Komplexně Geniální Babiš: „Zrušení poplatků v nemocnicích byla chyba.“
Dodávám: Tak ať si ANO dupne a obnoví je – socialisti kvůli tomu od válu nepůjdou. Kňourání nic neřeší.
Ta názorová strnulost (Krym je jasný: Hitler v roce 1938 a 1939, Sovětský svaz v roce 1968, už je to opět tady, USA jsou jasné: vždy na straně demokracie a svobody, ty se na nás nevykašlou) je podivuhodná…svět se „poněkud“ změnil (jako ostatně mnohokrát v historii) a stará klišé přestávají platit…vždyť ani to avizované geopolitické soupeření Západ – Rusko už zdaleka není tak černobílé, stačí se podívat na měnící se elektorát a tím pádem proměnu vládnoucích „elit“ v USA a zemích EU, na budoucí ekonomické a politické problémy těchto zemí, na dramaticky se měnící Čínu, která velice potichu připravuje svůj velmocenský vstup na scénu, na neklidný arabský svět…zdá se mi, že si mnozí tradičně představují tu novou studenou válku podle té staré. Tu chybu ovšem zopakovaly generální štáby v historii už nesčíslněkrát a pak se nestačily divit…
Petr Robejšek v Revue Politika:
Já nemám vůbec žádný problém říci: ano, Vladimír Putin je politik, který politickou technologii ovládá velmi dobře a vyzná se v ní tak, jakoby četl Machiavelliho a on ho jistě četl. Navíc má k pohybu v politickém prostoru výjimečné nadání a profesionálně je vykonává dobře. I když ti, kteří ho zvenku, zejména ze Západu, pozorují, tak kritizují jeho způsoby zacházení s opozicí; témata homosexuálové, migrace a já nevím co všechno, která v Evropě nejsou politicky korektní, nejsou akceptovatelná. Evropa je vidí úplně jinak, ale zapomíná přitom, že Rusko něco jiného než Evropa, a tudíž i přenášení kategoriálních systémů není úplně objektivní a vědecky už vůbec ne přijatelné.
Jiří Payne v roce 2007 k uznání Kosova:
Extense práva na sebeurčení, na jehož dosavadním pojetí stála stabilita mnoha sporných hranic v Evropě i mimo ni, může způsobit „nacionální zemětřesení‘. Navrhovatelé této změny neuvažují, jak budou podle stejných pravidel řešit desítky nově otevřených sporů. To je balkánská jiskra, která okamžitě znásobí aktivity všech separatistických nacionalistů nejen v Evropě. Je to křesání ohně ve skladišti střelného prachu.
Juraj Karpiš o deflaci v Pravém prostoru:
Pokles cen může mít různé příčiny, mezi nimiž je při strašení neposlušných dětí dobré rozlišovat. Například růst produktivity. Taková cenová deflace je přirozeným a žádoucím jevem. V prostředí klesajících cen proběhla průmyslová revoluce a ceny v USA mezi 1775 a 1913 meziročně klesaly skoro každý druhý rok. Další příčinou cenové deflace je pokles množství peněz v oběhu. Buď z důvodu bankrotu bank nebo scvrknutím objemu dluhu v ekonomice. Tato deflace je ale vrozenou genetickou vadou špatných státních monopolních peněz a noční můrou ekonomů v centrálních bankách. Deflační deprese je siamským dvojčetem maniakálního bublinového optimismu vyvolaného inflací. Pokud na párty expanzivní monetární politikou pozveme jedno, nemůžeme se divit, že přijde i druhé.
Zatímco inflační Jánošík bere věřitelům a dává dlužníkům, deflační Alibaba bere dlužníkům a dává věřitelům. Poklesu cen se proto jako čert kříže bojí zejména největší dlužníci – státy a banky. Státní banka je tak v boji s deflací ochotna udělat s našimi penězi opravdu cokoliv. Inflace, po níž se znovu sahá, ale není řešením. Kombinací dvou negativních ekonomických jevů nedostaneme jeden pozitivní. Začarovaný koloběh je třeba zastavit. Stačí vzít centrální bance z rukou jejího moc manipulovat peníze a v bankovním sektoru vyvolávat maniodepresivní inflačně-deflační cykly.
Zdroj: viditelny-macek.cz