Zpráva:Představte si, že vám vykradou dům. Zavoláte policisty, kteří při ohledání místa činu najdou důkazy a usvědčí tím pachatele. U soudu to ale nemusí být nic platné, pokud policisté neměli ke vstupu do objektu soudní příkaz nebo alespoň písemný souhlas jeho uživatele.
Kvůli absenci zákonného zmocnění pro ohledání místa činu Nejvyšší soud při dovolacím řízení shodil ze stolu část důkazů proti trojici vyděračů, která na jaře 2011 brutálně zbila mladého muže na severním Plzeňsku.
K útoku došlo v bývalém mlýně, kde kriminalisté provedli ohledání a zajistili důkazy. „Ve spisu chybí zákonné zmocnění k tomuto procesnímu úkonu. Neobstojí argument prvoinstančního soudu, že uživatelka nemovitosti vyjádřila souhlas s úkonem už tím, že vpustila policisty dovnitř a ohledání proběhlo za její asistence,“ uvádí se v rozhodnutí.
Dodávám: Zdravý rozum se z tohoto státu pod tíhou byrokratů pomalu, ale jistě vytrácí…
V Praze 8 stojí o přízeň voličů filmový režisér Filip Renč, který je trojkou kandidátky uskupení Nezávislé fórum.
„Politiku jako takovou dělat nechci,“ říká. „Chci spíš vědět, co se na radnici děje, co se tam připravuje, jestli jsou to správné věci. Chci vědět, kdo o nás rozhoduje. Jsem patriot Prahy 8, proč bych se nemohl pokusit být i zastupitel?“
Dodávám: Sancta simplicissima!
Ministr zahraničí Zaorálek v ČT:
Ze západní Evropy přijíždějí do chalífátu stovky mladých lidí, kteří se tam vycvičí v boji a pak se vrátí zpět. A to je velmi nebezpečné.
Dodávám: Proč bychom je měli pouštět zpět? Proč bychom vůbec měli trpět mohamedány v Evropě?
Zpráva:
Hodinky z ušlechtilé oceli, brož a keramickou psí misku z České republiky zařadil americký list The Washington Post (WP) mezi pět nejúspěšnějších dárků, které obdržel americký prezident Barack Obama po nástupu do Bílého domu v lednu 2009.
Dodávám:
Doporučuji udělat z dárků výstavu, to mne vrátí do dětských let za báťušky Stalina…
Mimochodem, doufám, že to dárci zakoupili ze svých platů, já nemám sebemenší důvod Obamovi cokoliv dávat!
Sociolog Petr Hampl:
,,Mezi českými intelektuály dlouhodobě funguje to, čemu se říká group-think. Tak se označuje jev, kdy v nějaké skupině vznikne atmosféra bránící kritickému myšlení. Všichni členové jsou nuceni papouškovat stanovisko skupiny, jinak jsou okamžitě označeni za zrádce. Hecují se, kdo bude radikálnější a kdo emotivnější. Skupina, která něčemu takovému propadne, pak není schopna realisticky posuzovat alternativy a myšlenkově rychle degeneruje. Přesně to se stalo českým intelektuálů a Martin Bursík je ukázkovým příkladem. Parta lidí se hecuje, kdo nejrychleji vyvolá válku s Ruskem a tahle bojechtivost se stává definičním znakem příslušnosti ke skupině. “
„Obávám se, že USA ani EU nejsou schopny sledovat žádné cíle. Jediným cílem je navýšení rozpočtu toho či onoho oddělení uvnitř byrokratického aparátu. Tímto způsobem jsou generována zcela nesmyslná rozhodnutí a tlupy intelektuálů pak závodí v tom, kdo takové rozhodnutí přijme servilněji a bude obhajovat vášnivěji. Kdybychom celý tenhle systém nahradili jedním šimpanzem, který by náhodně vytahoval papírky, nebyl by výsledek horší.“
„Nevím toho o Orbánově konceptu společnosti tolik, abych se mohl vyjadřovat. Ale když se podívám, jakou hysterii vyvolává mezi kavárenskými povaleči, mám tendenci si myslet, že jeho koncepce musí být velmi rozumná.“
Zdroj: viditelny-macek.cz