Je vymalováno, jak bylo naplánováno. Takto lakonicky by se dalo konstatovat rozhodnutí britských voličů, kteří si včera ve čtvrtek 23. 6. 2016 odhlasovali Brexit, tedy vystoupení z Evropské unie. Pro odchod se jich vyslovila 52% a David Cameron dnes ráno po potvrzení výsledků podal rezignaci. Zatímco v Bruselu je hrobové ticho, kde by se dalo slyšet i spadnutí špendlíku na podlahu, americké národní elity oslavují mohutné vítězství a dolar v reakci na pád Evropské unie divoce posiluje [1]. Libra se propadla na 30-leté minimum [2]. V Austrálii propukla panika, australské kapitálové trhy padaji, americký dolar těží na všech frontách [3].
Už před 3 dny Reuters hlásil, že dolar posiloval v předtuše Brexitu [4]. Pro nás na alternativě to však až takové překvapení není, protože Brexit nebyl vyvolán s cílem altruistického umožnění volby britským voličům, ale jak už jsem několikrát upozorňoval na Svobodném rádiu, Brexit byl vyvolán snahou amerických elit destabilizovat Evropu. O tom, co je cílem amerických elit v Evropě, psal jsem o tom v tomto článku včera zde. Zápas elit na úrovni teze a antiteze v duelu o Británii má vítěze. Američany. Rusko slaví také. Evropská unie bude oslabena strachem o přežití, byrokraté v Bruselu se budou bát o svoji budoucnosti. V následující analýze si probereme, kdo co získal a kdo co ztratí.
Jak už jsem upozorňoval minulý pátek na Svobodném rádiu, americké elity usilují o odtržení Velké Británie od EU už velmi dlouho dobu kvůli kontrole britských bank a ovládnutí libry (viz. pád libry po Brexitu) a Brexit nebyl ničím jiným, než zápasem mezi americkými a globlálními elitami. Důvodem je uvědomění si, že záchrana amerického dolaru skrze válku v Evropě s Ruskem není po vůli silným globalistům. Ti ovládají řídící procesy v EU velmi silně (dosud tomu tak bylo, ale po Brexitu může být vše jinak) a i když americké elity disponují silnými kartami proti evropským politikům, odposlechy a kompro materiály, tak rozhodně to nevypadá, že by Brusel sdílel válečnické nadšení Johna McCaina proti Rusku a vybraných jestřábů v Pentagonu, které zastupují řídící vyhrazené procesy amerických elit v USA.
Další komplikací je smlouva TTIP. To je záchranná teze amerických globalistů, která má ale mnoho odpůrců. Uvnitř EU je obrovský odpor i mezi politiky, a i když se může v určité době podařit prosazení smlouvy, úplné prosazení všech amerických tezí neprojde. Jenže dolar je třeba zachránit co nejdříve. A tak přišel nápad s Brexitem. Tady je třeba si uvědomit, že David Cameron je v silném vleku amerických elit, nejen globalistických. Přistoupil na nebezpečnou hru britského referenda o Brexitu, jehož slib voličům mu přinesl vítězství v posledních volbách. Bez tohoto slibu by nezvítězil.
Velká Británie a jeho londýnské finanční centrum City je historicky propojené s New Yorkem a bankami FEDu strukturou zvanou NYLON, tedy New York – Londýn. Jednotlivé rodiny skrze Atlantik kontrolují americký dolar, jeho emise a obchody s ropou skrze funkci petrodolaru. Tyto elitistické kluby se nechtějí podílet na konceptu globalistů, který má ukončit dominanci Pax Americana a nechtějí ani proces globálního chudnutí západní civilizace. Britská libra spolu s americkým dolarem se budou nově vzájemně kontrolovat a podporovat. Přestože americký dolar bude potřebovat další kroky a ošetření, odtržením Velké Británie od EU se americkým elitám podařilo zasadit úder globálním elitářům a ti budou muset změnit svoji tezi.
Nechtěným vítězem je Čína. Oslabení EURa a posílení dolaru zhodnotilo mohutné dolarové rezervy Číny. Paradoxně to tak pomůže Číně v Evropě a získá mnohem silnější vliv na Brusel. Odchod Velké Británie z EU umožní euroasijskému křídlu globalistů řídit procesy globálního chudnutí Evropy více podle představ východních globálních struktur, než podle těch západních. Brusel se naivně domníval, že partnerství s USA a procesy globalizace jsou jedno a to samé. To je krutý omyl a dosud je možné vidět i mezi politickými matadory v Evropě, že nepochopili, co se děje v USA a ve Velké Británii.
Američané potřebují slabou Evropu, rozloženou, aby skrze své elitní vyhrazené procesy řízení mohli ovládat jednotlivé státy EU skrze své proxy organizace, fondy, neziskovky a lobbisty. A ti rozvrací Evropu za USA. Podporou migrace, podporou konfliktu s Ruskem. Kauza Nečas, kauza Šlachta. Americké destabilizace Evropy v malém. Brexit jako americká destabilizace Evropy pro změnu ve velkém. Globalisté potřebují přesný opak, sjednocenou Evropu a jediné centrum řízení, které je reprezentováno byrokratickým Bruselem. Trochu zvláštním elementem jsou v této hře americké globální elity. Ty jsou široce rozkročené mezi americkými národními elitami a těmi tvrdě glboalizačními, které reprezentuje východní křídlo globalistů reprezentované Čínou.
Kandidátem amerických globalistů je Barack Obama a jeho vláda. Ta utrpěla Brexitem další obrovskou porážku a po včerejším debaklu Baracka Obamy u Nejvyššího soudu v USA, který nerozhodným výsledkem zablokoval realizaci imigrační (pro-migrační reformy) pro nelegály v USA, je už zcela jasné, že globalisté teď sklízí jednu porážku za druhou. Imigrační reforma Baracka Obamy měla za úkol legalizovat miliony nelegálů v USA a otevřít stavidla migrace. Globální elity chtějí překreslit demografické složení USA a americké národní elity do tohoto procesu úspěšně hází vidle se smrtelně vysokou efektivitou.
Globalisté v USA vůbec nemají jednoduchou situaci a jsou v otevřené válce s americkými národními elitami. Boje zuří nejen v médiích, ale zejména v zákulisní politice a slabý Barack Obama už více než rok nekontroluje operace, které provádí Pentagon. Ten je pod kontrolou amerických národních elit a veškeré procesy okolo ozbrojených sil USA řídí lidé a elity okolo Johna McCaina a Victorie Nulandové. Rozvrácení Ukrajiny, podpora ISIL v Sýrii, sankce proti Rusku, nasunování zbraní NATO k ruské hranici, průjezdy Strykerů Evropou. To všechno je jejich práce. Ale včerejší rozhodnutí Nejvyššího soudu USA k Obamově migrační reformě zasadilo globalistům v USA zdrcující úder. Byla to jen předehra dnešnímu Brexitu.
Rusko oslabením jednoty EU jednoznačně posílí. Jednota EU bude nalomená a praskliny na globalistické kouli Evropy se budou množit jako pavučina. V krátkodobém horizontu z toho bude Rusko profitovat, ale pozor. Brexit je třeba interpretovat jako vítězství amerických jestřábů. Kromě toho, že Velká Británie se stane více vojensky provázána s USA a mocí amerických elit, vzhledem k oslabení Evropy bude politika EU více náchylnější k tlakům amerických řídících struktur na jednotlivé země. Na hranice k Rusku se dá po Brexitu očekávat nasunování více vojsk a posilování bilaterálních vztahů USA s vybranými evropskými zeměmi na úkor těch multilaterálních na ose Washington – Brusel. Tohle je třeba si uvědomit. Brexit není cílem amerických elit, ale pouze jedním z kroků na cestě k rozbití Evropy, myšleno k rozbití globalizované moci definované Bruselem.
Mluvili jsme o tom minulý pátek na Svobodném rádiu. Globalisté a americké elity zápasí v Evropě o moc a Brexit se stal ringem, kde si soupeři měli ukázat svaly. Osobně jsem si tipoval, že globalisté v zápase o Brexit zvítězí a země v EU zůstane. Odhlasování Brexitu ale znamená, že moc globalistů v Evropě je mnohem menší, než se myslelo. A i pro mně je to překvapení. To ale není důvodem k radosti. Proč? Znamená to, že americké elity mají na chod EU obrovský vliv a jejich snaha o rozbití Evropy (záměrně neříkám EU) je nesmírně efektivní. Američané řídí destabilizaci v Sýrii, řídí toky migrantů do EU kontrolou ISILu a jeho operací, destabilizují politiku EU, což vyúsťuje v Brexit a bůhví, kolik dalších exitů z EU ještě přijde. Znovu se ukazuje, že vliv Američanů na vertikále moci v EU je obrovský a větší, než si kdo na alternativě dosud připouštěl.
Pokud by Brexit neprošel, proces globalizaci a systému globálního chudnutí v Evropě v rámci tezí NWO by byl potvrzen. Takto ale došlo k opačnému trendu, posílení konceptu Pax Americana, který ještě včera mnoho lidí na alternativě odepisovalo, ale zcela zapomněli na to, že veškerá západní moc a prosperita západu se opírá o kapitálové trhy, které ovládá mocenské bankovní centrum NYLON a Pax Americana i NYLON se opírají o FED a funkci petrodolaru, který bankovní elity kontrolují jednak účetně, ale i vojensky skrze militaristickou moc amerických vojsk. A ty jsou pod kontrolou koho v USA? Pentagonu. A Pentagon a jeho jestřáby ovládá kdo? Americké elity napojené na McCaina, Nulandovou a další válečníky, kteří dělají co? Prosazují globalizaci? Ne, rozvracejí Evropu, Blízký východ, Afriku. Nyní rozvrátili EU, tedy jenom velmi lehce kopli do jedné z porcelánových váz Evropy a ta se rozsypala, i když byla slušná naděje u globalistů, že se pouze jenom převrhne, ale zůstane jinak celá. Šance byly slušné, ovšem něco se stalo.
Vražda Jo Coxové byla projevem zoufalství. Hovořil jsem o tom několikrát, zrovna shodou okolností minulý pátek v rádiu. Když je třeba, elity obětují i tisíce lidí, aby změnily veřejné mínění. Ve Velké Británii to ale nestačilo, oběť byla malá. Ale pomohlo to k redukci výsledku a výhry Brexitu. Předvolební průzkumy v Británii před vraždou Jo Coxové přisuzovaly podporovatelům Brexitu až 56% a určitě by vítězství bylo ještě vyšší bez kauzy Coxová. Problém s kartou Coxové byl v tom, že v britském parlamentu se zasazovala o migranty, a to zapůsobilo na Brity velmi odpudivě. Tzv. „hallo effect“ její smrti proto nevyvolal takovou odezvu, jak se očekávalo. Přispěla k tomu hlavně britská alternativa, který přinášela zprávy o Coxové, o tom, co byla zač ona a její manžel. Tady na AE News jsem o tom napsal v posledních dnech několik článků, pokud jste je nečetli, udělejte to, abyste se dostali do obrazu. Oběť byla malá a neovlivnila tolik Britů.
Úloha Davida Camerona je u konce. Splnil roli užitečného idiota amerických elit a opět a znovu se ukazuje, že Američané nemají přátele, mají pouze figurky na použití, které odstraní, když už je nepotřebují. Viděli jsme to u Saddáma Husseina v Iráku, viděli jsme to u Hussního Mubaraka v Egyptě, viděli jsme to u Arsenije Jaceňuka na Ukrajině. V určitou chvíli Američané své chráněnce opustí a nechají je napospas davům, přesně jako o tom mnohokrát hovořil Valerij Pjakin. David Cameron byl ve vleku americké politiky velmi dlouho.
A to nejen na ose Downing Street 10 a Bílý dům, ale i na ose GCHG – NSA. Právě Cameron s americkými elitami realizoval mohutné špehování britského internetu, sledování osob, odposlechy a přijímání zákonů na cenzuru internetu v Británii. Byl to Cameron, který prosazoval těsné vazby s americkým Pentagonem. A právě nápad vyhrát volby skrze slib voličům, že jim umožní hlasovat na „populistické téma“ opuštění EU, přišel od Američanů. Jeho volební kampaň totiž řídili američtí odborníci okolo Rahma Emanuela, architekta volební kampaně Baracka Obamy. Našeptali mu, aby Britům slíbil referendum o EU. O pomoci s jeho kampaní mluvili už v Chicagu v roce 2012. Cameron na tuto nebezpečnou hru Rahma Emanuela přistoupil.
Role britské královny zafungovala na Brity dokonale. V uniklé nahrávce z mikrofonu před několika týdny zaznělo, že královna raději uteče z Británie, pokud země zůstane v EU. Do jaké míry šlo z její strany o úmyslnou poznámku anebo o náhodu, to se asi nedozvíme. Každopádně britská média toto zaregistrovala a nyní po Brexitu divoce spekulují, jaké byly pohnutky královny. Královna v globalistech vidí lidi, kteří jí za bílého dne rozvracejí zemi. Podpora migrace, v Londýně jsou místa, kde se anglicky už nedomluvíte. Ale globalizace by nakonec ohrozila i status královny a šlechta migranty nenávidí. Ale hlavně, královna ovládá majetky celého Commonwealthu, a o ty by mohla v rámci globalizace přijít, resp. o právo vládnout nad majetky Commonwealthu. Ohledně migrantů, pro královnu jde o bývalé plebejce z britských kolonií, nebo dokonce o bývalé otroky. Jejich vítání v Albionu jde královně proti srsti už dlouho, ale musí držet dekorum, otevřeně proti migrantům nemluví.
Brexit je tvrdým úderem novosystémovým subjektům, především neziskovkám a globalizovaným médiím, které zahlcovaly informační pole v EU proti-brexitovými články. iDNES.cz včera jela hysterickou kampaň proti Brexitu v podobě tolika článků, až to bylo trapné. Pochopitelně, média v EU jsou plně pod kontrolou globalistů a Babišova média nejsou výjimkou. Globalizace je s médii úzce provázána a v USA je většina médií kontrolována americkými globalisty. Brexit je samozřejmě tragédie pro globalisty na celé planetě, protože londýnské CITY je nervové finanční centrum Evropy a je důležitější, než Brusel a úloha ECB. Napojení bank, businessu a médií na ose NYLON je v kontradikci s médii, která jsou v Británii i v USA v roli antiteze vůči národním elitám, to znamená média kopají za globalisty. To je možné vidět i na českém mainstreamu a v televizi. Ovšem pozor, boj teze a antiteze je mnohdy jen zdánlivý. Globalizace se často skrývá i za národními tezemi, v Česku je to třeba podpora rozvoje venkova, což je zdánlivě národní projekt, ale ve skutečnosti jde o globalistický program financovaný globalisty z Bruselu.
Odezva globalistů na výroky královny ale může být tvrdá a dá se očekávat, že proti královně můžou v budoucnu přijít sankce. Globalisté jen tak Británii nepustí a pozor, nový premiér země nemusí nakonec Brexit podepsat. Velká Británie pro Američany má stejnou roli jako zmíněný Jaceňuk nebu Mubarak. Velká Británie je pro americké jestřáby nástroj na použití, který odhodí, když bude potřeba. Oslabení Evropy, euroasisjkých globalistů v EU a obětování Camerona, to jsou pouze nástroje s cílem uchování amerického statusu Pax Americana. Zbrojení v USA bude navázáno na permanentní konflikty v Evropě, v blízkosti Ruska, na Kavkaze a na Blízkém východě. Cílem USA je ovládnutí Ruska a ruských zdrojů a americké elity pochopily, že do Ruska vede cesta jenom přes Evropu.
Globalisté si lížou rány, ale brzy budou chtít satisfakci. A na stole je i myšlenka, že výsledek referenda by se nedorazil do politiky nové vlády. Rozuměj, nová vláda sice zahájí jednání o vystoupení z EU, ale jednání budou probíhat dlouho. Článek 50 evropské smlouvy o EU dává zemi 2 roky na to, aby dojednala své vystoupení z EU. Ale pokud se jednání budou protahovat, nemusí být nakonec ani politická vůle proces dokončit. Bude se hrát na kartu ekonomické odvety. Pokud se začne po obchodní stránce s EU projevovat Brexit a britské firmy začnou propouštět, po příštích volbách nemusí být mezi voliči už chuť EU opustit. Myslet si, že globalisté se vzdají kvůli referendu, to by bylo naivní. Každopádně, Američané a jejich národní elity dnes slaví obrovské vítězství, slaví se ve FEDu, v amerických bankách, slaví se v Pentagonu a v amerických zbrojovkách. Destabilizace Evropy je v plném proudu a americký dolar má před sebou opět lepší budoucnost. Globalisté budou muset změnit koncepty svého řízení v Evropě. A nemusí to být příjemné změny. Na téma Brexitu budu hovořit i dnes večer od 19:00 hodin na Svobodném rádiu.
-VK-
Šéfredaktor AE News