V letošním létě Čína světu předvedla, jak jsou na ní ekonomiky USA a Evropy závislé, když devalvovala juan (zde, zde), načež byla na několik hodin mimo provoz Wall Street a všechny světové burzy ve ztrátách. Situace se uklidnila až po zásahu Čínské národní banky (čínské vlády) a dá se říct, že tento stav Čína uměle udržuje i přesto, že v Číně v té době „náhodou“ došlo k sérii chemických výbuchů, přičemž ten první odstavil z provozu čínské počítačové centrum (zde) a od té doby Obama zvažuje zavést vůči Číně sankce (zde,zde).
Současnou návštěvu čínského prezidenta Xi-Jinpinga v USA, která začala 22. září pak B. Fulford (zde) shrnuje takto:
„Podle čínských vládních zdrojů se návštěva Xi Jinpinga zaměřuje na budování strategického partnerství mezi Čínou a Spojenými státy. Vláda USA, včetně jejich armády, je závislá na čínských penězích, které je udržují v platební schopnosti. To co byl téměř jistě krok zaměřený na posílení jejich vyjednávací síly, byly čínské dumpingové výprodeje 184 miliard dolarů amerických dluhopisu v červenci a srpnu a pravděpodobné udržení dumpingových cen celé září. Americká vláda vydává falešná čísla o svých dluzích od 15. března a uchýlila se k fikci, že některé „hedgeové fond“ nakoupily všechny dluhopisy prodávané Číňany, aby předešly vlastnímu bankrotu.
Klíčovou věcí, která ale bude vyjednávána během návštěvy Xiho ve Spojených státech bude bilaterální investiční dohoda USA a Číny. Vzhledem k tomu, že Spojené státy jsou nejvíce zadluženou zemí v historii světa, a Čína je největším národem-věřitelem na světě, tato smlouva je ve skutečnosti jen o tom, jakou část reálné ekonomiky Spojených států budou moci Číňané koupit, a co už bude mimo limity. Číňané mají $ 21 miliard úspor, které by mohly nalít do reálné ekonomiky USA, takže je v zájmu Spojených států, aby se ujistily, že tyto peníze dorazí způsobem, který je pro průměrného Američana stejně výhodným, jako pro čínské investory. Čínská dohoda na stavbu super rychlo-vlaku spojujícího Los Angeles a San Francisco je příkladem druhu investic, které by měly být vítány.“
Benjamina Fulforda nijak nemusím, ale tuto část jeho pohledu potvrdil i projev, který měl čínský prezident 22. září na Čína-USA fóru, kde popsal rozsah a závislost americké ekonomiky na Číně (zde).
Pokud jde o Rusko, čerstvá zpráva říká, že právě zakončuje přípravy na opuštění dolarového systému (zde), přičemž už dříve Putin podal v Ruské Dumě návrh na opuštění dolaru a eura (zde).
Dne 17. září měl FED oznámit toužebně očekávané zvýšení úrokových sazeb, které mělo vnést dolaru krev do žil (zde), žádné zvýšení se však nekonalo a hlavní důvod – Čína (zde).
Shrnuto – otázka není, jestli dolar skončí, otázka je, kdy skončí. A především je otázka, jak moc se USA budou ve svém zoufalství bránit. Konec dolaru a hegemonie USA byly nastartovány v březnu letošního roku (zde) a současné setkání špiček světa na půdě OSN může přinést nějaké odpovědi.
V úvodním krátkém videu (zdroj a titulky Hox) ruský analytik V.V.Pjakin hovoří o okolnostech opuštění amerického dolaru jako světové měny.
PS: Protože mnozí se pořád ptají na význam označení „Globální prediktor“ a protože toto označení začíná být až zprofanováváno, opětovně vkládám odkaz na video, kde ruský analytik V.V.Pjakin vysvětluje, že jde o tzv. „globální elitu“, tedy o moc, která ze zákulisí a skrytě hýbe celosvětovým děním po staletí až tisíciletí (video zde).
Za sebe dodávám, že je to moc, která m.j. stála i u vzniku Spojených států stejně, jako nyní stojí za jejich koncem. Součástí této moci je i onen tajemný Bilderberg, o kterém novinář Daniel Estulin v roce 2011 dal rozhovor České televizi, stanici čt 24 (video zde), kde za pozornost stojí nejen část „Chceme-li zničit Rusko, ceny ropy snížíme, chceme-li zničit Čínu, cenu ropy zvýšíme“, dále část, kde říká „Aby oni mohli jíst a pít, vy musíte zemřít“, čímž říká, že jde o zdroje, kterých je pro přemnožené lidstvo málo, dále část, že společenství BRICS je přechodem od dominance Západu směrem k Východu (čímž zdůrazňuje význam Anglie a VB, které stály za vznikem USA, VB, která má výjimku na přistěhovalecké kvóty a která se chystá vstoupit z EU, nemluvě o jejím vstupu do čínské AIIB, tzn. zradě USA), ale především část, která se až nyní ukazuje jako velmi aktuální, a to je část o degradaci Evropy (právě naplňována přistěhovaleckou politikou).
-Pozorovatelka- 26.9.2015