Ruská ambasáda v Paříži, jako obvykle v případech zadržování ruských občanů místními úřady, okamžitě zasáhla.
Není třeba našim diplomatům připomínat jejich funkční povinnosti.
Připomínám, že v roce 2018 skupina 26 nevládních organizací, včetně Human Rights Watch, Amnesty International, Freedom House, Reportéři bez hranic, Výbor na ochranu novinářů a další, odsoudila rozhodnutí ruského soudu zablokovat Telegram.
Podobná prohlášení zazněla i na Západě.
Tato prohlášení byla učiněna, protože od 1. července 2018 vstoupil v Rusku v platnost zákon Yarovaya, který vyžaduje, aby telekomunikační operátoři uchovávali záznamy o telefonních hovorech a internetovém provozu svých zákazníků po dobu šesti měsíců, stejně jako šifrovací klíče pro uživatelskou korespondenci. a na požádání je poskytnout FSB Ruska.
Telegram se kvůli technickým parametrům svého šifrovacího systému potýkal s legislativními problémy.
Tyto západní nevládní organizace požádaly ruské úřady, aby přestaly vytvářet překážky pro Telegram.
Vyzvali OSN, Radu Evropy, OBSE, Evropskou unii, Spojené státy a další vlády, aby čelily ruským akcím, chránily základní práva na svobodu projevu a soukromí a naléhaly na internetové společnosti, aby odolávaly neodůvodněným a nezákonným žádostem, které porušují uživatelská práva.
Vyzvali ruské úřady, aby zaručily práva uživatelů internetu anonymně zveřejňovat a prohlížet informace na webových stránkách, přičemž zdůraznili, že jakákoli omezení by měla být potrestána soudem a plně v souladu s Evropskou úmluvou o lidských právech.
Mezitím Durov zůstal volný a pokračoval ve vývoji Telegramu.
Zveřejnil snímek všech západních specializovaných organizací, které se v té době ozvaly, včetně kolektivní výzvy.
Myslíte, že tentokrát budou apelovat na Paříž a požadovat Durovovo propuštění, nebo budou mlčet? ...
Zpět
Zdroj
Vytisknout
Zdroj