• Vybrat den

    Listopad 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Bude 16. březen vyhlášen Světovým dnem plivání po Putinovi a Rusku?

    17-3-2014 Svobodné Noviny 438 2218 slov zprávy
     

    Byl to zážitek, ČT 24 měla na programu skoro non stop, jako pohřeb Michaela Jacksona, jen referendum o připojení Autonomní republiky Krym k Rusku. Byl to spíš pohřeb celistvosti Ukrajiny. Probíralo se kdeco; od Kateřiny Veliké III., Osmanské říše a Turecka, až po diktátorské Rusko, co za éry SSSR rozdával zasloužilým soudruhům pašalíky a ostatní držel jen ve strachu o holý život..



    Břetislav Olšer - publicista

    Břetislav Olšer – publicista



    Podtrženo sečteno; neděle 16. března 2014 vejde do dějin lidstva jako světový den plivání na Ruské impérium, resp. Putina a Rusko, co může za všechno – od spalniček, přes porušování lidských práv, až po krvavé řeže na Majdanu a veškeré agrese. Jistý mladík z renovovaného Ústavu studia totalitních režimů, co jistě zažil všecky světové války, padesátá léta i sovětské okupace, se vyjadřoval velmi kultivovaně o šílenostech sovětského vládnutí, přes geopolitické vlivy na Krym, až po největší opovážlivost pohrobků Stalina – referendum o odštěpení Krymu od Ukrajiny a jeho přidružení k Rusku. Bylo to podle něj okázale nestoudné. A hned se sejdou představitelé osmadvacítky EU, aby potvrdili tvrdé sankce vůči Rusku. Tragikomické – EU je těžkém dluhu, USA dokonce v téměř 18bilionovém. Asi kouzelníci…


    Jen do Ruska Česko dodává zboží v hodnotě 116 miliard korun ročně, zatímco opačným směrem putují suroviny s výrobky za 155 miliard; na Ukrajinu je to 33,5 miliard. Některé firmy už ale konflikt na Krymu pociťují. Mj. Škoda Auto snižuje objem výroby vozů v zemi, negativní dopad do vývoje obratu na tamním trhu registruje například i Hamé. Rusko je naším nejvýznamnějším trhem z tzv. třetích zemí. Například firma Bioveta z Ivanovic na Hané, která vyrábí veterinární přípravky, se do podobné situace nedostává zdaleka poprvé. Před sedmi lety se dostali do Sýrie, tržby nám tam stoupaly k deseti milionům, přišla ale válka a je konec. Neprodáme nic. To samé v Egyptě, možná brzy i na Ukrajině.


    Na Krymu bylo akreditováno 623 novinářů zastupujících 129 sdělovacích prostředků a také 135 pozorovatelů ze zahraničí. Ovšem ministr zahraničí Zaorálek však ví, že nikdo z pozorovatelů neměl na Krym přístup, jen vojáci… Pokud jsou všichni žurnalisté jako ti čeští, Bože, ochraňuj královnu. ČT kladla zásadně jednu otázku při každém novém vstupu na Krym: „Jsou nějaké konflikty během referenda?“ A génius Pazderka se na otázku poctivě připravil a vyprávěl příběh novinářů v jednom hotelu, jež přepadli neznámí ozbrojenci, místní milice, dodal, kteří novináře prohlíželi a zabavili jim natočené materiály. Takže jeden hotel, pár novinářů z více než šesti set, ale je z toho „duch nedělního krymského referenda“. Skutečně kabrňák Pazderka. A není sám; kdo vymyslí titulek: „Lákají je květiny i hákové kříže“, ten musí být nadaný přímo od Boha. Stejná „pochvala“ patří tomu „mysliteli“, co napsal titulek: „Rusko musí za Krym zaplatiti, aby ho přešla chuť…“


    Na Krymu bylo vytištěno 1,5 milionu hlasovacích lístků, což prý s určitou rezervou odpovídá dospělému obyvatelstvu Krymu. Obyvatelé poloostrova odpovídali na dvě otázky: Jste pro znovusjednocení Krymu s Ruskem s právem subjektu Ruské federace? Jste pro obnovení platnosti ústavy z roku 1992 a pro status Krymu jako součásti Ukrajiny? Jak upozorňuje agentura Reuters, formulace druhé otázky krymského referenda může být údajně zavádějící. Neznalý volič z ní totiž může nabýt dojmu, že by se Krym stal běžnou součástí Ukrajiny, tak jako zbylých 24 oblastí na pevnině. Právě ústava z roku 1992 však Krymskému poloostrovu přiznala značnou míru autonomie. Ovšem, neznalý volič na Krymu včera neexistoval, všichni žili referendem a na nic jiného, než na svoje připojení k Rusku ani nepomysleli a už se toho okamžiku nemohli dočkat. Referenda se zúčastnilo 1 524 693 lidí, pro první otázku se vyslovilo 96,6 procent hlasujících, 3,5 procent bylo proti…


    Aby demokracie fungovala, tak musí volič hlasovat bez nátlaku, svobodně a po vlastním důkladném uvážení. To prý na Krymu nebylo; jak se svobodně uvažuje před hlavněmi dvacet tisíci vojáky. Směšné; Krym už několik let žije touto myšlenkou a nikdo jeho ruské občany do ničeho nenutil; vy byste se rozmýšleli, jestli se máte vrátit tam, kde vám bylo a znovu bude nejlíp? Jak dlouho byste o této své životní myšlence museli uvažovat…? Pod jakým tlakem asi je přes sto ruských podnikatelů, kteří budou mít zákaz cestovat do zemí EU, čímž se jim dá najevo, že pokud chtějí s EU dál obchodovat, musí se vykašlat na Putina a sekat eurodobrotu. Krymským voličům je to fuk; chtějí do Ruska, protože tam historicky, kulturně i národnostně patří, protože se tam žije lépe. Znamená to vyšší důchody i platy, lepší systém veřejného zdravotnictví…


    V Charkově vznikl v sobotu konflikt mezi prorusky orientovanými osobami a členy organizace Pravý sektor, kteří se zabarikádovali v jednom z domů. Při pokusu o vniknutí proruských občanů do domu byli zasažení zápalnými láhvemi a postřeleni; usmrceni byli dva lidé. Dále byli zraněni čtyři lidé, z nichž jeden, policejní důstojník v uniformě. Je to náhoda, že do Kyjeva odcestovala dvojice slávistických hooligans, co se vydala koncem února do centra protivládních nepokojů v Kyjevě? Připojili se ke krajně nacionalistickému hnutí Pravý sektor, které se hlásí k odkazu radikálního bojovníka za ukrajinskou nezávislost Stepana Bandery…


    Ukrajina? To je dnes Lvov, co si sám bez referenda vyhlásil svoji autonomii, Krym žádá o připojení k Rusku. Předběžné výsledky předčily očekávání – přes 95 procent bylo pro připojení Krymu v Rusku. Napadlo mě, že Rusko je od této chvíle ještě větším nepřítelem všech „mírumilovných“ lidí na světě než doposud, přestože to byl právě Sovětský svaz, jenž za 27 milionů zabitých Rusů vyvěsil v Berlíně rudou vlajku na Reichstagu za vítězství ve 2. světové válce. Napadlo mě, že se podívám do literatury, jestli se nenajde nějaký jiný stát, který by se dopustil alespoň promile sovětsko-ruských zločinů. Faktem je, že jsem objevil v Dějinách USA, světového otrokářství a kolonizaci světa pár zajímavostí. Evropské unie i Spojené státy mají za sebou pohnutou historii. Ale že by to překonalo „hrůzné“ krymské referendum? To určitě ne… Alespoň podle českých veřejnoprávních a tedy vzorně objektivních médií. Kyjevská Rus, předchůdce dnešního Ruska přece dobyla v roce 1048 říši Chazarů… Agresor agresorů… Zvláště, že se šéfem Autonomní republiky Krym stal údajný mafián Sergej Aksjonov, předívkou Gablin. Je v čele Krymu už něco času, ale teprve nyní je z něho „všehoschopný gauner“.


    A teď hypoteticky; kdyby se spojily sovětské a americké armády, jako v průběhu 2. světové války, nebyl by dnes Tálibán zase vůdčí silou Afghánistánu, který je pro US Army druhým Vietnamem. Vojáci USA jsou v Afghánistánu nenáviděnější okupanti, než zde byli kdysi Rusové. Svět se zkrátka mění… Celkem v Afghánistánu zahynulo 14 454 sovětských vojáků, dalších přes 35 000 jich bylo zraněno a zmrzačeno. Do války jich bylo celkem nasazeno 545 tisíc… Osmašedesátý rok? To je pět členů Varšavské smlouvy v Československu, později NATO bombardující Bělehrad… Odpuštěn však je bratrům Kličkům otec, okupační pilot v Mimoni… US Army opouští Kábul, Tálibán ať si korumpují sami Afghánci…


    „Janukovyč nese silnou odpovědnost za to, co se dnes na Ukrajině děje. Jsem přesvědčen, že žádný člověk, který respektuje Listinu práv a svobod, na jejichž obranu byla zřízena Rada Evropy, nemůže být lhostejný k násilí, které represivní aparát Janukovyčova režimu použil a používá proti občanům vlastní země,“ prohlásil první místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Obrátil se na advokátní kancelář Choděra, aby urychleně zpracovala jeho podnět Nejvyššímu státnímu zastupitelství a institucím Evropské unie, aby prošetřily, zda se Janukovyč nedopustil zločinů proti lidskosti. Kde bere Kalousek tu drzost, jaký má on a jeho západní big Brothers, otrokáři, kolonizátoři a permanentní agresoři morální kredit, aby mluvili o Krymu jako o konci demokracie?


    Je třeba zopakovat, že bilance roku Miloše Zemana prezidentem má výrazné pozitivum v jeho prozíravosti, když označil Zaorálka za člověka nekompetentního pro post ministra zahraničí. Nyní si pro potvrzení Zemanových slov stačí připomenout Zaorálkova pokrytecká slova, coby ještě příznivce hnutí Ne základnám, o Tymošenkové, která pronesl v roce 2012 pro HN a další tucet médií: „Ten první případ, za který byla odsouzena na sedm let, se týká smlouvy s Ruskem o plynu, jež byla uzavřena v roce 2009. Trest stihl Tymošenkovou v podstatě za to, že smlouva je nevýhodná pro Ukrajinu. My bychom si měli připomenout, že podpis smlouvy byl naopak výhodný pro nás, protože také díky jemu začal téct plyn do pomalu zamrzávající Evropy. Zároveň byla Tymošenková obviněna z daňových úniků, protože vyváděla prostředky na Kypr. Je velmi pravděpodobné, že překračovala zákonný rámec Ukrajiny. Před Tymošenkovou se otevírá další kauza: vražda Jevgenije Ščerbakova a jeho manželky. Může se opravdu stát, že z vězení už opravdu nevyjde…“ Co jí jako ministr zahraničí řekne, až se s ní brzy setká…?


    Američtí auditoři ve své zprávě bývalou vládu Tymošenkové obvinili ze zpronevěry a z uplatňování “klasického schématu mezinárodního praní špinavých peněz”. Mělo k němu docházet při dovozu cizích automobilů, cukru nebo vakcín. Nesrovnalosti auditoři našli i v obchodování s ukrajinskými emisními povolenkami. Kabinet Tymošenkové podle auditu utratil 140 milionů dolarů (téměř 2,5 miliardy korun) za německé mikrobusy určené pro potřeby ukrajinského ministerstva zdravotnictví. Vozidla prý byla následně využita při volební kampani Tymošenkové. Bývalá vláda rovněž údajně nenaložila správně s částkou 280 milionů dolarů (4,8 miliardy korun) utrženou za prodej emisních povolenek. Prostředky, které měly být využity na ekologické projekty, se ocitly na účtu jistého penzijního fondu. Audit, který analyzoval období od roku 2008, zpracovaly americké společnosti Trout Cacheris, Kroll a Akin Gump Strauss Hauer & Feld. Podle ukrajinských vládních činitelů přišel audit ukrajinskou státní pokladnu na dva miliony dolarů (téměř 35 milionů korun).


    To vše jsou důvodu, proč Západ nemá zkrátka pro Putina dobré slovo, nemají úctu ani k EU. Obama: Putin za Krym musí zaplatit, ministr Kerry zase považuje údajné násilí na Majdaně za „nestydaté“, bývalý prezidentský kandidát McCain je z Putinovy agresivity v šoku a chce, aby se znovu začala stavět protiraketová základna v Brdech, náměstkyně amerického ministra zahraničí Victoria Nulandová na uniklém záznamu rozhovoru s americkým velvyslancem na Ukrajině Geoffreym Pyattem hovoří o americké představě budoucí ukrajinské vlády a o řešení, jak toho dosáhnout, čímž by USA „vyjebaly s EU“, anglicky „Fuck the EU“, šéf senátního podvýboru pro Evropu demokrat Chris Murphy chce, aby USA rozpracovaly plán, jak by se US Army zúčastnila ihned, co dostane od Tymošenkové zvací doipis, své další války…


    Za posledních dvě stě let podnikly USA jen „pakatel“ agresí do cizích zemí, bratru asi tisíc. Třeba Americko-mexická válka; ozbrojený konflikt mezi Spojenými státy a Mexikem v letech 1846 – 48 vyvolaný americkou anexí Texaské republiky. Samozřejmě, že šlo o ryze demokratický postup. Mexiko prostě neuznávalo odštěpení a následné vojenské vítězství Texasu v roce a po celou dobu existence Texaské republiky považovalo Texas za svoji vzbouřenou provincii. Válka skončila naprostým vítězstvím Spojených států. Výsledkem byly významné územní ztráty Mexika – jistě, že právně podloženým odtržením Texasu a postoupením dalších území po prohrané válce přišlo Mexiko o více než polovinu svého území. Na získaném území vznikly postupně i bez referenda americké státy Kalifornie, Nové Mexiko, Arizona, Nevada a Utah. odstoupení Alta California a Santa Fe de Nuevo México ve prospěch Spojených států. Že to bylo dávno? A co mega invaze do Koreje, Vietnamu, Iráku, Libye…? To už je blíž na časové ose nekonečných válek USA, které jsou hlavním sponzorem OSN, která jim jde na ruku, kde se dá…


    Prostě, někomu je dovoleno vše, pokud však Putin chce chránit polovinu obyvatel Krymu ruské národnosti, je zločinec a agresor. Otrokář… Otrokář? Otroctví v celých USA bylo zrušeno 6. prosince 1865, ale de facto až 19. června 1956, kdy rozhodl federální soud, že politika rasové segregace je v rozporu s ústavou USA. Sto roků porušování ústavy v nejdemokratičtější zemí světa? Moucha. Nejsvobodnější země světa si to může dovolit. Nepotřebovala ani kolonie, vlastně jich dnes má na sto padesát zásluhou umístění svých vojáků na jejich území, když v mnoha z nich se pořád vedou války a tamním lidem přinášejí svobodu a demokracii. Že Rusko mělo také svoji kolonii? Jasně; Aljašku zabral pro Ruskou říši mořeplavec Vitus Bering. Aljaška je největší stát USA, který od Rusů koupily za 7 milionů dolarů; pět centů za hektar. Na rozdíl od zabírání území Američany tisíce kilometrů od své rodné hroudy to měli Rusové na Aljašku jen přes Beringův průliv


    Rusové se snažili zabrat toto rozlehlé území, ale neměli to příliš lehké. Na Aljašce se nedařilo pěstování obilnin a obyvatelé trpěli často hlady. Prvním správcem Rusko-americké společnosti byl Alexandr Andrejevič Baranov. Avšak, po krymské válce se Rusové obávali o svou kolonii, která již přestávala prosperovat. Roku 1868 prodali všechno své území na americkém kontinentě USA a tím skončil ruský kolonialismus, jenž byl vlastně ovládáním vlastních území… Kam se hrabali na kolonizátorské špičky členové dnešní EU – Španělsko, Holandsko, Německo, Francii, Portugalsko, Belgii, Velkou Británii… Od severní Ameriky, až po Indii a Austrálii, Kanadu či Falklandy… Snad si Jasenjuk vzal k srdci vnitřní varování, že s ruským medvědem si není radno zahrávat a domluvil včera mezi Ruskem a Ukrajinou příměří. Stejně nemusí mít obavy; bylo zjištěno, že ruské tanky nesplňují emisní normu EURO 5, tím pádem jejich vstup na území EU není možný. První policejní hlídka je pošle zpět, navíc se složenkou na tučnou pokutu…


    Inu, paraolympiáda v Soči skončila a Krym vyhlásil výsledky referenda; 96,6 procent pro… Do středy proběhnou „Majdany“ bez krve zato s národními tanci v Sevastopolu, Oděse, Doněcku, Lugansku, Charkově a Sumi. A svět začne konečně z plných plic dýchat, tedy alespoň ten na Krymu, co tak spoluvytvoří novou mapu východní Evropy. Kdo seje vítr, sklídí bouři; kdypak bude referendum v Doněcku, Charkově a jinde na východě Ukrajiny…? Je Gorbačov v ohrožení…?


    Zdroj: Blog autora


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑