• Vybrat den

    Leden 2025
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Elektronický koncentrák je tady! Omezení výběrů hotovosti z bankomatů J. P. Morgan je obranný mechanismus před zavedením negativních úrokových sazeb dolaru ze strany FEDu. V USA začal run na bankomaty!

    10-4-2016 Zem & Vek 182 1586 slov zprávy
     

    Elektronický koncentrák je tady! Omezení výběrů hotovosti z bankomatů J. P. Morgan je obranný mechanismus před zavedením negativních úrokových sazeb dolaru ze strany FEDu. V USA začal run na bankomaty!


    V pátek probleskla médii informace o tom, že J. P. Morgan (kmenová banka amerického FEDu) omezila výběry ze svých bankomatů na 1.000,- USD na kartu a den [1]. Technici banky rovněž provedly taková opatření, aby bankomaty již nemohly vydávat stodolarové bankovky, což je nejvyšší nominální bankovka amerického dolaru. Oficiálním důvodem je prý snaha zabránit praní špinavých peněz a financování terorismu, což je pochopitelně argument, který je natolik nevěrohodný, že mu nevěří ani samotní bankéři. Teroristům určitě nebude vadit, že za zbraně budou muset zaplatit bankovkami nižších nominálů. V podsvětí v USA to už dlouhé dekády dokonce funguje tak, že nejvíce špinavých peněz a obchodů probíhá úmyslně ve 20-dolarových bankovkách, což je často zachyceno i v amerických filmových detektivkách. Malé bankovky nevzbuzují podezření při placení, banky při ukládání peněz na účet nic nenamítají, protože 20-dolarové bankovky jsou nejčastějším platidlem v maloobchodní síti v USA. Pokud by skutečně někdo chtěl omezit praní špinavých peněz, musel by začít omezovat právě dvacetidolarovky.


    V USA začal run na banky, většina bankomatů CHASE je v obležení

    USA hlásí již od pátku dlouhé fronty před bankomaty J. P. Morgan a jeho banky CHASE, fronty se tvoří i před bankomaty ostatních bank. Zatím se zdá, že jde pouze o run na bankomaty a nikoliv přepážky bank. To lze ale očekávat ve chvíli, kdy peníze v bankomatech dojdou. Více napoví počátek týdne, kdy se otevřou přepážky. Omezování dostupnosti 100-dolarových bankovek by nespustilo takovou odezvu veřejnosti, kdyby spolu s tím banka neomezila i výběrové limity na jeden tisíc dolarů denně a kartu. Obyvatelé toto vyhodnotili jako situaci z roku 2008 před krachem jiné kmenové banky FEDu, Lehman Brothers. Pokud by měl J. P. Morgan problémy s likviditou, mohlo by to položit celý FED [2].


    ChaseBankRunNYC-3.jpg
    V USA začal run na banky, po víkendu může být ještě hůře…

    Skutečným důvodem pro omezování výběrů hotovosti z bank v USA je chystané zavedení negativních úrokových sazeb americké centrální banky FEDu, který má na pondělí naplánované mimořádné zasedání v této věci. Negativní úrok je finanční instrument, kdy centrální banka emituje peníze (v tomto případě americký dolar) a půjčuje je komerčním bankám na celém světě (nejen v USA) za negativní úrokovou sazbu. To znamená, že komerční banka, která si půjčí od FEDu peníze, bude muset po určité době vrátit méně peněz, než kolik byla původní jistina. Je to tedy přesný opak úroku a komerční banky jsou tak nově motivovány, aby si půjčovaly více peněz od FEDu a zároveň, aby na straně druhé nabízely koncovým spotřebitelům levnější hypotéky, úvěry a půjčky. Může se zdát, že negativní úroková sazba posílí spotřebu a ekonomiku, ale nad tím visí obrovský otazník, protože negativní úroková sazba není instrumentem posilování, ale spíše záchrany.


    Negativní úrok a omezení hotovosti jsou dvě strany téže mince

    Negativní úrok v doslovném pojetí znamená, že z jednoho emitovaného dolaru na komerčním trhu nejen, že nejde vydělat nic, ale dokonce se lze dočkat i malé ztráty z jednoho dolaru. Z tohoto důvodu potom vyplývá, že na trhu je dolar ve stavu ztrátového nominálu a reakcí na to budou záporné sazby úročení vkladů koncových klientů komerčních bank, tzn. spotřebitelů. Pokud tedy máte úspory v bance, banka vám bude namísto připisování peněz z úroků naopak peníze brát, protože úročení vkladů bude záporné. Spolu s bankovními poplatky, kterých je zejména v ČR a v SR tolik, že jednomu přechází zrak (až na výjimky v podobě malých bank anebo business účtů, ale pouze s určitými objemy a operacemi za měsíc), to potom znamená, že zanikne důvod, aby občané nadále drželi úspory v bankách.


    hqdefault.jpg
    Policie chrání pobočku J. P. Morgan Chase již od pátku

    Státní režimy zemí, které spadají pod osu NYLON (USA a Evropa), proto připravují malou monetární revoluci, postupné zrušení hotovosti a ustanovení jediného platebního systému v elektronické podobě [3]. Tomuto modelu se říká také elektronický koncentrák, a to z toho důvodu, že když člověk nebude mít přímou kontrolu nad svými penězi a nebude je fyzicky držet v rukách v podobě papírových bankovek a mincí, stane se plně ovladatelným otrokem a loutkou v rukách elit. Kdykoliv jedinec se rozhodne v jakékoliv věci postavit elitám na odpor (ať už globálním nebo národním), tak bude okamžitě odstaven od svých elektronických peněz a během několika dnů a týdnů doslova zemře hladem. Podobně jako lidé v koncentrácích za II. sv války.


    20160404_atm1.jpg
    Lidé stojí frontu na výběr hotovosti z bankomatu

    Američané toto vědí, a proto v USA probíhají zvýšené výběry z bankomatů. Cílem ovšem není omezit výběry velkých bankovek, ale zcela eliminovat používání hotovosti jako takové. Ne naráz, ale postupně za pomoci salámové metody. A to nelze provést dobrovolně ve chvíli, kdy banky zavádí negativní úroky. Proč by lidé drželi peníze v bankách, když jim banky místo úroků za poctivě vydělané peníze naopak peníze vezmou, nejen na poplatcích, ale i na negativních úrocích? Takže lidé budou peníze vybírat, budou rušit účty a budou si pořizovat domácí trezory pro úschovu hotovosti. Ovšem režim se bude tomuto procesu bránit. Resp. systém se tomu brání už dnes. Pokud jste zaměstnáni, dostáváte výplatu na svůj účet. Inkaso a věci spojené s energiemi platíte trvalým příkazem opět ze svého účtu. Pokud nakupujete na internetu, potřebujete platební kartu a opět účet, se kterým je karta spojená.


    jpmorgan-atm-lockdown-1078x515.jpg
    Bankomaty J. P. Morgan omezily výběry hotovosti na 1,000 USD za den na jednu kartu.

    Takže celý systém se dostane do následující situace: Lidé si v bankách ponechají jen své běžné účty, na kterých stejně žádné vysoké zůstatky nenechávají. Takže negativní úrok se jich až natolik nedotkne. Ovšem u spořících účtů nastane krize! Pokud přestanou spořící účty vydělávat, nebude důvod je v bankách držet, právě naopak. Pokud máte např. na spořícím účtu 1 milion korun a negativní úrok by se dostal na 2% PA, potom by vám takový vklad v bance za rok „vydělal“ celých 20 tisíc korun do mínusu, takže na konci roku byste měli z milionu jenom 980 tisíc. Sami jistě uznáte, že takový spořák by šel rychle do kytek.


    Proto se bankovní elity snaží postupně eliminovat hotovostní operace a dostupnost hotovosti pod různými záminkami. Jednou to jsou špinavé peníze, jindy boj proti terorismu, příště zase boj proti daňovým únikům atd. Taktéž v Evropě se hovoří o tom, že dojde je zrušení největší eurové bankovky v nominálu 500 EUR [4]. Proces rušení hotovosti bude postupný. Kromě rušení bankovek určitých nominálů to bude nová legislativa, která zamezí používání hotovosti ve většině oblastí lidského života. Hotovostí už nezaplatíte na úřadech a přepážkách státní správy. Daně a odvody nebude možné hradit v hotovosti. Platby za energie a služby v určité chvíli budou akceptované jen bezhotovostně. Ale tím hlavním problémem a obavou elit jsou úspory obyvatel.


    jpmorgan-atm-withdrawals-700x350.png
    Některé bankomaty CHASE byly o víkendu raději odpojeny.

    Lidé si klidně ponechají běžné účty, ale z nich banky mnoho nemají. Úspory nelze lidem ani zakázat, ani jim je nějak sebrat proti jejich vůli. Ale pokud dojde ke zrušení hotovosti, mají banky vyhráno a můžou negativní úroky prohlubovat ve spolupráci s centrální bankou podle libosti. Veškeré úspory občanů budou mít v elektronickém koncentráku jenom a pouze elektronickou podobu, nebude možné je fyzicky vybrat do ruky, banky budou mít totální kontrolu nejen nad účty fyzických osob, ale i firem a podniků a v konečném důsledku nad jednotlivými státy, protože i stát je dlužníkem, i stát si musí půjčovat na světových kapitálových trzích. Hromadění papírových rezerv cizích měn, což je klasická bankovní mechanika, zejména Číny, bude v určité chvíli znemožněna.


    Elektronický koncentrák postihne všechny, paradoxně i banky

    Dokonce i samotné banky v určité chvíli o papírové peníze přijdou a jejich majetky budou mít jen podobu jedniček a nul kdesi na serveru v USA pod kontrolou FEDu nebo ECB. Do značné míry tomu tak je už dnes, ale banky stále musí držet hotovostní objemy rezerv ze zákona. A komerční banky budou muset poslouchat FED a ECB, vlády zemí budou muset poslouchat FED a ECB, prezidenti zemí budou muset poslouchat FED a ECB. Protože přijde den, kdy i nejodvážnější prezident a vlastenec bude mít svůj prezidentský plat vyplácený v elektronické podobě z účtu banky, která veškeré své elektronické peníze originuje a „zhmotňuje“ na vzdáleném serveru FEDu nebo ECB. A když prezident řekne něco, co se elitám nebude líbit, tak mu „vypnou“ veškeré jeho úspory. A jaký byl prezident? Začne platit Bitcoinem?


    Systém negativních úroků a omezování dostupnosti hotovosti jsou spojené nádoby stejného konceptu realizace elektronického koncentráku v rámci nasunování NWO do struktur zemí tzv. západní civilizace. Je nezbytné, aby v určité chvíli byla hotovost ukotvena do ústavy každé země, aby bylo zaručeno, že hotovost je legálním platidlem pro vypořádání veškerých plateb a dluhů ve společnosti, bez ohledu na postavení subjektu věřitele, jestli jde o fyzickou nebo právnickou osobu, anebo jestli jde o státní úřad nebo instituci. Pokud hotovost a její použití nebude ukotveno v ústavě, dočkáme se realizace elektronického koncentráku velmi brzy i v ČR a na Slovensku.


    -VK-


    Šéfredaktor AE News


    Stáhněte si článek v PDF

    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑