• Vybrat den

    Listopad 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Clintonová: USA vs. globalisté a Rusko. Trump: Globalisté a USA vs. Rusko

    16-11-2016 Zem & Vek 251 1886 slov zprávy
     

    Clintonová: USA vs. globalisté a Rusko. Trump: Globalisté a USA vs. Rusko

    Budu se opakovat, ale na samotném počátku mého pozorování světa byl můj soukromý „objev“, že bude-li lidstvo i nadále postupovat způsobem života, jaký zahájilo na přelomu 19. a 20. století, je otázkou krátkého času, kdy to planeta nepřežije. Pro sebe jsem si tehdy odvodila, že má-li i východní část zeměkoule přijmout americký styl života, je to možné pouze za předpokladu, že západní část zeměkoule přejde na styl života východní. Tím jsem se dostala k tomu mnou tolik opakovanému principu zachování rovnováhy – „jang a jin“ a na mysli jsem přitom měla a mám přírodní zdroje planety.



    Jak šel čas,  dopracovala jsem se k názoru, že za ovládnutím zdrojů stojí moc (systém moci), mající kořeny v dávné minulosti a že od té doby stále jde jen a jen o zdroje. A když jsem se později dostala k V.V. Pjakinovi. nejenže se mi zakrátko stal názorově blízkým, ale můj původní pohled velmi rozšířil a obohatil. A to dosud platí i pro všechny jeho pravidelné analýzy, které mají jedno společné – širokospektrální pohled (mozaiku), do které jsou jednotlivé události „jen“ zasazovány (kamínky mají své místo).



    Jeden ze symbolů otevření Gothardského tunelu – jang a jin


    Čím ale především si udržuje moji důvěru je skutečnost, že téměř všechny své analýzy dává do souvislosti s přírodními zdroji. A to je něco, co mi u všech jiných analytiků schází, když ti se stále zaměřují jen na politické systémy a ekonomiku, na nezaměstnanost, burzy atd., jako by otázka zdrojů byla podružnou samozřejmostí na věčné časy. Kdo už ví, jak velkou pozornost dlouhodobě přikládám obzvláště ropě a jejím zásobám, ten nebude na pochybách, že je mi právě tímto (mimo jiné!) Pjakin blízký.


    Jak to souvisí s tím, že nesdílím euforii z vítězství Trumpa

    Budu teď vypadat, že hovořím řečí globalistů, ale věci se seběhly tak, že moje dávné „jang a jin“ se shoduje s tím, co právě činí globalisté – s jejich ukončováním moci Západu a jejím předávání Východu.  Západ se globalistům především životním stylem vymkl zpod kontroly (zpod kontroly se jim samozřejmě vymklo i přemnožení lidstva a u obojího si myslím, že největším neštěstím se jim v tom stal právě objev ropy, ale to by bylo na jiné téma) a že v současnosti spěšně napravují to, co sami podělali. A v tom jako nikdy v lidské historii jde právě o planetární zdroje!


    A tím se dostávám k Trumpovi a k jeho zvolení. Nikdy jsem netvrdila, že Trump je globalista, můj názor od začátku byl, že Trump globalistům zbyl poté, co jim Clintonová zrušila Sanderse a že Trump ve skutečnosti vůbec netuší, jakou roli plní. A jeho role nebyla tolik o tom, že se stane příštím americkým prezidentem (na to je pro globalisty příliš antiglobalstický), jeho hlavní role byla v tom, aby se prezidentkou nestala Clintonová. A že se jí nestane, na tom jsem si trvala od samého začátku a tak se také stalo (a kdyby snad vyhrála, stejně by skončila, na to bylo velmi dobře zaděláno). A proto tvrdím, že výhra Trumpa (ač přesnější je – prohra Clintonové) je vítězstvím globalistů.


    Trump jako zastánce tzv. „konspiračních“ teorií

    Jistě, vším se zdá, že Trump je člověkem, který konečně globalisty porazil a snad nic o tom nesvědčí tolik, jako souhrn jeho názorů na téma energií a vůbec názorů na témata, která jako by vyčetl z tzv. „konspiračních“ webů, jak je to zřejmé z následujícího souhrnu:


    „Tři prezidentské debaty a ani jedna otázka na změnu klimatu.  Smutná ukázka práce těchto novinářů“ – reakce Trumpa: Donald Trump chystá největší změnu ve srovnání s administrativou Obamy a to jak ve vzduchu tak na zemi. Donald Trump tvrdí, že globální oteplování je výmysl Číny, která tím chce poškodit americké výrobce a získat víc míst na světovém trhu. Trump chce přestat poskytovat peníze na projekty ke změně klimatu OSN a také s Pařížskou klimatickou dohodou nechce mít nic společného, kromě toho, že jí chce ukázat záda. Mimo jiné řekl, cituji: Tato velmi drahá kravina jménem globální oteplování musí přestat. Naše planeta mrzne, máme rekordně nízké teploty a naši experti na globální oteplování na ní uvízli v ledu“.



    V projektech „nad zemí“ se změny mají týkat NASA. Tam D. Trump chce, aby se NASA zaměřovala na výzkum hlubokého Vesmíru místo aby studovala Zemi. To mají dělat jiné organizace a jiné instituce, má to ale háček v tom, že vědci se na pozorování Země učí věci, které pak využívají k pozorování Vesmíru. D. Trump chce seškrtat rozpočet NASA, který je zhruba dvě miliardy dolarů, v něm asi čtvrtina jde na pozorování Země. Ale mohla by to být příležitost pro Evropskou kosmickou agenturu, která by mohla hrát mnohem větší roli při sledování Země. Co je ale jisté, je směr Mars, Američané chtějí být první, kdo bude na Marsu, to říkala jak Clintonová tak Trump.


    Pokud jde o energie, D. Trump představuje konec plánu B. Obamy na tzv. čistou energii a Trump chce sázet na ropu, uhlí a frakování, plyn chce získávat tam, kde se dosud netěžilo, chce být samostatný a nezávislý na zemích OPEC.  O větrných elektrárnách napsal: „Nejenže jsou vizuálně nechutné, ale také jsou škodlivé pro lidské zdraví“. O úsporných žárovkách napsal: „Nezapomeňte, že životnímu prostředí nepřátelské žárovky mohou způsobovat rakovinu. Idiotům, kteří je vymysleli, na nás nezáleží.


    K otázce povinného očkování napsal: „Zdravé dítě jde k lékaři, dostane masivní dávku očkovací látky, necítí se dobře a to se změní v autismus“. Vyjádřil se i k ebole: „Spojené státy musí okamžitě zastavit všechny lety do infikovaných zemí, nebo se tento mor začne šířit přes naše hranice“ a americké úřady obvinil, že nepřiznávají, jak rychle se ebola šíří Afrikou. (zdroj a více – zde v čase od 11.12)


    Vysvětlení těchto názorů Trumpa dodatečně přinesl článek šéfredaktora pana VK zde (pozn.: tento svůj článek jsem rozepsala ještě předtím, 13.11.)


    Podle těchto postojů a názorů to v žádném případě nevypadá na člověka globalistů – a přesto právě na něj globalisté vsadili! Cílem globalistů bylo 1) odstavení USA z role hegemona a 2) odstavení tak, aby to nevyvolalo světovou válku. A přes své antiglobalistické postoje byl právě Trump vhodným kandidátem, protože 1) za ním nikdo nestojí a není s nikým ze starých mocenských struktur provázaný, 2) nabízel show, na kterou lidé slyší, 3) nabídl názory „konspirátorů“, na které lidé také stále více slyší, 4) hlásil se k Putinovi, jehož obliba ve světě roste a na to lidé také stále více slyší, 5) jeho zvolení nabízelo téměř jistotu protestů, které jsou v zájmu globalistů nejen prostředkem k započetí americké revoluce (perestrojky), ale také prostředkem, jak je vygradovat pro případ, že by USA za Obamy přece jen ještě chtěly rozpoutat nějaký ten válečný konflikt. V neposlední řadě vyvolalo zvolení Trumpa vzestup nacionalismu, což je pro globalisty rovněž žádoucí (očekávaná volební výhra M. LePen je toho potvrzením).


    Proč Trump není prohrou globalistů

    Z popisu výše to stále je na polemiku, jestli Trump je pro globalisty výhrou či naopak prohrou.  Ale pojďme dále a vraťme se k základnímu scénáři globalistů (či k mému o principu jang a jin), tzn. k planetárním zdrojům. Pominu-li skutečnost, že i pro naprostého ekonomického laika musí být řeči Trumpa o tom, jak opět vybuduje velkou Ameriku, a to dokonce v izolaci a bez válčení ve světě (tedy bez kolonializace), směšné (velmi dobře to vysvětlila Ilona Švihlíková), pak zde máme zcela zásadní otázku: Opravdu globalisté po všech svých snaženích (a za vydatné likvidace Trumpovy soupeřky Clintonové) bez mrknutí oka nechali zvítězit Trumpa jen proto, aby v roli prezidenta vytvořil nové „americké století“, tzn. i nadále udržoval americký styl života? A opravdu někdo věří, že tato revoluce, jak je nazýváno vítězství Trupma (a brexit), je dílem lidu a že s ní skončil scénář globalistů o tom, jak ovládnout přírodní zdroje planety?


    Vítězství Trumpa je kardinálním tahem globalistů

    Po vítězství Trumpa byli nejen čeští komentátoři zváni k „výslechu“, proč se tolik věřilo, že Clintonová má vítězství jisté a proč informovali tak špatně. Už kdysi jsem napsala domněnku, že si myslím, že Zeman vyhrál ve volbách nejen z vůle lidu, ale vyhrál i proto, že Schwarzenberg byl prostě nežádoucí (a s odstupem času se stále více ukazuje, že Zeman a jeho směr Čína byl žádoucí více). Ale před volbami v Česku i současnými v Americe jako by byl zopakován stejný scénář (a platí to i pro brexit) – strana, která má prohrát, je médií upřednostňována tak, aby nezbystřila, ale naopak byla ukolébaná v jistotě vítězství. A zatímco globalisté vědomě přijmou stav, že „jako“ prohráli, ve skutečnosti se až s odstupem času ukáže, že to vlastně byla jejich výhra (srovnejme dnes proamerického Schwarzenberga a pročínského Zemana).


    A protože Spojenými státy jsme někde úplně jinde, než u prezidentských voleb v Česku, tam to, co se momentálně jeví jako prohra globalistů, bude mít s odstupem času mnohem větší efekt v tom, že je to ve sutečnosti jejich výhra (přesněji – vítězný dílčí tah, ze kterého mohou moudří vůdcové těžit. K tomuto pochopení ale je nutné neztrácet ze zřetele dlouhodobý scénář globalistů a to, že ten je pouze a jen o přírodních zdrojích (a o jejich ovládnutí). A jak v tomto scénáři globalisté právě pokročili?


    Jednoduše – odstraněním Clintonové se zbavili nejen rizika světové války, ale i eventuality, že Spojené státy by ruské zdroje ovládly namísto globalistů a navíc s jejich využitím nadále udržovaly Pax Americana. Vítězstvím Trumpa naopak ve Spojených státech získali spolupracovníka, který zastaví riziko války a stáhne se z Blízkého východu, ale navíc jim bude k ovládnutí ruských zdrojů pomáhat. A napadá mě, že by se tak mohlo dít přes Čínu,  následující mapa totiž údajně má pocházet z dílny Obamovy administrativy (nemluvě o  tom, že Čína už se na Sibiři usazuje):



    Zatímco USA si mezitím zdánlivě vystačí s těmi zdroji, které mají doma. Pro Rusko to ovšem je „prašť jako uhoď“ a dokonce bych řekla, že pomineme-li eliminaci rizika třetí světové, pak pro Rusko je „uhoď“ horší, než „prašť“, protože nyní jde o toto:



    Mapa plánu o dělení ruských zdrojů, více zde


    A když to mám říct zcela polopaticky  – za Clintonové byl stav „Spojené státy vs. Rusko a globalisté“, zatímco s Trumpem nastává stav „Spojené státy a globalisté vs. Rusko“.  A proč to všechno? Protože planetární zdroje! A všechny analýzy, které tuto skutečnost neberou na zřetel, jsou zcela mimo a bohužel, stejně mimo je většina všech těch alternativních médií, která podléhají euforií ze zvolení Trumpa a v současné revoluci nevidí pouze akci globalistů (po akci, jak známo, následuje reakce, resp. vše jede podle principu teze-antiteze-syntéza).



    Ale ať nekončím pesimisticky – pouze a jedině Rusko může nyní globalistům diktovat podmínky tak, jak se to v historii žádném národu nepodařilo. Jsou to totiž ruské zdroje, které dnes globalisté potřebují jako sůl a jsou to ruské zbraně, které stojí v cestě k jakémukoliv dalšímu pokusu o jejich ovládnutí – nemluvě o ruském národu, který neprohrává!


    K tomu samozřejmě nemůžeme opomenout pozitivní fakt, že USA podle představ Clintonové a spol, tzn. podle představ, že USA stanou v čele globalizovaného světa, tak či tak končí.


    A pokud mám skončit svým pohledem „jang a jin“, tak Rusko leží na Východě (ač mu byla vnucena vlajka v barvách atlantické kultury)  …


    -Pozorovatelka-  17.11.2016


     


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑