„Hlavně se neposrat aneb jak myslel, tak řekl, jak řekl, tak udělal“ – vyjádřil se za všechny ve své stejnojmenné knize Mirek Topolánek. Vydala mu ji v roce 2016 Euromedia Group (512 stran). Podle něho s Charlesem Bukowskim: „Svět patří těm, co se neposerou“. Vybral si citát Winstona Churchilla: „Komunista je jako krokodýl: když otevře tlamu, nepoznáte, jestli se snaží usmívat, nebo jestli vás chce sežrat.“
Petr Husák vydal ve Vovox Globator v roce 1997 dlouhý knižní rozhovor pod titulkem „Budování kapitalismu v Čechách“ (Rozhovory s Tomášem Ježkem) - přeneseně i o tom, proč se muselo na minutu zhasnout.
"Když čas oponou trhnul, rozletěli se všichni ptáčkové do všech politických stran. Posléze i do specifických hnutí. Skoro nikde se neztratili. A nelenili a nelení ani dodneška, hlasitě však často přiznávají své omyly. Ohlašují svůj stud nad rozlitým mlékem. Peníze jim nesmrdí. Občas, při náhodném setkání (většinou sedí za volanty) - vrhnou do prostoru odporné slovo – kdy všechno špatné, co kdy vzniklo, bylo jenom za bolševika," pokračuje dál Hrabica.
Na dálku si odplivnou na komouše, otevřeně pohrdají komanči
"Sami jimi však byli. A i když nebyli – uplatnili se v lokajství. Jakýpak byl rozdíl mezi členem KSČ, lidovcem, jehož přijetí projednával orgán KSČ? A co s těmi - s pukrlaty. S čepicí pod paží. V nejrůznějších oborech. Ve druhém svém životě nepřestali býti kormidelníky, nahospodařili si," konstatuje publicista.
"Napsali už dávno sobě a také svým potomkům nové životopisy. Jak je to běžným zvykem v širém, pseudodemokratickém ( a teď už víme, že i v málo svobodném euroatlantickém) světě. Mít dobré curicullum vitae a dobrého vrátného, otvírače dveří k jejich odemknutí, znamená být INN nebo TOP," má jasno bývalý redaktor Světa v obrazech.
Narodili se 17.listopadu 1989
"Když je potkám, vidím jim na očích, jak si ani sami sobě nevěří, pokaždé nezapomenou dodat, že na jednoho - přes všechno i špatné, čím se projevil a co národu napovídal, nemohou nikdy dopustit," míní Hrabica.
Uctívají svého Mesiáše
S národní trikolórou z plných hrdel volali do alelujá: „Havel na Hrad.!“ Zapalovali si „Sparty“ i „Partyzánky“ – na Slovensku „Detvy“, jinde i „Džunky“, předtím někteří za jiných časů dokonce „Zorky“ a jiné tabákové listí. Škrtali sirkami s jeho portrétem a s heslem: „Záruka svobodných voleb!“ Vyrobil pro ně podnik Solo Lipník, ČSN. ...
Jeho následovníka Václava Klause považují za zločince; ani spát kvůli němu nemohou – kvůli rozdělení státu, kuponové privatizaci, za amnestii, za narcismus, za odpor a tvrdošíjnost nepřiznat proměny počasí v etapě oteplování.
Jeho následovníka Miloše Zemana mají za burana, proklínají ho za nedodržování Ústavy České republiky, za servilitu vůči Číně a Rusku. Za fotografii s Ivanou Trumpovou, kterou vyhlásili za podnikatelku TOP Česka. Dal amnestii vrahu Jiřímu Kájinkovi!
"Tyto kritické pohledy jsou mi pořád víc a víc lhostejné. Kdo za vším stojí?" ptá se autor mnoha publikací o československých vojenských osobnostech.
"I četní převlečení a povždy radikální si za léta stačili postavit chrámy. Nezavidím jim je, jsou stejně - jako my všichni - jenom obyčejnými smrtelníky. Kradli a loupili, když se na minutu zhaslo a kradli jiní. Ale nemohu pochopit, proč se tolik z nich, kteří dávno jako Haha Bimbi z boje utekli - po litém válčení znovu a znovu vrhají do útoku. Aby čpěli síru a oheň. Stydí se za své někdejší členství v KSČ a vymezují se na veřejnosti. S komunisty už nikdy, nikdy! Kupředu levá – ale s Bohumínským usnesením," upozorňuje publicista Hrabica.
Za Protektorátu Bőhmen und Mähren měli podobní Ligu proti bolševismu
"Ti, kdo zrazovali sama sebe, nemuseli mít ani vždycky v kapse tu zpropadenou rudou legitimaci, pracovní knížku své doby. Kdo to všechno vlastně jsou ti všichni?" ptá se Hrabica.
"Figurky současné politiky, jsou to „Podiveni“. Jsou jich u nás tisíce, do omrzení prohlašují, že přece nemohli ani jinak. Nemohli spát pod mosty. Museli živit sebe i své rodiny. Čůrat proti větru nebo čůrat po větru? ptá se ještě publicista.
Po otcích vzešli i jejich synové.
"Zrovna před chvílí jsem si přečetl dlouhý rozhovor zástupce šéfredaktora Květů (kdysi Květy české, založeny roku 1834) Tomáše Coňka s politickým subjektem, který prý může zamíchat kartami, s Petrem Robejškem. Interview vyšel v kdysi pokrokovém českém časopisu. Už jsem se lekl, že by v něm nebyla otázka otázek, s jakou politickou stranou si Petr Robejšek dovede představit spolupráci. Respondent ji ruče vysypal v převraceném gardu z rukávu: „Se všemi, kromě komunistů.“ .... " upozorňuje autor mnoha knih.
"Petr Robejšek, který po studiích na UK emigroval v roce 1975 do Německa, byl před dvěma roky vyznamenán. Jinak lze také říci, byl Milošem Zemanem blahoslaven ve Vladislavském sále Pražského hradu. Dostalo se mu medaile „Za zásluhy“; založil stranu Realisté," připomněl stručně Hrabica Robejškovu cestu životem, aby pak zamířil do hodně vzdálené minulosti ...
Kdo byl Blahoslavený Podiven?
Podiven. Byl to panoš svatého Václava; prchl kdysi do Němec, kde pobyl roky, pak se vrátil do Staré Boleslavi, někdy kolem roku 929, kde byl vojáky Boleslavovými oběšen.
" Jak a kdy tohle nekonečné očůrávání patníků nakonec skončí? Kdo a s kým?," ptá se Hrabica, aby si sám odpověděl ...
"To ví určitě jenom a jenom Blahoslavený Podiven! "