Samozřejmě, že USA i Rusko přesně vědí, co se stalo s malajsijským letadlem, neboť současná technika umožňuje v místech konfliktů monitorovat vše, a to s nebývalou přesností. Teď se hledá formulace pro světovou veřejnost, která by co nejvíce poškodila druhou stranu a byla co nejobtížněji napadnutelná, neboť dnešní technika umožňuje i dokonalé padělky čehokoliv.
Po dlouhých rituálních tanečcích nám o případu havarovaného malajsijského letadla bude tedy předložena buď verze, na které se Obama a Putin domluví (což je méně pravděpodobné) nebo verze jednostranná, kterou druhá strana okamžitě stejně validními „důkazy“ zpochybní.
Ukrajinský premiér Porošenko:
Máme družicové snímky rakety, která sestřelila Boeing.
Moje poznámka:
Ač nemají družice…
Podle čísel z ministerstev tato vláda za první tři měsíce vládnutí už vyhodila 537 úředníků a 714 nabrala.
Hlavní poradce předsedy vlády Vladimír Špidla je žhavým kandidátem na klíčovou funkci generálního ředitele státní služby, která vznikne přijetím nového služebního zákona, prosakuje z ČSSD. Špidlu sociální demokracie “vyměnila” za post eurokomisařky, který připadne Věře Jourové z ANO.
Dodávám:
Konečně pozitivní zpráva! Špidla vždy tvrdil, že „zdroje jsou“, takže tu přebujelou byrokracii nebudeme muset platit ze svých daní…
Zpráva: Martin Bursík bude kandidovat za TOP09 do senátu.
Komentář z facebooku: TOP 09 chce oslovit i duševně chorou část elektorátu.
Tomáš Haas:
Politiky dnes nehodnotíme podle toho co dokázali, ale podle toho, jak „umí čerpat“. Stát se mění na gigantickou čerpací stanici. Co budeme dělat, až dojdou peníze a zadlužená EU ztratí i poslední zbytek kreditu?
Markéta Šichtařová:
Je normální – a žádoucí – když „normální krize“ je spojena s vlnou bankrotů problémových podniků, bank, či v některých extrémnějších případech dokonce i zemí. Odstraní se tím staré články, které ekonomiky zatěžovaly, které už nestíhaly vývoj. Je to podobné, jako když evoluce odstraňuje dinosaury a ponechává přežívat jen ty, kdo se umí lépe zadaptovat. Kolik významných podniků bank, podniků, zemí od roku 2008 ale zkrachovalo? Americký akciový index S&P 500 přesáhnul hranici 2000 bodů a za méně než tři roky vzrostl o 75 %. Daří se snad ekonomice o 75 % lépe než před třemi lety…? Už od roku 2009 – tedy posledních šest let – dochází k historicky naprosto bezprecedentnímu rozejití se takzvané reálné ekonomiky (toho, jak se lidem či firmám skutečně daří) a finančních trhů (tedy cen akcií, dluhopisů, nebo úrokových sazeb). A nůžky se rok co rok rozevírají stále víc. Mohou za to centrální banky, vlády i mezinárodní instituce. A my všichni, protože si volíme stále stejně natvrdlé zástupce.
Zdroj: viditelny-macek.cz