Nigel Farage, hlavní tvář Brexitu v Evropské unii a předseda britské euroskeptické strany UKIP, přijel před několika dny do USA a pronesl projev na shromáždění Donalda Trumpa. Poskytl však zároveň rozhovor americké stanici Fox News, která v podstatě jako jediná dává určitý pozitivní prostor Donaldu Trumpovi a v rozhovoru se Nigel Farage dostal i k tématu manipulací s předvolebními průzkumy k Brexitu. Britské průzkumové agentury totiž byly podle všeho podplacené a vyráběly proti zastáncům Brexitu zmanipulované předvolební průzkumy. Britská policie obdržela dokonce i několik trestních oznámeních z korupce, ale celá věc se zdá, že vyšuměla do ztracena. Několik dnů před Brexitem totiž i renomované průzkumové agentury uváděly v Británii naprosto nepodložená čísla, která uváděla zastánce setrvání v EU s velkým náskokem před zastánci Brexitu.
Nigel Faraga ve videu potvrdil, že ještě ráno před otevřením volebních místností uvedla jedna z britských agentur průzkum, ve kterých uvedla, že zastánci setrvání v EU vedou o 10 procentních bodů. Tyto manipulace nebyly náhodné, ani nešlo o statistickou odchylku, ale šlo o komplexní plán, jak mezi zastánci Brexitu vnést skepsi, aby nešli k volbám. Stejné procesy probíhají i v ČR, kde průzkumové agentury používají stejné zkorumpované mechanismy jako britské průzkumové agentury. Rozsáhlý rozhovor o manipulacích s průzkumy v ČR jsme před 2 roky přinesli v článku zde. Určitě si pamatujete, jak české agentury v roce 2010 před parlamentními volbami předpovídali ČSSD vítězství až se 14% náskokem. Nakonec víme, jak volby dopadly a i když ČSSD vyhrála, bylo to jen o 2% a ČSSD skončila v opozici, protože nenašla koaličního partnera.
Systém průzkumů je úzce propojený s tzv. pilíři moci v každém režimu. Politické strany se opírají o voliče, ale těm je třeba vnutit určitý pohled na realitu a k tomu slouží kromě rozhlasu a televize také průzkumové agentury. Je lidskou přirozeností, že člověk nechce hlasovat pro stranu, která nemá šanci. Skalní jádro voličů nerozhoduje volby, na tyto voliče průzkumová cílovka nemíří. Úkolem zkorumpovaných mediálních agentur je ovlivnění „měkkého“ voličského segmentu, který nemá politické přesvědčení, ale hlasuje pouze podle volební nabídky a programových tezí stran. Jsou to lidé, kterým nevadí estébácká minulost oligarchy, opilectví, třídní nebo šlechtický původ, ale zajímá je pouze to, co která strana nabídne na talíři.
Voliči se proto dají koupit za sliby, které se pro jistotu „pocukrují“ koblihy nebo klobáskami rozdávanými na předvolebním cirkusovém meetingu. Ovšem průzkumové agentury se postarají o prefabrikaci preferencí. Stojí to sice peníze, ale funguje to. Dostanete se tak díky průzkumům do televize, do diskusí, lidé se o vás dozví. Průzkumové agentury to vědí, že formují a modelují informační pole v zemi do takové míry, že přímo ovlivňují a manipulují demokratickým procesem v zemi. Nigel Farage jen potvrdil, že průzkumové agentury hrály v Brexitu důležitou roli, ale manipulace už nebyla účinná, protože odpor vůči EU v Británii má silné kořeny, na kterých byla kampaň Brexitu vystavěna. Pokud by ale kampaň trvala o týden déle, bůhví jak by to dopadlo. Elity se nebály ani obětovat poslankyni parlamentu Jo Coxovou (více zde a zde), po které se najednou slehla země a není o ní ani slovo, kauza v podstatě utichla.
Stejný proces probíhá v USA. Dokonce se na americké alternativě hovoří o tom, že existují obavy, aby na Donalda Trumpa nebyl spáchán atentát na předvolebním mítinku, jako se už v minulosti jednou stalo v případě Roberta Kennedyho v roce 1968, bratra JFK. Hillary Clinton trpí zřejmě rakovinovým nádorem na mozku, včera byla opět stažena z veřejnosti po zkráceném projevu a opět se spekuluje, že problémy s krevní sraženinou na mozku, kvůli které byla v roce 2012 hospitalizována (více zde), se zřejmě opět vrátily. Hillary začala nově nosit tmavé brýle, dokonce i v autě, což ukazuje na bolesti očí z přímého světla. Kromě migrény je citlivost na světlo doprovodným příznakem mozkových nádorů. Článek o jejím stavu je zde.
Krevní sraženiny na mozku jsou totiž často vyvolány nádorem, který utlačuje cévy. Tím dochází ke zvyšování tlaku a nakonec k prasknutí cévy, kdy krev vytvoří potom v mozku sraženinu. Zdravotní stav Hillary Clinton je předmětem mnoha spekulací, ovšem americký mainstream řeší pouze Trumpa, jeho napojení na Putina a ruské hackery. Média taktéž nedávají příliš velký prostor kauze o emailech Hillary Clinton, protože informování o celém případu je pouze zlomkové. Hlavním úkolem amerických médií je výroba špíny a otevřená kampaň proti Donaldu Trumpovi. Je dobře, že Nigel Farage odhalil, jakým způsobem se manipuluje s veřejným míněním.
*Titulky ve videu nahoře zapnete tlačítkem „CC“ v liště videa.
-VK-
Šéfredaktor AE News