• Vybrat den

    Listopad 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Ministerstvo obrany zneužívá uprchlickou krizi k vyzbrojení AČR dalšími útočnými puškami a technikou pro nové operace NATO v Afghánistánu a Iráku! V Bruselu kolují zvěsti, že Američané by mohli přijít kvůli Rusům o Irák!

    19-10-2015 Zem & Vek 457 1083 slov zprávy
     

    Ministerstvo obrany zneužívá uprchlickou krizi k vyzbrojení AČR dalšími útočnými puškami a technikou pro nové operace NATO v Afghánistánu a Iráku! V Bruselu kolují zvěsti, že Američané by mohli přijít kvůli Rusům o Irák!


    Ministerstvo obrany ČR má evidentně občany za hlupáky. Jak jinak si vysvětlit rozhodnutí pana ministra Stropnického, že armáda nakoupí bez výběrového řízení útočné pušky (proti uprchlíkům?) a další pozorovací a sledovací techniku [1]. Pokud by se hovořilo o dronech, tak jistě, ty se dají použít pro hlídání hranic ze vzduchu. Ale útočné pušky? Někdo by řekl kacířskou myšlenku, že uprchlická krize přišla jak na zavolanou. Díky ní se dá zdůvodnit všechno ohledně nákupů vybavení bez výběrového řízení.


    Ministerstvo však využívá uprchlický důvod jen v médiích, oficiálně jde o další vyzbrojování armády pro operace AČR v rámci NATO. A pozor, dějí se věci: Američané zůstávají v Afghánistánu! Obama zjistil, po dlouhé době, co se stalo v Iráku, a tak ponechá v Afghánistánu 10,000 amerických vojáků [2] a zřejmě dojde k opačnému procesu, do země budou další věci, včetně států NATO, přibývat.


    get-attachment-123-587x330.jpg
    Koncepce CIA ohledně svých „proxy-assets“…

    Člověk nemusí být génius, aby si v této politické situaci nedal dohromady fakta. Afghánistán bude potřebovat nové vojáky, nové mise. A kdo bude první na řadě? Jaký nejvěrnější spojenec v NATO? Česká armáda! Urychlené a kvapné vyzbrojování, bez výběrového řízení, přičemž ani Andrej Babiš překvapivě nijak neprotestuje, to všechno ukazuje na to, že časová tíseň armády je značná a chystá se k dalšímu expedičnímu dobrodružství pod vlajkou NATO! Současná uprchlická krize je pouze mediální zástěrkou, jak zakrýt nákupy zbraní a vybavení pro další turnusy českých vojáků v cizině.


    Není vyloučená ani operace v Iráku, v Bruselu v centrále NATO se o této variantě intenzivně hovoří. Američané už vyjádřili v NATO své obavy, že Rusko by mohlo v Iráku získat klíčový vliv a že je třeba s tím něco urychleně udělat! Barack Obama se myšlence brání, ale volby jsou v USA na dohled a pokud ruská iniciativa v Sýrii bude mít úspěch, mohlo by dojít z pohledu americké vlády k tragédii, kdy slabá irácká vláda by mohla pozvat ruská vojska do Iráku. Pokud irácká vláda položí Obamovi na stůl jasný vzkaz, že buď vyšle do Iráku americké jednotky na ochranu před Islámským státem anebo se Bagdád obrátí na Rusy s žádostí o pomoc, tak v takové situaci bude muset Obama opravdu jednat, protože by mu hrozilo, že Američané přijdou nejen o vliv v Sýrii, ale i v Iráku. To by byla katastrofa, zvláště pro demokratickou stranu v USA před volbami prezidenta příští rok.


    Horečné a urychlené vyzbrojování AČR ukazuje, že ministrovi Stropnickému přišly notičky. Příprava AČR na misi v Afghánistánu a zřejmě i v Iráku již je rámcově připravena, a tak zatímco čeští policisté si stěžují, že mají v uprchlických centrech horší podmínky, než samotní nelegálové [3], kteří porušili zákon a překročili neoprávněně české hranice, tak armáda mezitím využívá nastalého chaosu k vyzbrojení dalších expedičních skupin české armády pro další americké operace v zemích, kde už dávno měla být ta slavná demokracie a svoboda poté, co tam Američané vedli hrdinské bombardovací a pozemní války, ale jaksi se to celé zvrtlo.


    47515470.cached.jpg
    Americký instruktor cvičí irácké vojáky

    Irák se nebezpečně přiklání k Rusku [4], přiznává už i Reuters, protože v Bagdádu jsou překvapeni, jak účinné je ruské bombardování v Sýrii proti IS, zatímco americká letadla za dva roky neměla na islámisty žádný viditelný dopad. Bagdád už uvedl, že by uvítal ruskou intervenci proti IS na území Iráku [5], což v Pentagonu vyvolalo obrovské zděšení. Irák chce vidět větší účast Ruska v boji proti islamistům na iráckém území, a to všechno jsou velmi špatné zprávy pro americkou administrativu. Země, kterou americká vojska dobyla, se teď obrací k Rusku.


    Ruský zástupce ministra obrany Anatolij Antonov uvedl před 2 dny, že Rusko je připraveno rozšířit své letecké operace proti islámistům i na území Iráku [6]. To by byla katastrofa pro americké ozbrojené síly, které Irák dosud považují za svoji sféru vlivu. Je však velkou otázkou, zda-li letecké útoky, jakkoliv úspěšné, budou schopny zničit islámský stát. V Sýrii funguje spolupráce syrských, íránských a libanonských pozemních jednotek, které za podpory ruského letectva postupují vpřed a vytlačují islámisty z jejich pozic.


    Irák je ovšem jiná kategorie. Irácká armáda je v zoufalém stavu. Americký výcvik se na nich podepsal natolik, že např. když jim dojde baterie do nočního vidění, tak odvolají celý útok jednotky o několik dnů, než dojdou nové baterie od Američanů z USA. Pokud jim dojde v samopalu munice, zahazují zbraň jako „použitou“ a dávají se na útěk. Stejně tak se chovají k vojenské technice, pokud jí dojde nafta. Když Američané v roce 2003 rozpustili zkušenou Saddámovu armádu, vytvořili z mladých Iráčanů novou armádu způsobem, který je opravdu bizarní. Rekruti dostali nový mobilní telefon a platební kartu VISA, kterou si mohli nakupovat kvalitní americké zboží v amerických armádních obchodech, protože ve zničeném Iráku tehdy nefungovalo nic. Podobná situace panovala v Československu v roce 1945, když možnost nákupů v obchodech UNRA (které byly ovládány Američany, i když šlo o pomoc pod hlavičkou Spojených národů) byla jedinou cestou, jak se dostat ke kvalitnímu zboží.



    [VIDEO] Výcvik nové irácké armády v roce 2008. Rekruti jsou v zoufalé fyzické kondici…


    Mnoho rekrutů tak vstoupilo do nové irácké armády ze zcela zištných důvodů, ale bez jakéhokoliv odhodlání bojovat a nasadit životy ve skutečném boji. Je potom jasné, že Islámský stát, který je složen právě z bývalých vojáků Saddámovy armády, kteří v roce 2003 přišli o práci a obživu pro své rodiny, válcují mladé rekruty nové irácké armády na bitevním poli jako maliny.


    Americká FAIL politika tak s největší pravděpodobností přivede české vojáky zpátky do Afghánistánu a zřejmě také do Iráku. Američané si nemohou dovolit přijít o vliv v Iráku, a pokud pozemní operace bude nutná, americká armáda tam nebude chtít jít sama, povolá si na pomoc „fíkové listí“ z NATO, v čele s „pomocnými technickými prapory“ AČR. Je ale otázka, jestli Rusko nebude mnohem rychlejší a neosvobodí Sýrii i Irák tak rychle, že už nebude potřeba, aby Američané a NATO se někam vraceli.


    Vzniká tak nebezpečný paradox. Čím úspěšnější Rusko v Sýrii bude, tím více bude hrozit pozemní operace NATO v Iráku. Ne z bezpečnostních, ale globálně-politických důvodů v zájmu zachování amerického vlivu v oblasti. A uprchlíci a Islámský stát, ti se použijí jako zástupný důvod. Nebylo by to koneckonců poprvé.


    -VK-


    Šéfredaktor AE News


    Stáhněte si článek v PDF

    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑