• Vybrat den

    Leden 2025
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Čína vstupuje do dění v Sýrii. O Británii, Číně a tragédii A321

    9-11-2015 Zem & Vek 305 1614 slov zprávy
     

    Čína vstupuje do dění v Sýrii. O Británii, Číně a tragédii A321

    O pádu ruského airbusu A321 nad Sinají jsem psala jen dvakrát – poprvé pouze informativně, aniž bych k tomu měla názor (zde), podruhé v souvislosti s tím, že letadlo letělo do Petrohradu, čímž už s tím názorem, že jeho pádem půjde o ovlivnění veřejného mínění v Rusku a k ruským akcím v Sýrii a že let do Petrohradu byl zvolen právě proto, že Petrohrad byl odjakživa „slabým místem Ruska“ (zde). V druhém článku jsem také zmínila, že mohlo jít o podobný teroristický útok, jaký stál za nehodou v Lockerbie (tedy nikoliv o sestřelení ze země).



    A zmínila jsem, že Rusko moc dobře ví, o co jde, proto je odmítavé k urychleným závěrům o teroristickém útoku. V „PS2“ u druhého článku jsem dále zmínila, že pořád nechápu roli Íránu v celém dění. V diskusních reakcích jsem pak různě několikrát zmiňovala souvislost mezi vídeňskými jednáními o Sýrii, která proběhla ve dnech 29.-30. října a skončila v podstatě triumfem Ruska, které k jednáním přizvalo Írán, a mezi pádem letadla hned 31. října, tzn. ihned poté, co začal běžet čas dvou týdnů, po kterých se vídeňská jednání mají zopakovat. A na kterých už má dojít k nějakému konečnému rozhodnutí o pozici Bašaara Asada a tedy o řešení Sýrie.


    Toto úvodní shrnutí bylo nutné, aby bylo pochopitelné, proč o pádu ruského Airbusu píšu potřetí a proč nyní tím pohledem, který mám – a to s pomocí dvou posledních analýz Valerije Pjakina, přičemž mým pohledem velmi důležitá sdělení Pjakin přinesl 26.10.2015, proto jsem k nim uvedla i spoustu odkazů (zde).


    Čínský prezident a pokorná Velká Británie

    To nejdůležitější sdělení bylo, že ve Velké Británii došlo k poslušnému předání centra světové moci Číně. Výstavní skříň atlantické části  hřiště Globálního prediktora (britská královna) byla přinucena veřejně prezentovat, že míč je na straně auroasijské části (proto ta úcta a pokora k čínskému prezidentovi, symbolizující ústup). Ovšem hlavní hráč euroasijské strany hřiště – Írán, měl prozatím zůstat v pozadí a tito dva hráči GP mu pouze měli (mají) připravit finální nástup (cesta je připravována už po celý rok viz jaderné dohody s Íránem, ukončování sankcí vůči němu, atd. – ale také migrace!, o čemž později).


    K návštěvě čínského prezidenta v Británii došlo 20. října, už předtím se ale ze strany Británie objevilo několik snah spojit se s Čínou a spolu s ní vstoupit do bojů v Sýrii (zde) a jak to následně komentoval Pjakin – „vytlačit tak Rusko“ a opět komentářem Pjakina: „Rusko Čínu předběhlo“.


    Na tyto snahy Camerona a na jeho setkání s čínským prezidentem, které byly v režii GP, ve stejný den Putin odpověděl tím, že Asada propašoval do Moskvy,  čímž mu nejen po čtyřech letech umožnil první zahraniční návštěvu, ale zároveň tím GP vyslal zprávu: „Chceš-li urovnat situaci na Blízkém východě, bez Ruska se neobejdeš, klidně si v Británii domlouvej, co chceš“.


    A za dva dny nato, 22. října na setkání ve Valdaji, Putin pronesl Pjakinem velmi komentovanou větu: „Jestli je rvačka nezbytná, udeř jako první“.



     


    Podle Pjakina to byla reakce Putina na kroky GP a jim zorganizovanou návštěvu čínského prezidenta ve VB, kde, opět slovy Pjakina, měl být domlouván další postup VB a Číny v Sýrii tak, aby Rusko bylo vytlačeno. A kde mělo být domluveno, jak připravit cestu pro nástup Íránu tak, aby v tom Rusko zůstalo bezvýznamným hráčem.


    A protože Sýrie je velkým spojencem Íránu, lze říct, že ten, kdo získá vliv v Sýrii, ten na svou stranu získá i Írán. Ten Írán, o který GP jde v prvé řadě!


    Hned 23. října proběhla ve Vídni první schůzka mocností o řešení situace v Sýrii, tehdy ovšem jen za účasti Ruska, USA, Turecka a Saúdské Arábie, tedy za velké převahy antiasadovské koalice a protože nepřinesla žádné výsledky (vliv Ruska v Sýrii a jeho spojenectví s Asadem, tím=s Íránem, už byly natolik silné, že nebylo možné Rusko nerespektovat), byla jednání odložena.


    Nová vídeňská jednání proběhla 29.-30. října, ale už o den dříve, 28. října, vyšla zpráva, že USA jsou připraveny v Sýrii spolupracovat s Íránem (zde).  Čímž zcela oficiálně začala přetahovaná o Írán mezi Západem a Ruskem. A pro mě v té době ještě větší zmatek, o co vlastně tím Íránem jde – až následně jsem pochopila, že přetahovaná o Írán probíhá především mezi GP  a Ruskem.


    Až na vídeňské schůzce ve dnech 29.-30. října se ukázalo, že Rusko hodilo rukavici nejen západním mocnostem, ale především GP! Ve své poslední analýze z 2.11.2015 (zde) mi Pjakin pomohl pochopit, o co tím Íránem vlastně jde.  Můj názor, že v něm jde o zájmy státních elit USA (opakuji se, že jsem o tom psala cca před rokem zde) mi Pjakin potvrdil. Ale co víc – osvětlil mi, jaký zájem má v Íránu Globální prediktor! A že to ne Čína, ale Írán má v budoucnu být centrem euroasijské strany hřiště GP – hřiště tak velkého, že bude zahrnovat Evropu, což je důvod, proč GP právě pracuje na vytvoření evropského chalifátu!



    A zde se dostáváme k bodu, co vlastně Putin myslel větou: „Když je rvačka nezbytná, udeř první“. Ten úder se odehrál na vídeňské schůzce ve dnech 29.-30. října tím, že z iniciativy Ruska byl k jednáním přizván – Írán! Rusko tím Írán vtáhlo do dění dříve, než to GP plánoval a než to sám udělal.


    A vypadá to, že právě tím si Rusko dovolilo moc, protože udeřilo nikoliv jen proti zájmům Západu, ale především proti zájmům GP!


    Reakce na sebe nedala dlouho čekat – hned další den po skončení vídeňských schůzek padá ruské letadlo. Británie, ta Británie, která plní hlavní roli na atlantické straně hříště GP, poslušně předala vedení – centrum příští moci Číně (také jako jedna z prvních zemí v březnu vstoupila do čínské AIIB, to jen tak mimochodem). A stejná Británie spěchá s informacemi, že za pádem ruského letadla je teroristický útok (upřímně – kdo by o tom od začátku pochyboval?!). Ale činí tak Británie za sebe nebo za GP? A chtějí Rusko před novými vídeňskými jednáními zatlačit do kouta státní elity Západu nebo GP?


    Další vídeňská schůzka se uskuteční 14. listopadu 2015

    Než dojde k další vídeňské schůzce, stala se ta tragická událost, že spadlo ruské letadlo a zemřelo 224 nevinných lidí. Rusko není blbé a ví, že jde o veřejné mínění a o jeho názor k ruským akcím v Sýrii. Proto oddaluje závěry o výsledcích šetření – přinejmenším alespoň o tolik, než pominou první emoce. A emoce by ještě více jitřilo, kdyby Rusko trvalo na letech do Egypta i poté, co je většina západních zemí zrušila, proto i ono přistoupilo k jejich zrušení a ke kontrolovanému transportu ruských turistů z Egypta.


    K tomu v ruských médiích přibývá článků, kritizujících Kreml za oddalování závěrů šetření a za mlčení. Objevují se zprávy, že když došlo k teroristickým útokům ve Španělsku, Španělsko stáhlo svá vojska z Iráku (zde).


    Rusko se během několika dnů mezi dvěma vídeňskými jednáními  ocitlo v situaci, kdy stojí před volbou, jestli se po události s letadlem ze Sýrie stáhnout či naopak v ní působit ještě intenzivněji (což může znamenat běh na dlouhou trať a také spoustu finančních nákladů i lidského nasazení a v neposlední řadě velké riziko dalších teroristických útoků směřovaných na Rusko). Když to shrneme, tak Rusko by do příští vídeňské schůzky mělo asi zvážit svou roli v Sýrii=ve vztahu k Íránu.


    Ale cca týden po pádu ruského letadla se objevila zpráva, kterou považuji za naprosto zásadní:


    Čína vstoupí do jednání o Sýrii

    Příští schůzka o pozici Bašaara Asada a o řešení situace v Sýrii se uskuteční za přítomnosti nového účastníka -Číny (zde). Když si to pro sebe shrnu, tak co nepodařilo dojednat mezi Cameronem a Čínou na setkání ve VB, tzn. vytlačení Ruska ze Sýrie, o to bude proveden nový pokus na vídeňské schůzce 14. listopadu. Ovšem za zcela nové situace – Rusko už na tuto schůzku přijde jako zraněno a oslabeno, protože s pocitem viny za smrt 224 nevinných lidí.


    Rusko v boji se všemi, s Globálním prediktorem obzvláště

    Za sebe si to shrnuji tak, že GP se nevzdává a že skóre GP vs. Rusko se blíží k 1:1. Bude velmi důležité, za koho bude na příští schůzce „kopat“ Čína a obzvláště, za koho bude „kopat“ Írán, o který především a ze všeho nejvíc jde a nakolik se Írán nechá zlákat představou naplánované vůdčí role na euroasijské straně hřiště, kterou má tvořit evropský chalifát. A nakolik tuto jeho roli Evropa podpoří. Ale Rusko udeřilo jako první tím, že do hry vtáhlo Írán dříve, než to učinili GP.


    Abych to shrnula, mým pohledem Rusko nyní nestojí tolik proti zájmům státních elit Západu (energetické zdroje Íránu do Evropy místo ruských, které mají podržet dolar) , ale především proti zájmům GP, kterého v této chvíli reprezentuje Británie a Čína. A Írán, kolem kterého se současný střet točí!



    Takový je můj třetí článek k pádu ruského letadla. Od toho druhého se můj pohled příliš neliší (útok na ruské veřejné mínění o Sýrii), jen se velmi významně rozšířil o oficiální vstup Číny do syrského dění.


    Na závěr ještě dvě perličky:


    PS1 – Velká Británie právě označila Rusko za největší světovou hrozbu – (na stejnou úroveň dala terorismus a virus Eboly) –zde.


    PS2 – Velká Británie oslavila pád ruského letadla v jednom ze seriálů (na což lidé v komentářích reagovali velmi rozhořčeně) – video a více zde


    Nezapomeňme u obojího, že VB a britská královna jsou jednou ze dvou výkladních skříní GP (tou druhou je Vatikán a papež).






    -Pozorovatelka-  9.11.2015


     


     


     


    Stáhněte si článek v PDF

    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑