I když nám média denně určují ve svých zprávách a programových schématech čím se máme zabývat, co je důležité podle režie a ideologie, lidé se velmi intenzivně zajímají o témata vlivu sociálních sítí na jejich psychický/ mentální stav. Je to patrné z počtu shlédnutých rozhovorů na toto téma, např. s předním neurologem, profesorem a primářem jak v USA tak v ČR, Martinem Janem Stránským.
Kupodivu toto téma není více sledováno a probíráno v hlavních denících a tv vysíláních, protože proces, v němž se nacházíme my a zvláště naše děti, bude mít velice silný odraz na kvalitu života v blízké budoucnosti.
Odborník na téma neurologie, pan Stránský, otevřeně hovoří o tom, že facebook a další programy tohoto rázu vznikaly za spoluúčasti výzkumů vlivu soc. sítě na lidský mozek, tedy aby vliv byl na lidi co největší, nejmocnější a přinesl velké zisky. Jaké to však přináší silně negativní odrazy na naše vnímání světa, řešení problémů, na náš pohled na okolí, je již věc méně známá a hlavně, v podstatě se řeší okrajově. Rozhodně stojí za to se vrátit k jednomu z rozhovorů s ním, protože pod vlivem negací sítí jako jsou Fb a Tik Tok, Instagram již reálně vzníká více a více počtů depresí, sebevražd,násilí, závislostí, převážně mladých lidí a zvětšuje se jejich "debilita", tedy prostě řečeno blbnou. Třeba ve Francii se společnost o tento problém více zajímá; v příštím příspěvku budu referovat podrobněji. ...
Zpět
Zdroj
Vytisknout
Zdroj