Nechápu, proč si policie nezřídí na Magistrátu hlavního města Prahy rovnou jedno své oddělení, práce by tam měla na léta. Takhle se zbytečně projezdí benzinu…
Zpráva:
Ministerstvo zemědělství, Státní zemědělský a intervenční fond (SZIF) a Vinařský fond vydaly za šest let 1,5 miliardy korun na kampaně podporující potraviny a víno. Přínos kampaní se přitom nezjišťoval. Peníze tak například šly na indické masáže pro novináře, kteří nakonec o značce Klasa nic nenapsali.
Dodávám:
Je potřeba pořádně skřípnout živnostníky a ty peníze z nich vytáhnout.
O Marku Půčkovi, který – pravděpodobně zfetovaný – svým BMW zabil dívku, napsal ředitel redakce časopisu Týden Daniel Köppl, že „je ve spoustě věcí typickým produktem své doby.“
Obávám se, že tento přístup je největším zločinem naší doby (táhne se ovšem již od doby po 1. světové válce, kdy došlo ke všeobecnému zrelativizování hodnot): To společnost má kolektivní vinu! Individuum je přece „dítětem svého věku“ ! Spolu se zločincem by měla sedět na lavici obžalovaných celá společnost!
Je to mizerný přístup a plodí dnešní totální nezodpovědnost na všech úrovních: rodiče nemohou za výchovu svých dětí, konkrétní úředníci nemohou za chyby svého úřadu, atd., atd.
Čtenář glos S. K. mi poslal starý bonmot Franze Werfela: „Demokracie je, když obchodníci dělají špatnou politiku a politici dobré obchody.“
A dodal k němu: Pokrok se ovšem nedá zastavit, takže v případě Andreje Babiše máme dva v jednom.
Opsáno z facebooku:
Přátelé, pomozme profesoru dějin umění a architektury na FA ČVUT Pavlu Kalinovi sestavit seznam vědeckých prací profesora sociologie Tomáše Halíka.
Zatím jsem mu poradil následující:
Možná by Ti ho, Pavle mohl dodat nějaký vydavatel esoterického čtiva pro hospodyně do vlaku…možná Maitrea buddhistického uhlobarona Koláčka. Jo, a ještě mě napadá Knihovna Václava či vydavatel HN a Respektu, Economia a.s… Knihovna VH by mohla mít nějaký ten obecně mudrlantsko sebestředně blábolivý spisek a Economia zase osobnostně rozvojovou spisbu pro sluníčkově zářící a hořící, mladé progresivní manažery nadnárodních společností a studenty politologie směřující do veřejné správy. Kam taky jinam?!
Přítel O. V. napsal:
Aplikace přísloví „sejde z očí, sejde z mysli“ v mezinárodně bezpečnostních (i jiných) otázkách je především hlubokou nemravností! Takže zřejmě musíme cíleně zapomenout na to, že nad Ukrajinou bylo neodpustitelným a zločinným způsobem sestřeleno civilní letadlo s 298 naprosto nevinnými a v konfliktu nijak neangažovanými lidmi na palubě, z nichž nepřežil ani jediný. Já nevím, jak kdo, ale já zapomenout nehodlám, protože těch svinstev vykonaných v rámci těch či oněch národně bezpečnostních zájmů bylo už nesnesitelné množství. Přeci mezinárodní společenství má dostatek síly na to, aby z této pozice zastavilo všechny boje v okolí pádu letadla a umožnilo tím dokončení práce mezinárodní komisi. A co Holanďané? Vždyť na palubě byla většina jejich občanů! Neregistruji ze strany jejich vlády nějaký razantní tlak na to, aby událost byla nejen do konce vyšetřena, ale také, aby byli její aktéři postaveni před soud pro válečný zločin. Kde jsou Američané s nějakými „nezvratnými“ důkazy? Atd., atd. Ticho po pěšině. Vlastně se nic nestalo… Ale stalo, vážení, sakramentsky stalo! Nesmíme se nechat doblbnout těmito propagandistickými svinstvy! Ne-li, přičtěme si k „dobru“ všechny další, možná i horší, zrůdnosti, které budou následovat. Cožpak nutně musíme být tím tupohlavým stádem ??
Zdroj: viditelny-macek.cz