Projev na svátek práce u příležitosti oslavy druhé petiletky v EU: Dovolte mi pro začátek připomenout slavná slova soudruha a předsedy Evropského parlamentu Martina Schulze: „Když padl Sovětský svaz, neznamená to, že kapitalismus zvítězil. Když necháme kapitalismus rozhodovat nadále, budou miliony obětí,“ Sovětský svaz padl, ať žije Evropský svaz!
Také bych rád pogratuloval soudruhům a členům KSČ Pavelu Teličkovi kandidujícímu do Bruselu pod krycí stranou ANO i soudruhu Janu Kellerovi kandidujícímu pod krycí stranou ČSSD k fenomenální voličské podpoře v nastávajících volbách do Evropského parlamentu. Jediná skutečně autentická komunistická strana v republice obsadila až třetí místo nejspíše proto, že jí jako jedinou do voleb nevede předlistopadový komunista ale Kateřina Konečná, která pro členství v KSČ byla příliš mladá. Ocenit ale musíme její nadšení pro projekt Evropské socialistické integrace.
Nejednoho zastánce evropské integrace muselo potěšit, když v pořadu Hydepark řekla: „Já myslím, že to není tak úplně pravda, že bychom byli obklopeni kapitalistickými státy, protože projekt Evropské unie je defakto projektem socialistickým. Já si troufnu říct, že se toho nebojíme a zároveň je třeba to dostat i do těch dalších států.“
Soudruzi Keller a Telička nebudou v Bruselu sami. V Evropské komisi již sídlí dva členové Komunistické strany Československa – Čech Štefan Füle a Slovák Maroš Šefcovič. Deset z dvaceti sedmi evropských komisařů byli před pádem komunismu členy komunistických stran. Dva z nich byli členy KS Sovětského svazu (Estonec Siim Kallas a Lotyš Andris Piebalgs), jeden byl členem Komunistické strany Jugoslavie (Slovinec Janez Potočnik), jedna komisařka byla členkou Komunistické strany Řecka (Maria Damanaki).
Předseda Evropské komise Barroso byl dokonce členem Portugalské maoistické strany a paní Ashtonová, komisařka pro zahraničí, byla členkou sověty sponzorovaného „mírového hnutí“.
Evropská komise stojí na pevných personálních i ideových komunistických základech. Vždyť mezi jejími otci zakladateli hrál vůdčí roli radikální komunista Altiera Spinelli, který byl bytostně přesvědčen, že v soukromých rukách by také neměly zůstávat například energetika, bankovnictví, průmysl a vše, co je důležité pro společný zájem.V roce 1970 se stal Spinelli za svoje zásluhy evropským komisařem. Současní lídři EU po něm také pojmenovali svůj vlastní spolek.
Ocenit také musíme soudruhy z ODS Zahradila a Fialu, kteří chrabře brání vystoupení České republiky z EU. Jejich hlavní argument, proč musíme zůstat členy EU, je to, že z ní nelze vystoupit. Je to argument sice trochu omšelý, ale pořád funguje.
S Evropským svazem na věčné časy a nikdy jinak.
Video záznam projevu zde.
www.reformy.cz