Zakladatel Wikileaks Julian Assange věří, že ten masový exodus ze Sýrie je součástí US strategie proti Assadově vládě: Odlidnění této země tuto zemi přivede na pokraj kolapsu, protože zvláště vzdělaná střední třída bude strategií otevřených hranic přetažena do Evropy, což hraje US do karet. US President Barack Obama je tzv. „chromá kachna“ – moc toho proti plánům neoconů v Sýrii nadělat nemůže.
Zakladatel Wikileaks Julian Assange ve velice odhalujícím interview s nezávislým řeckým zpravodajským portálem Press Project řekl, že za vyhnáním statisíců Syřanů z jejich domovů je úmyslná kalkulace těch skupin, které profitují přímo z této války – tj. US neoconů a jejich sítí v obranném průmyslu, u žoldnéřských společností a v tajných službách. Assange řekl, že US vláda pracuje na pádu presidenta Bashara al-Assada už od roku 2006. „Odlidnění Sýrie“ je součástí konceptu ke svržení Assada, „protože v důsledku války odejde zejména střední třída, lékaři, státní úředníci, právníci, inženýři – přesně ty profesní skupiny, které jsou zapotřebí, aby kterákoliv země zůstala funkční.
Vyhnání těchto skupin povede k masivnímu oslabení Assada.
Assange řekl, že sám jako uprchlík ví, jak je důležité poskytnout uprchlíkům přátelské přijetí. Ale důsledky „politiky otevřených hranic v Evropě“ jsou hrozné, protože ty přesně podporují ambice Američanů. Assange: „Máme diplomatické depeše, které ukazují, že švédská vláda během irácké války říkala, že jejich příspěvkem k válce je přijímání válečných uprchlíků. Irák před několika lety požádal Německo, aby nezvalo Iráčany do Německa, protože to bude škodit rekonstrukci této země. Tehdy Německo tomuto přání vyhovělo.“
Assange řekl, že zpravodajské agentury a společnosti obranného průmyslu mají zájem s válkou v Sýrii pokračovat: „Vytvořily tyto problémy, protože pak jich bude k vyřešení těchto problémů zapotřebí. Kdyby už žádné problémy nebyly, došlo by ke krácení rozpočtů, a to není v zájmu těch, kdo na válce vydělávají.“
Válka v Sýrii mimo jiné slouží i k udržování nízkých cen ropy. Proto také US Federální rezervy odmítají zvednout úrokové sazby. Je zajímavé, že Assange říká, že US, Británie a Francie koordinují své současné středovýchodní strategie, ale Německo přitom zmiňováno není. Jestli se kancléřka Angela Merkel na své politice otevřených hranic dohodla s Washingtonem, není známo.
US president Barack Obama se pokouší válku v Sýrii ukončit pomocí spolupráce s Ruskem. Ten je ale na konci funkčního období a může tudíž v podstatě jednat pouze defenzivně. Lobby zbrojního průmyslu a energetického sektoru se připravují na nového presidenta a nejspíš budou postup k definitivnímu vyřešení Sýrie zdržovat. Rusko však vyvíjí tlak na diplomatické řešení. V pátek se ve Vídni opět sejde Vyjednávající skupina, tentokrát poprvé za účasti Íránu.
Jižní fronta to přejala z deutsche-wirtschafts-nachrichten
Zdroj: http://southfront.org/wikileaks-depopulation-of-syria-is-part-of-the-us-strategy/