Malá zpráva s velkou vypovídací hodnotou:
V Afganistánu byl D. B. již podruhé. Jako třiadvacetiletý působil v týmu v Lógaru a jeho práce jej nadchla. „Určitě chci ještě ven, nevadí mi to. Je jedno, jestli to bude Afghánistán nebo Kosovo nebo kdekoliv jinde. Ta práce mě baví a pojedu rád,“ uvedl krátce před svým návratem před pěti lety pro Deník.
Tady se diskuse na aktuální téma ubírá správným směrem:
„Ačkoli pravý důvod, proč slečna Kvitová změnila svůj daňový okrsek neznám, oceňuji toto její vlastenecké a hluboce morální gesto, kterým se rozhodla nepřispívat na další upevňování českého moderního sociálního státu. Nemám ji zejména za zlé, že tak nepodporuje sociální začleňování nezačlenitelných, zaměstnávání lidí, kteří nechtějí pracovat, vzdělávání nevzdělatelných, dávky v nouzi vyplácené lidem, kteří nemají nouzi, neziskovky, které generují zisky, stavbu prázdných nepoužívaných komunikací zvaných cyklostezky a další podobné věci. Naopak, napomohla obnově spravedlivé české země, která, jak jsem říkal, musí nastat dříve, než budeme mít problém udržet moč. Nakonec i soudruhem plk. SNB Humlem navržená sankce spočívající ve ztrátě českého občanství není tak hrozná, protože být občanem země, kde se do veřejných funkcí dostávají lidé jako Huml není žádná pocta, je to ostuda jak hrom a až to bude všechno vyřízené, občanství svobodné české země slečně Kvitové samozřejmě opět nabídneme.“ (Autor: D – FENS)
Můj dovětek: Jen ten optimismus slov „až to bude všechno vyřízené“ nesdílím. Lidí, kteří si zvykli a zvykají na přerozdělování a rozpočtové plýtvání, bohužel stále přibývá…
Zdroj: viditelna-macek.cz