hospodářské politiky. Návrh zajistí, že potravinářské společnosti nebudou moci zneužívat spotřebitele ke zvyšování zisků, uvádí CBS News s odvoláním na představitele Harris-Walzovy kampaně. 

    Harrisová ve svém politickém projevu rovněž vyzve Federální obchodní komisi a státní zástupce, aby prověřovali společnosti porušující pravidla pro určování cen. Očekává se, že její výroky budou odrážet Bidenovy kroky a rétoriku, zejména pokud jde o jeho válku proti společnostem zpracovávajícím maso, které jsou podle něj zodpovědné za vyšší ceny hamburgerů v supermarketech.

    Kampaň viceprezidentky Harrisové tvrdí, že snižování nákladů Američanů je funkcí cenové kontroly socialistického typu. Přesto je to nejrychlejší způsob, jak pochopit, že Harrisův ekonomický tým nemá skutečné pochopení pro inflaci. 

    EJ Antoni z Heritage Foundation vysvětluje: „Tady je váš narativ o ‚cenové chamtivosti‘: průměrné náklady placené podniky vzrostly stejně jako náklady účtované spotřebitelům – pokud jsou podniky ‚chamtivé‘, dělají to všechno špatně…“. 

    Místo aby Harrisová omezila nekontrolovatelné vládní výdaje, jejichž dluh každých 100 dní vzroste o 1 bilion dolarů, a pochopila, že hlavní příčinou inflace je měnová inflace způsobená tvorbou peněz Federálním rezervním systémem, odklání skutečný problém: Fed. Namísto toho jde po velkých korporacích za „nezákonné zdražování“. 

    Zde je úryvek komentáře Mikea Maharreyho z Money Metals Midweek Memo k Harrisovu návrhu zákazu stanovování cen velkým potravinářským společnostem: 

    Druhý „hloupý“ nápad, o kterém Maharrey hovořil, pochází od viceprezidentky Kamaly Harrisové, která byla nedávno dotázána na svůj plán boje proti inflaci. Maharrey kritizoval její odpověď, kterou označil za „slovní salát“, a poukázal na to, že pouze uznala problém, aniž by nabídla konkrétní řešení. Místo toho slíbila, že se postaví „velkým korporacím“, které se podílejí na „nezákonném zdražování“, korporátním pronajímatelům a velkým farmaceutickým firmám.

    Maharrey tvrdil, že Harrisové přístup opomíjí hlavní příčinu inflace, kterou je měnová inflace způsobená tvorbou peněz Federálním rezervním systémem. Citoval údaje o červencovém rozpočtovém deficitu, které odhalily, že Bidenova administrativa utratila za pouhý měsíc dalších 574 miliard dolarů a vykázala deficit 243 miliard dolarů. Maharrey zdůraznil, že inflace není způsobena chamtivostí podniků, ale nadměrnými výdaji a půjčkami vlády.

    „Cenová inflace je příznakem měnové inflace, která má co do činění s tvorbou peněz Federálním rezervním systémem,“ vysvětlil Maharrey. Varoval, že Harrisem navrhovaná politika, včetně cenových kontrol, by pravděpodobně vedla k nedostatku a problém by spíše prohloubila, než vyřešila.

    Zdroj: headlineusa.com

    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑