• Vybrat den

    Listopad 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Brexit podle Číny posílí americkou hegemonii ve světě. Velká Británie místo TTIP přistoupí ke smlouvě NAFTA? Brexit udělal čáru přes rozpočet FEDu. Skotsko je trojským koněm globalistů!

    26-6-2016 Zem & Vek 207 2096 slov zprávy
     

    Brexit podle Číny posílí americkou hegemonii ve světě. Velká Británie místo TTIP přistoupí ke smlouvě NAFTA? Brexit udělal čáru přes rozpočet FEDu. Skotsko je trojským koněm globalistů!


    Čínská státní média včera s odstupem konečně reagovala na výsledek Brexitu a reakce by se dala označit jediným slovem: Šok. Vlivný čínský list Global Times, který používají skrze čínský státní tiskový odbor především globalisté s vlivem na čínskou ekonomiku k prosazování svých tezí, uvedl článek, ve kterém čínská vláda varuje před důsledky Brexitu. Ten pomůže především posílit americkou hegemonii ve světě, protože Evropa bude oslabena. List připomíná, že kdysi centrum světového obchodu leželo na obou stranách Atlantiku (pozn. NYLON), ale postupně se hlavní ekonomická moc světa přesunula do východní Asie, zatímco EU se stala turistickou destinací pro zbytek světa. Brexit je podle Číny pokusem, jak tento historický proces zvrátit. Čínský ministr zahraničí varoval ve vztahu ke skupině BRICS před vážnými důsledky Brexitu pro globální zájmy a čínskou ekonomiku. Dopady budou na všech úrovních, nejenom ve vztahu Čína-Británie, uvedl ministr. Čína potřebuje Evropu jednotnou, ministr uvedl mj. toto:



    “Čína podporuje evropský integrační proces a rádi bychom viděli Evropu hrát pozitivní roli v mezinárodních záležitostech. Máme plnou důvěru v perspektivu vývoje vztahů mezi Čínou a EU.”



    Obavy Číny z Brexitu pramení v mnoha směrech, největší hrozba leží v posílení vlivu USA na EU a celou Evropu a také v posílení pozice amerického dolaru, uvádí list Global Times. Velká Británie v EU byla pod globalizovanou kontrolou Bruselu, i když se jednalo o kontrolu velmi omezenou. Čína a její globalizační struktury velmi ostře, až skoro hystericky, reagovaly za zavřenými dveřmi na premiéra Tsiprase a jeho výroky o „Grexitu“ z Eurozóny přesně před rokem. Reakce Pekingu byla tehdy až podivně divoká a ostrá, což zaskočilo i samotné Athény. Do médií se dostala jen strohá konstatování jako např. zpráva Reuters, ale atmosféra byla taková, že Tsipras poté otočil o 180 stupňů a přistoupil na požadavky Německa a prohlásil, že Grexit není řešením. Tlak Pekingu byl proto klíčový. Brexit je podraz na Čínu a výstřel na globalismus, jak napsala hlásná trouba globalistů v USA, tedy list The New York Times, ale k tomu se ještě dostaneme.


    Union-europenne-faut-il-etre-pour-ou-contre-le-Brexit.jpg
    Odchod Velké Británie z EU nejhůře hned po Bruselu nese Čína.

    Peking tlačil na věřitele Řecka, aby se s Athénami dohodli za každou cenu a Čína za to nabídla investice do Řecka. Strach Pekingu byl logický. Řecko a jeho odchod z Eurozóny by ohrozilo čínské eurové investice v celé Evropě a dlouhodobé zájmy Číny na procesu opouštění dolaru. Peking zaregistroval i vstřícnou snahu IMF pod kontrolou amerických národních elit, který až nezvykle ochotně nabízel Řecku pomoc v případě odchodu z Eurozóny, ovšem za tvrdých podmínek IMF. List Global Times ohledně posílení americké hegemonie ve světě po Brexitu a změnách, které EU čekají, uvedl toto:



    “Z takových změn (EU) budou těžit USA, které ztratí silného rivala ve smyslu dominance své měny (dolaru). Politicky bude mnohem snazší pro USA ovlivňovat Evropu.“



    A že čínské obavy na nejvyšších místech nejsou bezpředmětné, o tom svědčí hned několik signálů, které teď o víkendu začaly přicházet zpoza oceánu z USA. Brexit najednou odhaluje své skutečné důsledky a ukazuje se, co všechno se díky odchodu Velké Británie najednou vytahuje na světlo, co dříve jaksi bylo neprůchodné a kvůli Bruselskému aparátu neprosaditelné. Čína, která má ve Velké Británii finanční centrálu pro veškeré své finanční operace pro celou EU a v britských bankách deponuje část svých státních rezerv na tzv. swapových účtech EUR/USD, je z Brexitu zděšena a reakce čínské komunistické strany skrze jimi vydávaný list Global Times je pochopitelná. Oslabená Evropa bude více podléhat americké válečné lobby a Velká Británie vystoupí z EU, ale už hledá, kam vstoupí místo ní. A je to zase jedno ne až tak velké překvapení.


    Velká Británie odkopne TTIP, aby se místo ní připojila ke smlouvě NAFTA?

    Už celý víkend se na amerických finančních a analytických serverech vynořují zprávy a informace o tom, že Velká Británie bude hledat nové ekonomické partnerství a proč USA by měly oslavovat Brexit jako své vítězství. A protože smlouva TTIP je příliš kostrbatá, Velká Británie zřejmě zváží připojení se k dohodě Severoamerické zóny volného obchodu NAFTA, která se velmi trefně přejmenuje, aniž by se zkratka musela měnit. Namísto The North American Free Trade Agreement se slovo „American“ pouze zamění za „Atlantic“. A jsme doma. Američané tím nejen obejdou problematické dojednávání TTIP ve Velké Británii, ale navíc zřejmě udělají z Londýna druhý Zurich a z Velké Británie druhé Švýcarsko.


    Země by se měla stát vstupní a výstupní branou zboží z Evropy do USA bez cel a daní, zatímco na opačném směru by proudily do Velké Británie čerstvě natisknuté zelené dolary. Velká Británie totiž i přes velký bolehlav EU zůstane v prostoru EHS, tedy v jednotném hospodářském prostoru a může tak dojít k situaci, že Američanům bude postupně více vyhovovat tato varianta, kdy budou realizovat prvky a teze TTIP skrze již platné instrumenty ve smluvě NAFTA. Vlivný časopis Forbes zhodnotil Brexit a uvedl, že finanční centrum v New Yorku vyjde z Brexitu jako vítěz.


    NAFTA.jpg
    NAFTA – Volná obchodní zóna mezi Kanadou, USA a Mexikem.

    The New York Times má jasno, Brexit je výstřelem proti globalizaci a mrtvol je v této chvíli 27 v celé Evropě. New York Post souhlasí a dodává, že v dlouhodobém horizontu Brexit pomůže americké ekonomice. Stejně tak vlivný analytický server Foreign Policy upozorňuje, že USA by mohly profitovat z Brexitu a dodává, že USA již nepotřebují Velkou Británii k prosazování svých zájmů v EU, včetně tezí proti Rusku, protože úlohu Londýna v tomto ohledu více než úspěšně převzal Berlín. No to je ale překvapení, kdo by to řekl? Samozřejmě, to je ironie z mé strany. Víme moc dobře, jak obrovský vliv americké elity na vládu Merkelové mají. Londýn už Američané opravdu, ale opravdu nepotřebují k lobbingu v EU.


    Forbes upozorňuje, že Velká Británie nemusí mít úspěch v dojednání čisté bezcelní unie s EU, takže bude hledat nové trhy a nové svazky. Imperiální Británie je minulostí a v dnešním světě nejde odněkud vystoupit a zůstat mimo. Lze pouze vystoupit, ale vzápětí vstoupit někam jinam. Mimochodem, to známe na vlastní kůži v ČR. Vystoupení z Varšavské smlouvy a hned vstoupení do NATO. Vystoupení z RVHP a poté vstup do EU. V dnešním světě nezle stát mimo. Dokonce i Švýcarsko má s EU asociační dohodu, a to je země etalonem nezávislosti. A dokonce i muselo podepsat smlouvy FATCA s USA, takže nezávislost je v dnešní době do značné míry iluze.


    Brexit udělal tlustou čáru přes rozpočet FEDu

    Ještě podivnější souvislostí, která vyplouvá na povrch až nyní, je dopad Brexitu na americký FED. Ten vzhledem k tomu, že do USA bude přitékat více investic a v dlouhodobém horizontu bude americký dolar považován za bezpečnější měnu, než mnoha problémy zatížené EURO (zadlužené Řecko, Euroval, Brexit, nejistota celistvosti Eurozóny, nebezpečí vzniku dvourychlostní Evropy atd.), nebude moci zvednout úrokové sazby dolaru, jak původně plánoval. Tohle je největší zpráva a výsledek celého Brexitu. Zvednutí úrokových sazbe by ještě více posílilo atraktivitu pro investory a růst dolaru by tak poškodil americké firmy na exportu. Brexit poslal nahoru americký dolar, ale naopak dolů americké burzy, komodity i kompozitní trhy šly dolů. Pochopitelně, tyto trhy jsou závislé na globalizaci tak zoufale, jako narkoman na své pravidelné dávce kokainu. V této chvíli opravdu nemůže FED zvedat úrokové sazby. Trh musí být stimulován, aby se oživil a zároveň nesmí dolar posilovat, protože by poškodil americký export.


    Wall_Street_(5899300483)-1440_4.jpg
    Reakce na Wall Streetu byla na Brexit stejná jako všude jinde. Zděšení globalistů, že se globalizační mašina zadřela.

    Současná úroková sazba FEDu je 0.5% a důsledky Brexitu mohou v příštích měsících vést k opětovnému snížení úrokové sazby. Snižování sazeb prosazují v USA americké národní elity dlouhodobě. Sionisty ovládaný FED tak nemůže generovat zisky, jaké by potřeboval na prosazování svých tezí. Projednávání vystupování Velké Británie výhledově bude destabilizovat Eurozónu hlavně v tom, že investoři nebudou mít jistotu až do chvíle, než země doopravdy z EU odejde. Současné tlaky v zemi Albionu na opakování referenda mají největší dopad právě na investice v Evropě, protože vzniká značná nejistota ohledně budoucnosti Evropské unie. Celou EU eventuálně čekají série referend, které vyvolají vlny a pokaždé oslabí Euro.


    Čína je proti Brexitu, čínský prezident v Londýně lobboval proti němu

    Obrovské obavy a strach Číny pramení právě z těchto vln a procesů destabilizace Evropy. Čína se snaží dlouhodobě diverzifikovat své mamutí dolarové rezervy a hlavním cílem této diverzifikace je Euro. Čína vsadila na EU svojí diverzifikační kartu, ale Brexit je doslova odjištěný granát do tohoto procesu. Kdyby Čína chtěla investovat do britské libry, dávno by to už udělala. Ale nemá o to zájem. Naopak, Čína pozvala britské banky ke vstupu do Asijské mezinárodní investiční banky AIIB právě s cílem, aby více připoutala Velkou Británii k tezím globalismu, aby se země více otevřela EU a Evropě. Někteří tento proces mylně interpretují jako snahu Číny odtrhnout Velkou Británii od EU, ale pokud sledujete Čínu, kroky Číny a všechno, co dělají čínské investiční kruhy, tak je to nesmysl, protože Čína stojí a padá s globlaizací a mohutná podporu Pekingu projektu EU a Bruselu je toho jasným důkazem. Čína potřebuje EU jednotnou, USA jí potřebují rozloženou. Pořád je to dokola, princip teze a antiteze.


    davdandxi.jpg
    Čínský prezident Xi Tin-Ping na tiskovce s Davidem Cameron vloni v říjnu v Londýně.

    Dokonce i čínský prezident přijel do Londýna lobovat za „globalistické“ směřování Británie a silnější integraci Londýna do EU. Čínský prezident v říjnu v Londýně vyslovil svůj hluboký nesouhlas s referendem o Brexitu. Čína má především strach o to, kde najde Velká Británie své nové místo. Zemi nelze zapřáhnout lanem a odtáhnout od Evropy někam doprostřed jižního Pacifiku. Strach čínského prezidenta a celé vlády pramení z toho, že země se dostane pod kontrolu amerických mocenských sil, které použijí Velkou Británii jako stabilizační faktor pro svůj americký dolar, ale hlavně pro vytvoření druhého Švýcarska, což by byla tragédie pro globalisty a hlavně pro Čínu, protože plán na demontáž amerického dolaru by tím padl na hodně dlouhou dobu.


    Globalisté se nevzdávají, Skotsko je jejich trojským koněm

    Na pořadu dne může být i rozpad Velké Británie, protože Skotsko chce prý v EU zůstat. To je zajímavě rozehraná partie. Nakonec může otázka možného opakování referenda o Brexitu, o kterém se hovoří, stát úplně jinak. V novém referendu o Brexitu se bude hlasovat o zachováni celistvosti Velké Británie, a to může pomoci tomu, že nakonec Velká Británie vůbec z EU nevystoupí. Tohle je záchranný proces globalistů, to vychází od nich. Už v pátek jsem na Svobodném rádiu upozorňoval, že globalisté se Velké Británie jen tak lehce nevzdají a pokud Britům bude vadit, že jim hrozí rozpad Velké Británie, raději si nechají na Brexit zajít chuť. Skotsko se stalo trojským koněm globalistů ve Velké Británii. První kolo zápasu o záchranu amerického dolaru vyhráli Američané. Druhé kolo je před námi.


    brexit-696x522.jpg
    Skotové chtějí v EU zůstat, Angličané chtějí pryč.

    Informační pole ve Velké Británii je zaplavováno predikcemi rozpadu země, Skotsko by v referendu zřejmě opravdu Velkou Británii opustilo, pokud by Brexit byl realizován a země by opravdu EU měla opustit. Košile není kabát, psal jsem v minulém článku. A globalisté opravdu tuto tezi začínají využívat. Otázka nově před Brity může být položena jako ultimátum, buď setrvání v EU a Velká Británie zůstane celá, anebo odchod z EU a Velká Británie už nebude tak velká a Skotsko se odtrhne. Pamatujete? Elity udělají cokoliv,  aby země Albionu v EU zůstala. Takto postavená realita by dohnala mnohé ty, kteří hlasovali pro Brexit k tomu, že by podruhé raději hlasovali pro setrvání v EU v zájmu zachování integrity Británie, přesně podle přísloví o té košili a kabátu. Zápas o globalizaci Evropy tak bude pokračovat. Irsko si již v minulosti vyzkoušelo, jak funguje globalismus v praxi. Když neprošlo první referendum o Lisabonu, referendum si země zopakovala. A napodruhé Lisabon prošel. Bylo by naivní si myslet, že globalisté to v případě Británie nezkusí úplně stejně.


    -VK-


    Šéfredaktor AE News


    Stáhněte si článek v PDF

    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑