Valerij Pjakin analyzuje výsledky britského referenda a souvislost brexitu s vytvářením evropského chalifátu, komentuje cestu papeže do Arménie a konec katolické církve v Evropě, hovoří o stávce v americkém Kongresu, o cestě V. Nulandové do Kyjeva a Moskvy, o roli Savčenkové a o dalším.
00:19 Britské referendum, petice ke změně výsledku brexitu, průběh referenda a kdo jej potřeboval, změna postojů Camerona, algoritmika současného dění. Brexit – k čemu a proč se hodil. Analogie brexitu a Waterloo 1815 (pozn.: volný překlad této části v psané formě viz Brexit pohledem Valerije Pjakina)
30:14 Setkání Nulandové a Surkova 24. června v Moskvě: Nedlouho před tímto setkáním byl proti Rusku proveden silný informační útok, který byl zahájen ve Francii a týkal se toho, že USA budou účastníkem příštího setkání Normandského formátu a že se mají stát jeho právoplatným členem. Rusko tento útok odráželo, ale byl to útok cílený na ruskou tzv. řídící elitu a šlo o průzkum, nakolik se USA mohou začlenit do řízení v Evropě, protože USA přicházejí o své řízení Evropy a přicházejí o možnost rozpoutat v Evropě totální válku. A přijela Nulandová a odkud přijela? Z Kyjeva, kde došlo k zajímavé události: na webu p-rezidenta Porošenka se objevila informace, že jej žádný příjezd Nulandové nezajímá a p-rezident nemá čas, aby se mohl s takovou nulou setkat. A přiletěla Nulandová a „Péťa“ přiskákal k noze a Nulandová dala instrukce a odletěla do Moskvy, kde poskok Parubij ihned vyhlásil: „Kyjev nebude plnit Minské dohody“. A co zaznělo od Parubije, to je pozice USA. Ale že Nulandová odletěla do USA s nijakým výsledkem, to je důkazem, že USA ztrácejí svou pozici , že přestávají ovládat ruské elity a že ruská suverenita stoupá.
35:40 Situace kolem N. Savčenkové a její prohlášení o míru a hrozbě 3. sv. války, o kyjevské kritice Savčenkové: Savčenková není prvkem globálního řízení, je prvkem nadnárodního řízení. V souladu s propuštěním je nyní Savčenková prezentována jako „chytrý Putinův plán“, ale Savčenková je past, ze které je potřeba se dostat.
37:47 26-ti hodinová „stávka“ demokratů v Kongresu USA: a dopis departmentu USA: Byla to důležitá událost, symbolizující, že s USA je konec. Byla to akce státní elity, která nechápe řízení a je zahnaná do kouta, jednání amerického Kongresu se začíná podobat ukrajinskému, už chybí jen rvačky, státní elita USA není akceschopná – místo řízení váhou informací preferuje stávky, protože procesům řízení nerozumí. Srovnání s hladovkou Gorozina v roce 2005. Se státní elitou „debilů“ (medicínské pojmenování) se Rusko nemůže domlouvat, domlouvat se může pouze s globální elitou ve vedení USA.
46:10 Návštěva papeže v Arménii (pozn.: více) a motto : „Návštěva první křesťanské země“: Jde o druhou návštěvu papeže v Arménii, jako první tam byl papež Jan Pavel II. a šlo o velmi důležitou návštěvu. Existují dva vývěsní štíty GP – pro atlantickou část je to britská královna a pro euroasijskou část Vatikán. A Euroasijci přenášejí svůj štít z Vatikánu do Arménie, do Ečmiadzinu a ta liturgie symbolizovala tento proces. Proto papež vystoupil a začal se klanět homosexuálům, ale katolická církev se nedá zachránit. Její místo mohla zaujmout Ruská pravoslavná církev, ta se ale příliš zaangažovala do státního převratu proti Putinovi a přišla tak o všepravoslavný koncil, který se konal na Krétě. Je Ruská pravoslavná církev připravena vystřídat katolickou církev v Evropě? Katolická církev umírá a její centrum se stěhuje do Arménie a to souvisí i s perspektivou Ázerbájdžánu – Alijev a Sarkisjan se setkali s Putinem ( pozn.: více). Ale návštěva papeže je o odepisování Evropy a jak bylo naplánováno rozdělení Británie a její vystoupení z EU, tak byl naplánován i přenos vývěsního štítu „Vatikán“ do Arménie.
50:27 Prohlášení šéfa Sjednocené letecké korporace (Объединённой Авиастроительной Корпорации ОАК), že ve srovnání s Boeingy a Airbusy ruská letadla nikdo nechce: Jde o podpindosníka, který tím prohlásil, že udělá vše pro zničení ruského leteckého průmyslu. Ve svých dvou prezidentských obdobích Putin docílil, že bylo připraveno spuštění výroby Tu-334. Ruští dopravci měli zájem o 150, Írán o 300 letadel TU-334. Ale Medveděv všechny plány na výrobu zrušil a peníze utratil na nákup Boeingů! Írán má stále zájem o tento typ letadel , ale ruská letecká federace mu nabízí šrot Superjet 100, totéž Čína, která také chce „túčka“ a letecká federace stále nabízí Superjety, o které nikdo nemá zájem – jsou vyráběny jen ze západních dílů a Rusko pro ně slouží jako montovna. Chazinova kniha „Schody do nebe“ o mravních a etických základech vztahů mezi elitami popisuje chování různých „Medveděvů“
56:36 Pamětní deska Mannerheimovi v Petrohradu – doplnění odpovědi z minulého pořadu: Jak pochopit všechny složitosti historie a historických postav.
České titulky: Irena Aneri
Vložila: – Pozorovatelka – 5.7.2016