• Vybrat den

    Listopad 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Po brexitu a puči v Turecku je vítězství Trumpa definitivním ukončením vlivu Západu a výhrou Východu, globalisté odvedli skvělou práci

    9-11-2016 Zem & Vek 126 1664 slov zprávy
     

    Po brexitu a puči v Turecku je vítězství Trumpa definitivním ukončením vlivu Západu a výhrou Východu, globalisté odvedli skvělou práci

    Hillary Clintonová ve volbách prohrála na plné čáře, přesně tak, jako bylo od začátku jasné, že nevyhraje. A tím je potvrzeno, že odepisování Západu dospělo do své finální fáze, když po brexitu a akci v Turecku v USA zvítězil Trump. A co můžeme čekat dál?





    Tady musím navázat na to, co na těchto stránkách už dlouho popisuji a co jsem naposledy popsala v článku, kde shrnuji vývoj Evropy od roku 1989 k současnosti. V něm v souhrnu říkám, že dominantní role Západu končí, že žezlo přebírá Čína (přesněji Írán-Čína) a že až bude dořešena situace v Sýrii, vznikne propojení Evropa-Írán-Čína,  jehož hlavní tepnou se stane obnovená Hedvábná stezka.  Ta navíc má s Čínou propojovat i část Afriky a v souhrnu tak má vzniknout říše na způsob Perské říše, která kdysi rovněž zahrnovala tři kontinenty a jejímž centrem byl rovněž Írán (což, pokud jde o energetické zdroje, tentokrát Írán ve spojení s Irákem a Sýrií opět bude).



    A hovoří-li tato věta „Írán bude vytvářet politicko-vojensko-náboženský spolek s Irákem, Sýrii a Libanonem, který bude mít k dispozici obrovské ropné bohatství“, že Írán bude vytvářet m.j. náboženský spolek se zmiňovanými zeměmi, stále více to lze chápat tak, že stejný náboženský spolek má Írán utvořit i s Evropou. Což přeloženo znamená islamizaci Evropy, resp. vytvoření onoho evropského islámského chalífátu.


    Že ani jeden z těchto názorů nemusí být fantasmagorie, o tom svědčí nejen plány EU na zbudování impéria, které bude zahrnovat Blízký východ a Sever Afriky, ale především vstřícnost EU vůči Íránu, prezentována především F. Mogherini (EU dá další peníze na uprchlíky a společně s Íránem bude tlačit na USA).


    .



    Federica Mogheriniová a íránský ministr zahraničí Mohammad Javad Zarif


    Ve zmiňovaném posledním článku jsem popisovala, jak proces předávání světového žezla Číně v roce 2015 začal naplňovat svůj další bod – islamizaci Evropy přes spuštěnou uprchlickou vlnu. A ač by se mohlo zdát, že v roce 2016 se tento proces zásluhou protestů v Evropě zastavil, dle mého byl jen pozastaven. A pozastaven byl proto, protože ani po vstupu Ruska do Sýrie se tam situaci nepodařilo vyřešit, ba co víc, přes Turecko a přes silné spojení Obamy s Cameronem ve vzduchu příliš visela hrozba světové války.


    Proto před další vlnou uprchlíků byla dána přednost omezení vlivu NATO na Blízkém východě, a to se podařilo 1) výměnou britské vlády po brexitu (do kterého se Cameronovi nechtělo), čímž došlo k přetrhání původních silných vazeb mezi Británií a USA a celkově k oslabení vlivu Velké Británie. (dvě největší mocnosti v NATO) a 2) odklonem Turecka (druhá největší armáda v NATO) od USA.  A poslední, proč uprchlická vlna je stále držena pod kontrolou a na co se čekalo, byly americké volby.


    A nyní, když zvítězil Trump přesně tak, jak bylo žádoucí, dají se věci do pohybu nejen v USA (ty teď ponechme stranou), ale především na Blízkém východě, a to v prvé řadě v tom smyslu, že Spojené státy už nebudou řešení v Sýrii (ale také v Iráku) stát v cestě. Jak bude situace v Sýrii vyřešena, si netroufám posuzovat, mým pohledem se ale bude velmi pracovat na tom, aby propojení Írán-Sýrie již nic nestálo v cestě a aby se toto propojení spojilo na jedné straně s Čínou a na opačné straně s Evropou.


    Takže co můžeme očekávat? Turecko se bojí, Čína a Írán jistě oslavují

    Netuším, jak se v celé oblasti „Irák, Írán, Sýrie, Turecko“ budou nakonec přepisovat hranice, navíc jsou tam Kurdové, kteří chtějí vlastní stát, Turecko však o plánu, že ty jeho se přepsat mají, ví už od roku 2006 – proto kličkuje na všechny strany a neví, s kým se spojit. Nevím, nakolik si ještě bude moci diktovat podmínky pokud jde o tranzity přes jeho území (a přes Bospor a Dardanely), ale v ruce dosud mělo ještě jeden trumf – uprchlíky, za jejichž zadržování si nechává od EU platit.


    Dle mého ale zvolením Trumpa právě o tento trumf přijde, protože další zadržování uprchlíků totiž nejen že nebude žádoucí, ale bude dokonce nežádoucí. Zvolení Trumpa je totiž okamžikem, na který se čekalo, aby uprchlická vlna byla opět naplno spuštěna. Proč? Protože je to v zájmu jak EU (připomínám v této souvislosti nejen plány EU a slib F.Mogherini Íránu, že Evropa dá na uprchlíky více peněz), ale především v zájmu Íránu, viz např. Evropo, pouč se!


    Po brexitu a puči v Turecku je vítězství Trumpa ukončením vlivu Západu a výhrou Východu, globalisté odvedli skvělou práci


    Írán-EU, spojení, na kterém se dlouho pracuje, obzvláště v jaderné energetice


    A v zájmu Íránu je to právě proto, že se má stát energetickým centrem říše, spojující Evropu s Čínou, jejímuž úspěšnému dotažení do konce v cestě stojí Sýrie. A v Sýrii Spojené státy. A protože vítězství Trumpa znamená ukončení vlivu USA v Sýrii (a na Blízkém východě vůbec), z naděje na konečné vybudování koridoru Čína-Írán-Sýrie-Evropa se samozřejmě radují jak Írán, tak především Čína. (Ano, i Rusko, které si na Blízkém východě hlídá své zájmy, ale o tom teď psát nebudu).


    V souhrnu tak lze říct, že vítězem amerických voleb je Východ – Čína a Írán (a samozřejmě Rusko, ale tam je to ještě o dalším boji) a ač se to nezdá, je to prohra pro Evropu – logicky, protože ta je součástí upadajícího Západu.


    V souhrnu tak můžeme říct, že globalisté (GP) odvedli skvělou práci – odstavili Turecko od USA, přes brexit oslabili vliv Británie a její provázanost s USA a ve finále do čela USA dostali kandidáta, který se na Blízkém východě nebude angažovat (občasné výkřiky Trumpa, že se mu nelíbí dohoda s Íránem, bych nebrala vážně – podstatné je, že nechce jít proti Rusku a protože Rusko je spojencem spojenců Sýrie a Írán, logicky Trump nepůjde ani proti nim).


    Udivuje mě, jak i komentáře v české tv hovoří o tom, že Trump se postavil procesu globalizace a že je ochoten položit nadnárodní firmy ve prospěch dělnické třídy – tzv. modrých límečků, ale on Trump neudělal nic jiného, než že ukončil globalizaci na způsob Pax Americana. Čímž naplno šel na ruku globalistům, kteří si přejí 1) perestrojku v USA a 2) odstavení vlivu USA z dění ve světě. A burzy a papírky jsou jim v tomto směru ukradené, protože jim naopak jde o zastavení ekonomického růstu a to především proto, že jim jde o skutečné planetární zdroje, na kterých jakýkoliv ekonomický růst stojí! Proto optika, jakou „odborníci“ vítězství D. Trumpa posuzují, je velmi krátkozraká!


    Shrnutí

    Vítězstvím Trumpa na celé čáře vítězí Východ a plán globalistů na vytvoření říše na způsob Perské, kde v centru bude Írán a po stranách Čína a Evropa (a část Afriky). Vítězstvím Trumpa bude Amerika ponechána svým vnitřním problémům (perestrojka) a současně bude Evropa zaplavena dalšími migranty – obojím tak bude Západ „uložen ke spánku“.



    Islámská migrace do Evropy


    Bodem, na který nyní bude zaměřena pozornost, je Turecko, země ležící na dvou kontinentech, která si chce diktovat podmínky jak směrem k Evropě, tak směrem k Ásii a nemá v tom příliš na výběr, jak to potvrzuje zpráva, která „náhodou“ vyšla den před volbami v USA – Podle EU je dění v Turecku mimořádně znepokojivé . „EU a její členské státy sledují poslední dění v Turecku s hlubokým znepokojením,“ uvedla Mogheriniová. Turecké ministerstvo zahraničí označilo nejnovější kritiku EU za „nepřijatelnou“. Ano, může to být prostě jen objektivní negativní posouzení možnosti přijetí Turecka do EU, jak o tom informuje i Německo. Ale v v souvislosti s americkými volbami to možná může být i počátek provokace Turecka k tomu, aby vpustilo do Evropy uprchlíky tak, aby za nových okolností uprchlická vlna dále pokračovala.


    A pak je tady další zpráva, která byla aktuálně probírána „náhodou“ opět den před americkými volbami – že totiž hutníci v Česku se chystají na další protesty proti uznání Číny jako země s tržní ekonomikou, o kterém má EU jednat v závěru roku s tím, že už od ledna by Čína takový status mohla získat, viz. Čína nás zničí. A k tomuto tématu zbývá jen dodat, že prezident Zeman je pro udělení takového statusu Číně – viz zde.



    Sledujme nyní dění kolem Turecka a kolem uprchlíků a také kolem Číny a Íránu – myslím, že tato dění se dají velmi do pohybu a to tak, že ve prospěch Východu (sledujme obzvláště Sýrii). Ano, můžeme se radovat, že Spojené státy s jejich agresivní a vykořisťovatelskou politikou jsou odstavovány od vlivu a budou ponechány svému vlastnímu osudu v době, kdy své vlastní zdroje zcela vydrancovaly. Ale pozor, jestli směrem Východ nejdeme jen z deště pod okap a jestli Čína nemá ve světě plnit stejnou roli, jen z druhé strany.


    Globalisté odvedli skvělou práci

    Že se v současnosti zájmy globalistů, kteří v letošním roce velmi úspěšně pohřbily Západ v čele s USA, shodují se zájmy Číny a Ruska, které si dominantní vliv Spojených států rovněž nepřejí, v tomto směru globalisté skutečně odvedli skvělou práci – obzvláště, když výhra Clintonové by s velikou pravděpodobností znamenala celosvětovou válku, protože její touha po udržení Pax Americana by se nezastavila před ničím!


    V žádném případě to ale neznamená, že přehozením výhybky „směr Východ“ globalisté ustoupili od svých plánů. A ač se stokrát může zdát, že Trump se globalistickým zájmům postavil, ve skutečnosti jen splnil (nejspíš nevědomě) jejich úkol, zatímco skutečný boj proti jejich zájmům nyní bude probíhat na Východě. A tam má lidstvo (a Evropa obzvláště) na výběr – buď směr Čína anebo směr Rusko. A pro lepší pochopení na závěr opětovně vkládám video:



    Zdroj videa: zde


    Související: Proč Spojené státy čeká rozklad, proč nesmí volby vyhrát Clintonová a o čem je současné dění ve světě




    -Pozorovatelka-  9.11.2016





    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑