Strach amerických politických elit by se dal krájet. Donald Trump získává tak obrovskou podporu nejen od republikánských voličů, ale i od demokratů, že někteří komentátoři dokonce varují před revolucí uvnitř amerického volebního systému. Donald Trump je ztělesněním odporu vůči globalizaci a v amerických televizích už se dokonce hovoří o tom, že Trump představuje pro USA větší nebezpečí, než celé Rusko a Putin dohromady. Donald Trump ve středu po svém vítězství v primárkách na Floridě v děkovném proslovu opět připomněl, že je důležité, aby firmy jako Apple začaly stěhovat své fabriky z Číny a z Vietnamu zpátky do USA.
Akcie společností Google, Apple, Microsoft, farmaceutické firmy Pfizer (ta se rozhodla odejít z USA do Irska) a dalších globalizovaných kolosů mohou poklesnout až o desítky procent, pokud by se Donald Trump dostal k moci. Navrhuje uvalení daně na veškerou dováženou produkci do USA. Jenže Trump to asi trochu přehání, protože to je dnes prakticky všechno zboží v regálech, v amerických Wal-Martech a ostatních obchodech v USA.
O to více je ale třeba s tím něco udělat a nastavit rozumnou cestu postupného uvalování daní na zboží, které není vyráběné v USA a mohlo by být. Proč by se měly oděvy dovážely z Asie, Bangladéše a Malajsie, když v zemi jsou zavřené textilky a oděvní závody? I v Česku známe kauzu OP Prostějov. Odpor vůči globalizaci trhů je odporem vůči globalizaci politiky a moci. Donald Trump si zahrává s ohněm, o to ale více je třeba se mít na pozoru, jestli jen nejde o mechanismus, jak nasbírat nespokojené Američany, odmítnout Trumpovi právo na kandidaturu a poté rozpoutat v USA lidové povstání a revoluci, kterou budou mít pod kontrolou americké elity.
Právě před nepokoji Donald Trump varoval, že už teď elity republikánské strany tajně konspirují, jak Trumpovi na sjezdovém konventu v červenci nepřiznat nominaci, i když bude mít nejvíce delegátů. Trumpovi se totiž asi nepodaří nasbírat 1237 delegátů, což je závazná většina, kdy podle stranických pravidel nemůže být kandidát o nominaci připraven. I zde se ukazuje, že americká demokracie je velmi podivná, protože už jenom fakt, že něco takového je možné, že kandidát s největším počtem hlasů nemusí získat nominaci a delegáti klidně mohou nominovat i někoho, kdo vůbec v primárkách nekandidoval, je na pováženou.
V USA jsou horečně dokončovány internační tábory pod správou FEMA, policie dostává vojenskou výzbroj a z USA postupně mizí zlato, stříbro, obrazy, cennosti, investice, firmy balí své podnikání a odcházejí do Evropy. Bankéři a investoři jsou lakmusovým papírkem. Když balí své kufry, je zle, něco se děje.
Ale pozor, je tu zajímavá informace. Donald Trump zrušil televizní debatu republikánských kandidátů na Fox News, protože v té chvíli bude hovořit a mít proslov na setkání americko-židovské lobbistické skupiny AIPAC, nejmocnější sionistické elitní lóže v USA. Nemusíme z toho vyvozovat závěry, ale AIPAC má plné zuby Obamovy politiky a Donald Trump je radikál, který sionistům může velice imponovat. Donald Trump má ostré postoje proti Palestincům, jeho výroky na jejich adresu zvučí libě mnoha politikům nejen v Tel Avivu, takže audience u AIPACu může Trumpovi zajistit tak silné spojenectví, které uzavře ústa i šéfům republikánské strany. Trump si ale bude muset dávat moc velký pozor, aby nezačal prodávat svůj volební program za sionistickou podporu ve Washingtonu.
-VK-
Šéfredaktor AE News