• Vybrat den

    Listopad 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Liberálové v USA tlačí na Hillary Clinton, aby nechala přepočítat hlasy ve 3 státech a mohla vyhrát volby. Hillary však mlčí a stejně tak vedení její kampaně. Jde o spiknutí?

    24-11-2016 Zem & Vek 203 1561 slov zprávy
     

    Liberálové v USA tlačí na Hillary Clinton, aby nechala přepočítat hlasy ve 3 státech a mohla vyhrát volby. Hillary však mlčí a stejně tak vedení její kampaně. Jde o spiknutí?


    Již od včerejšího dne začala americká liberální média publikovat informace o tom, že skupina IT odborníků z Michiganu je přesvědčená, že elektronické hlasování ve 3 státech mohlo být zmanipulováno útokem hackerů. Informaci jako první přinesl včera liberální plátek New York Magazine [1]. Za výrokem stojí právník John Bonifaz a ředitel Centra pro počítačovou bezpečnost a společnost na michiganské univerzitě J. Alex Halderman. Podle nálezů odborníků prý byly nalezeny anomálie v podobnosti odstupů hlasů obou kandidátů. Nikdo z nich však neřekl nic v tom smyslu, že by měli důkazy, že někdo úmyslně někomu přidával hlasy nebo odebíral, protože to by ani nešlo zjistit v případě elektronického hlasování, protože změny čísel v paměti počítače nelze zpětně vysledovat. Ovšem samotné potvrzení, že se někdo do systému naboural, by mohlo vést k opakování voleb, protože by byl zpochybněn volební proces a jeho zákonnost.


    donald-trump-hillary-clinton-impossible-choice.jpg
    Donald Trump a Hillary Clinton jako soupeři.

    Do kampaně za přepočet hlasů vstoupila i nezávislá kandidátka na prezidentku Jill Stein, která už vybrala 2 miliony dolarů [2] a chce nechat přepočítat hlasy ve Wisconsinu vlastním finančním nákladem, to zákon opravdu umožňuje. Crowdfundingovou cestou nyní chce vybrat dalších 2.5 milionu dolarů, aby bylo možné přepočítat hlasy i v Michiganu a v Pennsylvánii. Tyto 3 státy mají dohromady 46 volitelů a pokud by proběhl přepočet, musela by Hillary Clinton všechny tyto 3 státy v přepočtu získat pro sebe, aby se stala prezidentkou. Nejtěsnější rozdíl v hlasech je právě v Michiganu, kde Donald Trump stále vede, ale jenom o 11,000 hlasů. To sice není moc, ale jak upozorňují analytici, jde o jinou situaci než v roce 2000 při přepočítávání hlasů na Floridě. Wisconsin a Michigan mají hybridní systémy, používají jak elektronické hlasování, tak papírové ve všech okrscích. Pennsylvánie to má jinak, v některých okrscích jsou jenom elektronické systémy, jinde mají jen klasické hlasování papírovými lístky. 11,000 hlasů je obrovské množství, i když se v porovnání s miliony hlasů zdá číslo jako nízké. Stav volebních výsledků je zde.


    Hlasy mají statistickou anomálii, tvrdí šéf počítačového výzkumu

    Přepočet hlasů by paradoxně byl nejprůkaznější a nejrychlejší u elektronických hlasů. Tam jde pouze o kontrolu toho, jestli čísla v počítači souhlasí se zápisy v papírové knize výsledků konkrétního okrsku. Jestli by se někde našly nesrovnalosti, bylo by to na papírových volebních lístcích. Pokud jde o elektronické hlasování, expertíza může pouze zjistit, jestli v počítačích jsou stopy po hackerech, anebo nejsou. Halderman uvedl, že v okrscích, kde zvítězil Trump, byly zjištěny podobné percentuální odchylky okolo 7% a podle něho to ukazuje na manipulaci. Okrsky se prý velmi podobají, zhruba 7% odstup ve prospěch Trumpa je matematicky natolik průkazný, že nejde o náhodu, ale o anomálii podobnou algoritmu a přesunu 7% hlasů ve prospěch Trumpa.


    2016%2F09%2F27%2Fc9%2FAP_16271103614401.c8a9b.jpg
    V první televizní debatě byly i úsměvy, ale nešlo říct, jestli byly upřímné.

    Jeho tvrzení ale odmítá levicový aktivista a liberál Nate Silver, který uvedl na svém Twitteru, že vítězství Trumpa není důsledkem práce hackerů, ale důsledkem chybných předvolebních průzkumů [3]. Protože nelze přiřadit hlasy Hillary jenom tak, že se někde podobají odstupy a odchylky, přepočet by nakonec s největší pravděpodobností skončil u amerických soudů všech instancí a zřejmě i u soudu Nejvyššího. Ten by mohl vynést jen verdikt v tom smyslu, jestli se volby mají opakovat nebo ne. V elektronickém systému nelze zpětně vystopovat změny v paměťových čipech, není možné zjistit, jaká čísla byla u kterého kandidáta v jakou dobu, takže opakování voleb by bylo na pořadu dne.


    Levicová média tlačí na Hillary, ale ta mlčí!

    Jenže ta největší záhada je okolo Hillary Clinton a její kampaně. Přestože americká mainstreamová média tlačí a buší do Hillary, aby využila práva na přepočet hlasů ve zmíněných 3 státech, tak žádná reakce nepřichází. Hillary Clinton mlčí, nevydala žádné stanovisko a stejně tak mlčí i její kampaň. Příznivci Hillary jí zasypávají dotazy, proč nevyzve k přepočtu hlasů a proč přepočet prosazuje nezávislá kandidátka Jill Stein, která tvrdí na Twitteru, že to dělá ne kvůli sobě, ale kvůli pravdě a spravedlnosti, ale kampaň demokratů a Hillary mlčí? Její Twitter [4] mlčí stejně. Utíká totiž čas. Lhůta pro podání žádosti o přepočet ve Wisconsinu vyprší zítra v pátek, v Pennsylvánii v pondělí a v Michiganu příští středu. Mnoho podporovatelů Hillary zarazilo, jak rychle přijala porážku. Na nynější výzvy nereaguje a její kampaň mlčí. Co to všechno znamená?


    CuQqANRUMAAlXoO.jpg
    Manželé Clintonovi byli Trumpovi na svatbě, když si bral Melanii. A výborně se bavili. Hillary měla dokonce pro Trumpa oči.

    Pokud by Hillary věděla, že má nějakou šanci, určitě by hlasy nechala přepočítat a šla by do toho. Stejně tak její kampaň. Jenže šance na to, že by v přepočtech dokázala stáhnout Trumpovy desetitisícové náskoky ve Wisconsinu a Pennsylvánii, jsou prakticky v říši snů. Na tyto výzvy k přepočtům nereaguje dokonce ani Trump. A tady je velmi zajímavé sledovat určité momenty, které stojí zato. Když skončily volby a Donald Trump přišel pronést svoji vítěznou řeč, mluvil hned na začátku o tom, že se zpozdil, protože měl důležitý business. Hillary mu volala a gratulovala k vítězství. Trump jí ihned galantně poděkoval, až z toho média byla překvapená. Jenže, to nebylo všechno. Před 2 dny Donald Trump oznámil, že nepověří generálního prokurátora, aby vyšetřoval Hillary kvůli emailovému skandálu, a to kvůli tomu, že nechce Clintonovým ublížit. Takový krok by totiž přilil olej do ohně mohutným protestům proti Trumpovi, které stále pokračují. Jenže celé tohle divadlo může mít úplně jiný podtext.


    Došlo k povolebnímu kšeftu mezi Donaldem a Hillary?

    Ačkoliv je to úplně jenom moje nepodložená spekulace, mám velmi silný pocit, že když Donald Trump při vítězném projevu hovořil hned zkraje o složitém businessu (viz. video zde), že měl možná na mysli dohodu a kšeft s Hillary Clinton. Ta mu nabídla hladké uznání výsledku voleb, že nebude usilovat o přepočty ve státech, kde je to těsné, a to výměnou za svoji beztrestnost, pro sebe a pro manžela. Musela vědět, že Trumpovo vítězství je mohutné, a že přepočet v některých státech by stejně nic nezměnil, pouze pozdržel. Dokonce může jít i o obavy, že vyšetřování voleb by mohlo odhalit manipulace s volebními lístky ve prospěch Clintonové v Ohiu a v Pennsylvánii, kde před volbami na americké alternativě zaznívaly šokující zprávy s kradením volebních lístků z domovních schránek, informace o vyplněných lístcích ve prospěch Clintonové atd. Informaci přinesla dokonce i mainstreamová CBS, že lidé si stěžují, že elektronické hlasovací stroje samy přehazují hlasy Clintonové, i když lidé hlasují pro Trumpa [5]. Současné mlčení kampaně demokratů i samotné Hillary je totiž velmi podivné. Jako kdyby drželi tzv. basu anebo měli máslo na hlavě a strach hlasy přepočítat.


    donald-trump-hillary-clinton.jpg
    Donald Trump, Hillary Clinton, Bill Clinton, Melania Trump.

    Pokud by Hillary vydala povel k přepočtu, dohoda s Trumpem o milosti pro ní by padla ze stolu. A Trump si je toho vědom, proto se nijak nevzrušuje jekotem a křikem CNN, že Jill Stein chce přepočítávat hlasy. Na výsledku to nic nezmění, Hillary ani po přepočtu nezíská všechny 3 zmíněné státy, pouze by mohlo dojít k tomu, že pokud by kauza došla do stavu zpochybnění zákonnosti voleb, potom by kauza skončila u Nejvyššího soudu, který by maximálně mohl rozhodnout o opakování voleb ve zmíněných 3 státech. Pikantní na celé věci je, že samotné zpochybnění voleb by uvrhlo USA do naprostého chaosu a soudních bitev, protože stejné přepočty by mohli požadovat i republikáni ve státech, kde naopak těsně vyhrála Hillary, např. státy Nevada, New Hampshire nebo Maine.


    112315-news-hilary-clinton-voting-experts-tell-clinton-to-recount-votes-in-swing-states.jpg
    Uznání porážky. Hillary Clinton se oblékla do fialové, stejně jako její manžel s kravatou. Fialová barva vzniká sloučením barev modré (demokraté) a červené (republikáni). Fialová symbolizuje syntézu, sloučení a smíření.

    Jestli někdo v této chvíli má největší obavy o přepočítávání hlasů a odhalení fixlování, je to právě Hillary Clinton a její demokratická kampaň. Kromě toho, na internetu zuří okolo Clintonových skandál PizzaGate, o kterém přineseme článek zítra. Pokud by padla dohoda s Donaldem Trumpem, půjdou rukavičky rázem dolů a celá famílie Clintonů by mohla v odvetě Trumpa po přepočtu hlasů skončit za mřížemi, přesně jak Trump sliboval ve druhé televizní debatě. Přepočet nechce ani Barack Obama, který se také k posledním výkřikům liberálů nevyjádřil. Elity vědí moc dobře, jaká masivní vlna se prohnala přes Ameriku při volební kampani, že američtí voliči chtěli změnu. Podivné smířlivé výroky Trumpa na adresu Hillary a její poslušné odporoučení se do stínu ve fialovém kostýmku bylo jasným vzkazem uznání porážky a mlčení jasně ukazují na podivný kšeft a dohodu mezi elitáři.


    -VK-


    Šéfredaktor AE News



    Do konce měsíce zbývá 6 dnů a z částky potřebné na zachování provozu Aeronetu bylo zatím vybráno necelých 37%. Všem, kteří již přispěli, děkujeme a děkujeme i všem, kteří zde i tento měsíc přispějí tak, aby  stránky fungovaly i příští měsíc.

    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑