• Vybrat den

    Listopad 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Otázky a odpovědi V.V. Pjakina ze dne 26.10.2015

    31-10-2015 Zem & Vek 271 1010 slov zprávy
     

    V další analýze Valerij Pjakin hovoří o návštěvě Velké Británie čínským prezidentem a vzrůstajícím vlivu Číny a juanu ve světě, o setkání Asada s Putinem v Moskvě, o Putinově projevu ve Valdaji, o IS, o Ukrajině, o globálním prediktorovi a dalším.


    Úvod – Návštěva čínského prezidenta v Británii: Stěhování centra světové moci z Británie do Číny. Symbolika červených šatů a bílého motýlka, britská poslušnost GP (uvítací ceremoniál s nejvyššími poctami, jízda kočárem – video,  oběd). O vzestupu významu juanu tak, jak to bylo po celý rok naznačováno, ač věc byla dávno rozhodnutá. O nutnosti britské impérium ještě podržet, protože plány GP nevycházejí podle jeho představ.


    Slavnostní oběd na počest čínského prezidenta:



    05:19 – Návštěva Baššara Asada v Moskvě a ruské vyzvednutí role slabého vůdce:  Návštěva Asada byla demonstrací, že GP musí počítat s Ruskem a Sýrií. Asad není slabý vůdce, naopak, je to silný vůdce, který dokázal čtyři roky odolávat mezinárodnímu obklíčení a na rozdíl od Kaddáfího či Hussajna obstál v boji se Západem podporovaným terorismem. Asad je silný vůdce a je čest mít jej za spojence. Návštěva Asada v Moskvě byla ruskou odpovědí na slavnostní oběd Británie s čínským prezidentem, na kterém bylo jednáno o snahách Camerona spojit se v bojích v Sýrii s Čínou a vytlačit Rusko (zde) , ale ve skutečnosti je centrum řízení bojů s IS v Sýrii v Moskvě.


    Asad se nemusí obávat nových voleb, protože lepšího vůdce Sýrie nemá, proto politické síly stojící proti němu, musí přistoupit na kompromis (poznámka: o kompromisu se právě jednalo ve Vídni, kde stojí na jedné straně proti-asádovská koalice USA, SA a Turecko, na druhé straně koalice pro-asádovská Rusko, Sýrie, Irák, Írán. Jednání se účastní celkem 19 zemí – také  Egypt, Jordánsko, Libanon, Spojené arabské emiráty, Katar, Německo, Francie, Velká Británie a EU. K jednáním byl přizván i Írán, jediný, kdo se nezúčastnil je Izrael. Po dvoudenních jednáních nebylo v otázce Asada stále dosaženo dohody a jednání byla odložena na příští týdny – více v souhrnu zde).


    12:30 – Putinův projev na Valdajském diskusním klubu: Putin v projevu (zatím je k dispozici stále pouze v ruštině video, či v s anglickým tlumočením video nebo v rusky psaném textu) řekl spoustu věcí, ale tu podstatnou řekl mimo projev ve větě: „Před padesáti lety mě leningrandská ulice naučila, že je-li boj nevyhnutelný, udeř jako první“. Putin touto větou fakticky odpověděl na všechno. Boj s IS byl nevyhnutelný bez ohledu, jak by se zachovalo Rusko, časem by IS zaútočil na Rusko, proto Putin zaútočil jako první a dříve, než byl rozehrán scénář přihrávky mezi Británií a Čínou směrem na Rusko.


    Čína by IS nezničila, ale přes Turecko, Afgánistán a Střední Asii by jej nasměrovala na Rusko. Proto Rusko šlo do úderu jako první a tím zamíchalo všemi kartami, především USA jsou zmateny, nikdo neví, jak reagovat, ale Rusko úderem všem státům nakonec poskytlo čas na oddech, aby mohly přehodnotit svou státní politiku bez ohledu na USA. Otázka zněla, co bude Putin dělat, pokud někdo použije přenosné systémy protivzdušné obrany. O tom byla Putinova věta: „Udeříme jako první“. O spolupráci SA a Ukrajiny s IS (Ukrajina-IS video) , o rodině Saudů, o případných útocích na Rusko.


    Putinova věta, o které Valerij Pjakin hovoří jako o odpovědi, pokud někdo proti Rusku použije  přenosné systémy protivzdušné obrany, je zde:



    18:06 – Stahování zbraní Kyjevem, nezájem USA o Ukrajinu, Porošenko, skrývající se za EU, migranti jako nový nástroj války, Podněstří: Nic nevysvětluje situaci na Ukrajině, přesuny vojsk mohou být pouze manévrem, prohlášení Pušilina je tlakem, aby „svidomí“ začali jednat a začali tlačit na Porošenkovu vládu, aby si uvědomili, že jsou házeni přes palubu. Podstata problému je v tom, že USA nemohou bránit plnění Minských dohod, na jejich plnění kladlo důraz i setkání Camerona s čínským prezidentem, pokud USA Porošenkovi zakážou stahování vojsk z Donbasu, dostanou se do konfliktu s GP a s globálními elitami. USA potřebují někoho, kdo by je na Ukrajině zastoupil. USA nemávly nad Ukrajinou rukou – proč by jinak velvyslanec Pyatt řídil ukrajinské volby? (více Velvyslanec USA dohlížel na volby na Ukrajině).


    Pro USA není žádný rozdíl mezi Texasem, Francií či Ukrajinou a Ukrajina přistoupila na tento diktát. Američané nepouštějí z rukou řízení, rvou se o každou možnost řízení Ukrajiny. Stahování vojsk na Ukrajině se stalo možným pouze ze společného rozhodnutí GP a Ruska, a to takovým způsobem, že je musí respektovat i Velká Británie a Rusko. USA prostřednictvím Pušilina provedly velmi silný manévr.


    29:04 – Institualizace DLR a LLR: Převrat na Ukrajině nebyl ústavní a tedy legitimní, to převedlo legitimitu z Kyjeva na Doněck a Luhansk.


    30:28 – Proč USA prováděly v Evropě zkoušky své  protiraketové obrany, když střely Kalibr předvedly, že jim je k ničemu. Nebo to má podpořit iluzi EU, že ji USA ochrání před Ruskem: Šlo pouze o pokus nivelizovat rakety Kalibr. Protiraketová obrana od začátku nebyla proti Íránu, ale proti Rusku.


    31:43 – Je nutné zavést v Rusku trest smrti: Mnozí zločinci vnímají trest smrti jako vykoupení. Otázka zní, jak je trestat. Teroristé se smrti nebojí. Trest smrti v davo-elitářských společnostech neřeší problém. Zločince musí mučit svědomí. Nejvíce trestů smrtí nyní řeší Saúdská Arábie, ale trest smrti neřeší stabilitu systému, pouze oddaluje čas likvidace systému.


    38:03 – Kanonické texty KOB, konceptuální řízení GP:  Řízení GP má opožděný efekt, GP jedná výlučně bezstrukturními způsoby, vlivem zákonu času musí GP stále více odhalovat mechanismy řízení a nejvíce tehdy, když společnost zažívá kataklizmata, jako za 2.WW. O britské bance, o W. Churchillovi a jeho prohře jako státní elity. O GP, o jeho řízení a o roli Ruska.


    Zdroj a poděkování za české titulky: Irena Aneri


     


    Doporučená související videa:


    V. Pjakin – Speciální díl o globální moci  a struktuře elit


    Šest priorit (kategorií) zobecněných prostředků řízení


    Konglomerát versus blok


     


    Vložila -Pozorovatelka-  31.10.2015




    Stáhněte si článek v PDF

    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑