• Vybrat den

    Listopad 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    The Washington Post: Kompromitující materiály na D.Trumpa – informace jsou neověřené a obsahují chyby! A evropští politici varují Trumpa před Putinem

    11-1-2017 Zem & Vek 135 773 slov zprávy
     
    The Washington Post: Kompromitující materiály na D.Trumpa – informace jsou neověřené a obsahují chyby! A evropští politici varují Trumpa před Putinem

    Nejen českým mainstreamem se šíří zpráva, že Rusko sbíralo na D. Trumpa kompromitující materiály, které by mu měly sloužit k jeho vydíratelnosti. Rusko zprávu popírá, co je ale významnější, zprávu v podstatě vyvrací i deník The Washington Post.


    Redakce BuzzFeed zveřejnila dokument, který obsahuje neověřené informace o shromažďování kompromitujících materiálů o D. Trumpovi Ruskem. The Washington Post v reakci na to uvedl, že zveřejnění těchto materiálů je nepřijatelné, když sama redakce zdůrazňuje, že informace jsou neověřené a obsahují chyby. Washington Post dále píše, že pro konstatování, že redakce chtěla „dát čtenářům možnost udělat si názor podle sebe“ není v tomto případě omluva a doplňuje, že čtenáři by si svůj názor mohli dělat pouze tehdy, kdyby sami měli zpravodajské služby a dostatečný počet agentů v Rusku a ve Východní Evropě. Připomíná, že CNN také zprávu zmínila, ale neuváděla podrobnosti o informacích, protože ty dosud nebyly potvrzeny.



    Ve stejné době, šéfredaktor BuzzFeed Ben Smith poslal svým kolegům dopis, ve kterém jim vysvětloval pohnutky, které ho vedly k publikování dokumentu. Podle Smitha, jeho redakce „sdílí se svými čtenáři veškeré informace, které má k dispozici.“ Kromě toho, dokument byl předložen prezidentovi, zvolenému prezidentovi USA a také se jim zabývá vláda.



    The Washington Post píše, že dokument, který vznikl jako výsledek nezávislého šetření prováděného odpůrci D. Trumpa v průběhu volební kampaně, tedy jako šetření demokratů, se nyní stal vládním dokumentem. Novináři mají zákonné právo získat k němu přístup, to však v žádném případě neomlouvá tu skutečnost, že zveřejněné informace jsou neověřené. Ve svém dopise Smith uvádí, že redakce BuzzFeed tuto věc už řeší, „Proč tedy byly dokumenty publikovány už nyní?“ – ptá se The Washington post  

    Zdroj zde, zde





    U článku The Washington Post se mi chce se zeptat, jestli český mainstream tedy nešíří dezinformaci, ale co mě zaujalo více je, že pokud nějaké takové dokumenty skutečně existují, tak mají být dílem odpůrců D. Trumpa, tedy příznivců demokratů, navíc měly vzniknout v době volební kampaně. Z článku jsem dále pochopila, že jak s nimi vláda naloží, bude věcí vlády D. Trumpa a dle mého se správně The Washington Post ptá – proč tedy byly zveřejněny nyní, navíc jako „neověřené a plné chyb“.



    Pokud jde o zmínku o demokratech, vybavila se mi informace, která nedávno zazněla dokonce v UK čt24 k tématu ruských hackerů. Bezpečnostní analytik Jan Schneider tam říká, že za údajným hacknutím amerických voleb mají údajně stát lidé kolem Bernieho Sanderse, kteří H. Clintonové neodpustili jeho odstavení (v čase od 29:40 zde)


    Dopis evropských politiků Donaldu Trumpovi



    Odpověď na kompromitaci Trumpa i na ruské hackerství se nabízí jednoduchá – poškodit Rusko a poškodit vztah Trumpa k Rusku. Že se za tímto účelem dělá možné i nemožné, potvrzuje dopis evropských politiků D. Trumpovi ve stejném duchu „Putin je nepřítel, přátelé jsme my, to s námi se spojte“, který rovněž zveřejnil deník The Washington Post



    Kompromitující materiály na D.Trumpa -


    „Putin neusiluje o americkou velikost. My, jako vaši spojenci, ale ano,“ stojí v dopise, který podepsalo sedmnáct politiků především ze zemí střední a východní Evropy.


    Kromě Schwarzenberga a Vondry se pod psaním objevila například i jména exšéfa polské diplomacie Radoslawa Sikorského, bývalého slovenského premiéra Mikuláše Dzurindy, někdejšího švédského premiéra Carla Bildta, exprezidentů Rumunska, Estonska a Lotyšska Traiana Baseska, Toomase Hendrika Ilvese a Vairy Vikeové-Freibergové, dosluhujícího bulharského prezidenta Rosena Plevnelieva a dalších politiků z Maďarska, Lotyšska a Litvy.

    Na počátku dopisu, který Trumpovi v pondělí poslali „spojenci Ameriky“, pisatelé vítají zvolení republikánského kandidáta 45. prezidentem USA. „Nemůžeme se dočkat spolupráce s vaší administrativou, abychom zachovali silnou transatlantickou alianci a společně bránili náš způsob života v době velkého nebezpečí,“ stojí v listu.


    Rusko podle politiků svým chováním na Ukrajině ohrožuje stabilitu, „kterou Američané a Evropané společně vytvořili vítězstvím ve studené válce“. Přijetí rozdělení Ukrajiny uznáním anexe Krymu by podle nich ohrozilo nejen Ukrajinu samotnou, ale i důvěru evropských spojenců v USA.


    „Když nás Amerika vyzvala v minulosti, tak jsme reagovali. Byli jsme s vámi v Iráku a Afghánistánu. Společně jsme na sebe brali rizika, společně obětovali syny a dcery…Když jsou USA  silné, společně jsme silnější,“ uvedli politici v žádosti, která ovšem zní poněkud podlézavě až škemravě, se značnou dávkou submisivity…


    text dopisu zde


    S použítím zdrojů zde, zde




    Každý ať si udělá závěr sám především v tom smyslu, nakolik se v antiruském západním ovzduší dá věřit zprávám mainstreamu.



    -Pozorovatelka- 11.01.2016




    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑