• Vybrat den

    Listopad 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Česko nakročilo k předčasným volbám, mezi ANO a ČSSD hoří mosty, které pro jistotu podřezává Kalousek z TOP09! Válka konceptuálních sil ekonomické vs. ideologické globalizace je v plném proudu!

    15-6-2016 Zem & Vek 202 1763 slov zprávy
     

    Česko nakročilo k předčasným volbám, mezi ANO a ČSSD hoří mosty, které pro jistotu podřezává Kalousek z TOP09! Válka konceptuálních sil ekonomické vs. ideologické globalizace je v plném proudu!


    Soustředěný útok proti zájmům Andreje Babiše a jeho propojení s Robertem Šlachtou a ÚOOZ graduje do nevídaných rozměrů. Při divoké koaliční schůzce na vládě včera večer se křičelo, Andrej Babiš vmetl do tváře Bohuslavu Sobotkovi, že jeho pozice premiéra není navždy a už zítra může být premiérem právě on a dnes přilil olej do ohně ministr vnitra Milan Chovanec, který navzdory Andreji Babišovi a hnutí ANO podepsal policejní reformu, která slučuje ÚOOZ s protimafiánským útvarem a mění hlavně organizační pravidla a přístupy k informacím obou divizí policie. Andrej Babiš ještě před podpisem dnes ráno varoval, že pokud Chovanec reorganizaci podepíše, ANO vypoví koaliční smlouvu. Babiš zároveň naznačil, že vláda může i tak pokračovat, i když bude koaliční smlouva vypovězena, rozdíl bude pouze v tom, že zástupci ANO budou mít ve vládě volné ruce a nebudou vázáni koaliční smlouvou. Ze situace profituje Miroslav Kalousek, který se těší na předčasné volby. Bohuslav Sobotka velice riskuje, protože v této kritické situaci odletěl na návštěvu do Číny.


    sobotka-babis-vyraz_denik-630.jpg
    Andrej Babiš sleduje výroky Bohuslava Sobotky
    Babiš hraje o všechno nebo nic

    To by ale příliš dlouho nefungovalo, protože ANO, které skrze Andreje Babiše kontroluje finance, by zřejmě v odvetě brutálně ořezalo rozpočty rezortům v gesci ČSSD v právě chystaném novém státním rozpočtu, zatímco vlastním ministrům by Andrej Babiš štědře naděloval pro jejich resorty na příští rok. A pozor, příští rok je rokem volebním a porcování medvěda je naprosto nezbytné pro úspěch ve volbách. Znepřátelit si ministra financí a rok před volbami fungovat bez koaliční smlouvy by bylo pro ČSSD sebevražedné. Je navíc zcela jisté, že po reorganizaci policie se přestane vyšetřovat kauza OKD a úloha Bohuslava Sobotky na tomto tunelu.


    Co nás tedy čeká v nejbližší době? Andreji Babišovi jde o vítězství v parlamentních volbách, které jsou plánovány v řádném termínu na podzim příštího roku. Pokud Andrej Babiš získá pocit, že reorganizace elitních sborů policie začne pracovat proti jeho osobě a jeho zájmům (Čapí hnízdo, Agrotec), nebude čekat další skoro rok a půl do voleb, protože to by bylo nebezpečné, že do té doby reorganizované útvary policie na něho něco vytáhnou. A protože se nezdá, že by Babiš byl tak naivní, bude následovat jediné možné řešení. Předčasné volby. V nich se dá očekávat, že hnutí ANO zvítězí, protože úloha ČSSD v podpoře migrace (viz. volební program ČSSD) a slabá Sobotkova mise v roli předsedy strany poškodila sociální demokraty natolik, že se nedá očekávat vítězství ČSSD. Vláda by proto mohla skončit tak, že hnutí ANO by v poslanecké sněmovně iniciovalo vyjádření nedůvěry vládě. Zároveň by bylo třeba přijmout jednorázový zákon o rozpuštění sněmovny, stejně jako v roce 2013 a prezident by poté vyhlásil termín předčasných voleb.


    babis-sobotka170516_denik-630.jpg
    Bohuslav Sobotka při projevu, Andrej Babiš za ním vlevo.
    Prezident dává od kauzy Šlachta ruce pryč, ale tajně fandí Babišovi

    Tady je dobré si všimnout role prezidenta podrobněji. Ten vystupuje v kauze Šlachta maximálně opatrně a už dopředu prohlašuje, že by rezignace Chovance ani Babiše nepřijal. Z tohoto ambivalentního postoje v celé kauze lze velmi snadno číst snahu prezidenta nezaplést se do kauzy Šlachta. Prezident sám o sobě nemá žádné osobní napojení a zájmy v policejních složkách, to je turf Andreje Babiše, ČSSD a obecně vedoucích politických stran v té které vládě. Pokud by se prezident Zeman postavil na jednu nebo druhou stranu, riskoval by protiúder z druhé strany, že se snaží ovlivňovat chod policejních složek. Je však zcela jasné, že Miloš Zeman jako stratég si velmi dobře spočítá, jaké výhody a nevýhody by mělo oslabení role Andreje Babiše na chod státu a jeho šance na znovuzvolení prezidentem.


    KOP56b14f_112120_2069442.jpg
    Prezident Miloš Zeman na návštěvě při zasedání vlády. S Andrejem si výborně rozumí.

    Sociální demokracie a Bohuslav Sobotka stojí vůči prezidentu republiky v jasné opozici. Kritizují ho za jeho politiku, vstřícnost k Číně, k Rusku atd. Vrchol tohoto odporu potom v ČSSD představuje Jiří Dienstbier, který neváhal označit prezidenta Zemana za největší omyl voličů poté, co prezident Zeman odjel vloni v květnu na oslavy Dne vítězství v Moskvě. Výborné vztahy prezidenta s Andrejem Babišem vycházejí z toho, že oba dva pocházejí z prostředí elit, které byly vychovávány před rokem 1989 komunistickým režimem pro převzetí řídících procesů v zemi po plánovaném převratu. Oba dva upřednostňuji ekonomické teze v procesech řízení nad tezemi ideologickými. A toto souručenství je definováno společnou snahou o globalizaci trhů, které by neměly být ovlivněny ideologickým rozměrem politiky. Viz. Babišův výrok a pochvala prezidenta za otevřené nasunování čínských investic do ČR. Andrej Babiš oceňuje čínské investice v ČR, upozorňuje na realistickou politiku prezidenta a vyhraňuje se vůči politikám předchozích vlád, které razily především ekonomické teze opřené o ideologický rámec.


    Konceptuální řízení ekonomického a ideologického globalismu

    ČSSD se ideologického rámce v procesech řízení nikdy nezbavila. Dosud řídí a posuzuje ekonomické cíle republiky s požadavky a potřebami partnerů v EU, zejména s Německem. Jak jsme uvedli již v článku zde, česká vláda plně koordinuje devalvační křivku české koruny tak, aby česká produkce na exportu do Německa byla komparativně stále tak laciná, jak je to jen možné. Jedná se ovšem o politiku parazitování na ekonomickém růstu české domácnosti. Takováto politika znamená, že vláda působí skrze kurz koruny a daňové zatížení tak, že lidé si vydělají stejně, nebo jen mírně více, než si vydělali před 10 lety, protože růst platů věrně kopíruje křivku inflace a v posledních několika letech, kdy platy rostly rychleji, se pouze dostaly zpátky na úroveň před vypuknutím krize v roce 2008. Takže lidé nezbohatli, ale kvůli více půjčkám se více zadlužili.


    2303737_babiis-monika-babisovi-new-york-broadway-muzikal-foceni-divadlo-kinky-boots.jpg
    Konceptuální hráči: Magnát Michael Bloomberg (globalista) a Andrej Babiš (globalista, euroasijské křídlo GP).

    Na druhé straně je třeba si uvědomit, že ekonomická teze globalizace není o bohatnutí, ale o chudnutí. Lidé budou pracovat více, za méně peněz a déle. Dorovnání rozdílu na uchování kvality života a sociálního standardu si budou kompenzovat půjčkami a úvěry, a to po celou dobu svého života. Z toho vyplývá i Kalergiho teze „bezpenzijní společnosti“,  kdy stát se zbaví zodpovědnosti za penze (s výjimkou státních zaměstnanců jako jsou policisté a úředníci, kteří budou penzemi odměňováni za věrnou službu) a lidé budou muset pracovat až tzv. do rakve. Řešením bude situace, kdy člověk bude mít více dětí a ty se o něho ve stáří postarají. Ale výchova dětí je už dnes velmi drahá. Od kolébky po řidičák stojí jedno dítě cca. 3 miliony korun. Více info zde. A to je pouze do maturity, nepočítá se 5-leté studium na vysoké škole. Mít více dětí, třeba 3 děti, znamená vydělat za 18 let stranou a bokem na zaopatření dětí rovných 10 milionů. A toto nemá řešení, protože tolik peněz normální rodina s dnešními prioritami nemůže do dětí investovat.


    Kalergiho životní downsizing a psychosomatika

    Tento problém v Kalergiho plánu řeší už mnohokrát zmiňovaný proces globálního chudnutí. Nepěkným označením se to nazývá „životní downsizing“, zmenšování životních nároků. Menší byty, menší auta s menšími a menšími motory, menší spotřeba papíru, přechod k elektronickým médiím, méně kvalitního vzdělání, méně výdělků, méně spotřeby planetárních zdrojů. Na straně druhé více kontroly pohybu lidí, více kontroly názorů, více odposlechů, více kontroly nad výchovou dětí ze strany státu, více integrace s cizími chdudšími etniky, které mají saturovat proces chudnutí a přijetí chudnutí ze strany domorodců. Když vám stát řekne, abyste se uskromnili a naproti budou lidé žít v luxusním domě, nepřijmete to. Když ale budou naproti žít lidé ještě chudší, nebudete s tím mít problém uskromnit se. Psychosomatická ekonomie hraje v Kalergiho plánu důležitou roli. Soused má luxusní auto, no to by bylo, abychom si ho také nekoupili. Když tento stimul rodina neuvidí a uvidí naopak kolem sebe jen chudobu, nebude nikde touha po luxusním autě. A to je psychosomatická ekonomie v praxi.


    486232-top_foto1-n9bar.jpg
    Andrej Babiš na návštěvě newyorské burzy.
    Kalergiho psychosomatická ekonomie v médiích

    Úloha psychosomatické ekonomie je vidět i na komerčním mainstreamu. Návody na TV Nova, jak vařit „zdravě“ a levně z kuřecích kůžiček, buchty z mikrovlnky a hrníčků, zbytky chleba osmažené na sádle atd. Výchova společnosti k chudnutí a přijetí chudnutí jako modelu životního trendu je velmi důležitým bodem prosazovaní konceptů NWO. Lidé vidí v televizi výměny manželek, obyčejné lidi, pořady jako Prostřeno s obyčejnými lidmi, snaha o prezentaci obyčejnosti a normálnosti se všemi vadami a nedostatky. To je v ostrém kontrastu s pořady z 80. a 90. let minulého století, kdy seriály a reality show přinášely pořady z opačného konce sociálního spektra, ze světa celebrit, významu početných rodin a show businessu. Česko zažilo už jen závěr tohoto konceptuálního systému po roce 1989, např. seriál Beverly Hills 90210, Báječná léta nebo Ženatý se závazky, kde zadání společenské úlohy elit byla propagace tradiční rodiny. Úpadek role rodiny a nástup konceptů LGBT přichází až po roce 2000, ale to by bylo na jiný článek.


    989.jpg
    Milan Chovanec

    Dostali jsme se až k tezím Kalergiho plánu, ale tím podstatným je fakt, že Andrej Babiš je zastánce ekonomických konceptuálních tezí v rámci realizace NWO, zatímco Milan Chovanec, Bohuslav Sobotka a ČSSD plní ideologické teze transatlantických globalistických vazeb skrze Berlín a Brusel. Andrej Babiš není poslem lepších zítřků, je představitelem euroasijského konceptu NWO, který vidí v ekonomickém dialogu větší důležitost, než je ideologická rovina pomníků a bust kdesi ve vstupní hale amerického kongresu. Andrej Babiš hraje o své politické přežití, ale největší zákeřností globalismu je, že nejsou dobří a zlí politici. Jsou jenom teze a antiteze. A velký vliv transatlantických vazeb na ČR musí být kompenzován antitezí, protože je velmi nedostatečná. Babiš je v tomto konceptu nechtěným hráčem, který své ekonomické kšefty opírá už od 90. let o obchody se státem a později s Evropskou unií. Jeho role je čistě globalistická. Snaha amerických elit o likvidaci jeho moci v ČR není něco, nad čím bychom měli jásat. Setrvání Babišovy moci nad policií je však stejně nebezpečné. V globalizované politice nejsou dobří a špatní. Jsou jenom teze a antiteze. Problém je v tom, že ani jedna z voleb není charakterově „dobrá“.


    -VK-


    Šéfredaktor AE News


    Stáhněte si článek v PDF

    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑