• Vybrat den

    Listopad 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Putin dloube prstem tam, kde to nejvíc bolí: islamisty financuje spousta států

    19-11-2015 NWO Odpor 230 618 slov zprávy
     

    putin-g20-726x400Ruský president Vladimir Putin dloubl prstem do rány a vrazil prst do terorismu v úmyslně přehlíženém kontextu: Finančně podporovalo teroristické milice IS celkem 40 států, mezi nimi i členové G20. Teď musí s tímto podloudnictvím skoncovat široká koalice.



    Původně vyšlo v Deutsche-wirtschafts-nachrichten


    Ruský president Vladimir Putin po summitu G20 položil na stůl nepohodlnou pravdu. Teroristická milice IS mohla tak zesílit jedině, protože tato vojska dostávala rozsáhlou finanční pomoc od spousty zemí. „Jak jsme si všimli, financování pochází ze 40 zemí včetně některých zemí G20,“ řekl reportérům Putin. Putin, muž z tajných služeb, jistě obdržel více než spolehlivé informace.


    Diplomat Putin se však vyhnul přímému jmenování sponzorů.


    Ale ze seznamu, který Putin uvedl do výčtu nezbytností k dosažení koalice proti teroristům, není nijak zvlášť těžké si udělat závěry: „Potřebujeme podporu od Spojených států, evropských zemí, Saúdské Arábie, Turecka a Íránu.“


    Putin v tomto shonu nechce zůstat nečinný a ve středu dekretem stanovil komisi ke koordinaci boje proti financování terorismu. Podle tohoto Putinova dekretu je třeba, aby této komisi ministr spravedlnosti a centrální i regionální úřady ohlašovali všechny podezřelé aktivity.


    Aby se s tímto chaosem opravdu skoncovalo, volá Putin po široké koalici, která by se nakonec měla zformovat. Francouzský president Francois Hollande už s Putinemvedl úzké konzultace: Řekl, že francouzský president bez nějakých okolků souhlasil se vojenským spojenectvím a spoluprací s ním v Sýrii. Spolu s tím Rusko vystupňovalo své nálety a poprvé vyslalo i své dalekonosné bombardéry.


    Zformování širší mezinárodní protiteroristické koalice je stále možné, řekl Putin: „Myslím si, že to je nejen možné, nýbrž nezbytné.“


    Putin zavzpomínal, že za takovou koalici vedl kampaň už v září při Valném shromáždění Spojených národů. „Ty tragické události potvrzují, že jsme měli pravdu.“


    Realizace takové koalice je snadná. „Je třeba přijmout konkrétní kroky k zabránění teroristickým útokům a k bránění terorismu a k boji s ním v globálním měřítku. Rovněž jsme navrhli společné síly k boji proti IS.“ US bohužel ruské návrhy zavrhly, konstatoval Putin.


    „Život jde dál velice rychle a dává nám lekce. Vypadá to, že teď už všichni dospívají k závěru, že v tomto boji lze zvítězit jedině, když spojíme své úsilí.“


    „My jsme byli takovéto spolupráci otevřeni vždy. Tuto spolupráci očekáváme jak na politické úrovni, tak i ve formě služeb, jako je aktivní výměna informací, kterou budeme pomáhat jeden druhému.“ Navíc bychom mohli vzájemně jeden druhého varovat před nebezpečím. Proto je akce v Sýrii podstatná: „Část ozbrojené opozice si myslí, že je s podporou ruských vojsk schopna přistoupit k akcím proti IS. My jsme ochotni takovouto podporu ze vzduchu nabídnout.“


    Rusko v tomto smyslu už provádělo předběžné práce. Putin vzpomínal, že Rusko už nejednou své partnery žádalo, aby identifikovali možné cíle. Putin rovněž řekl, že Rusko si už zařídilo kontakty s některými částmi ozbrojené opozice v Sýrii. Tyto opoziční skupiny Rusko požádaly, aby se zdrželo útoků na oblasti, které kontrolují.


    Putin zjevně oslovoval ostatní vůdce svými upřímnými slovy: „Mluvil jsem se svými kolegy. Doufám, že budeme pokračovat v práci, která je při boji proti terorismu nezbytná. Mluvili jsme o potřebě zavést rezoluci Rady bezpečnosti OSN, která byla předložena z iniciativy Ruska. Je to o prevenci financování terorismua prevenci podloudného obchodu s uměleckými díly, terorismu a rabování dobytých území.“


    Země G20 diskutovaly o způsobech, jak zabránit ilegálnímu obchodování s ropou a výdělkům z něj. „Navíc jsem též kolegům ukázal obrázky ze satelitů a letadel jasně ukazující rozsah ilegálního obchodu s ropou. Konvoje cisteren táhnoucí se desítky kilometrů daleko,“ řekl Putin. Pro Rusko má kontrola nad obchodováním s ropou mimořádnou důležitost. Tato země je závislá primárně na komoditách. Putin vidí potřebu zaujmout na Středním východě silnou pozici, aby mohl pokračovat v protiopatřeních proti saúdské dominanci nad OPEC. Protože i válka na Středním východě je, jako všechny globální konflikty, o přístupu ke zdrojům. Putin nejspíš po pařížských útocích některé přesvědčil, že je daleko spolehlivější partner než Saúdové, kteří jsou po desetiletí ve střetu se Západem.


    Zdroj: http://southfront.org/putin-puts-his-finger-where-it-hurts-most-many-states-have-financed-the-islamists/


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑