• Vybrat den

    Leden 2025
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Pořadatelé pravděpodobně nechtěli urazit islám a... Z Evropy se stává Nový Afghánistán. Zde jsou konkrétní příklady

    23-8-2017 EU Portál 197 989 slov zprávy
     
    eurabia_flag


    Překlad původního textu: Europe: Making Itself into the New Afghanistan?






    • "Migranti, kteří přicházejí do Francie hledat svobodu, se musí na svobodě také aktivně podílet. Nepřicházejí hledat azyl do Saúdské Arábie, ale do Německa. Proč? Kvůli bezpečnosti, svobodě a prosperitě. A proto nesmí přicházet vytvořit nový Afghánistán", řekl alžírský spisovatel Kamel Daúd. Správně. Ale současným Evropským trendem je nechat je přetvořit naši kulturní krajinu v další Afghánistán.




    • Západ býval hrdý na to, že je zemí svobody. Místo toho se evropská muzea stále více podvolují islámské korektnosti. Na výstavě "Vášeň pro Svobodu" v londýnské Mall Gallery bylo cenzurováno tablo, vyobrazující rodinu hraček-zvířátek žijícící v kouzelném údolí.




    • V roce 2010 prohlásil prezident Nicholas Sarkozy: "Louvre zasvětí novou sekci uměleckému odkazu ortodoxního křesťanství." Ale tento projekt byl později zrušen novým vedením muzea se souhlasem ministerstva kultury prezidenta Hollandea. A tak má dnes Louvre sekci zasvěcenou islámskému umění, ale žádnou ortodoxnímu křesťanství.





    Maastricht v Nizozemsku je malebné město, které dalo své jméno slavné smlouvě podepsané v roce 1992 dvanácti státy Evropského společenství, a která vydláždila cestu pro základ dnešní Evropské unie a jednotné měny, eura.


    Maastricht, však je také domovem "Tefaf", nejdůležitějšího veletrhu umění a starožitností na světě.


    Výstava uměleckého díla "Persepolis" od italského umělce Luca Pignatelliho byla již připraveny, když ji komise nařídila zrušit. Práce dokončená v roce 2016 kombinovala islámský perský koberec s hlavou ženy. "Jsme všichni velice zklamáni - nemáme slov", prohlásil Pignatelli s tím, že jeho práce původně komisi nadchla. Jako důvod uvedli pořadatelé veletrhu fakt, že Pignatelliho práce je "provokativní".


    Pořadatelé pravděpodobně nechtěli urazit islám a případné muslimské kupce Pignatelliho kombinací modlitebního koberce a ženského obličeje. "Jsme šokováni. Tohle je první podobný případ a myslím si, že je potřeba o tom mluvit", řekl Pignatelli. "Fakt, že je možné i v Římě zakrývat umělecká díla, abychom neurazili návštěvníky z cizích zemí - s tím prostě nelze souhlasit."


    Odkazoval tak na rozhodnutí italské vlády zakrýt antické římské sochy, ze strachu z možné urážky íránského prezidenta Hassana Rouhaniho.


    Pokud chce mít Evropa budoucnost, měla by Maastrichtskou smlouvu chápat méně ideologicky a více se snažit zabránit kapitulaci Maastrichtu před strachem. Odvážný alžírský spisovatel Kamel Daoud řekl:



    "Migranti, kteří přicházejí do Francie hledat svobodu, se musí na svobodě také aktivně podílet. Nepřicházejí hledat azyl do Saúdské Arábie, ale do Německa. Proč? Kvůli bezpečnosti, svobodě a prosperitě. A proto nesmí přicházet vytvořit nový Afghánistán".



    Správně. Ale současným Evropským trendem je nechat je přetvořit naši kulturní krajinu v další Afghánistán. Talibán vraždil umělce a ničil umělecká díla. Západ býval hrdý na to, že je zemí svobody.


    Místo toho se evropská muzea stále více podvolují islámské korektnosti. Na výstavě "Vášeň pro Svobodu" v londýnské Mall Gallery bylo cenzurováno tablo, zobrazující rodinu hraček-zvířátek, žijící v kouzelném údolí. S názvem "ISIS ohrožuje Sylvaniy", bylo vyřazeno po poukázání britské policie na jeho "pobuřující" obsah. Dříve zakázala londýnská Tate Gallery dílo Johna Lathama vyobrazující Korán zalitý ve skle.




    Odvážné dílo umělce s pseudonymem Mimsy "ISIS ohrožuje Sylvanii", satirizující brutalitu útoků bylo odstraněno z Mall Galleries, když policie policie prohlásila obsah za "pobuřující" (zdroj obrázku: Mimsy)



    Další britský umělec, Grayson Perry, přiznal, že cenzuroval sám sebe ze strachu, že dopadne jako Theo van Gogh, nizozemský filmař zavražděný muslimským extremistou, Mohammedem Bouyerim, za natočení filmu o ženách v islámu. "Cenzuroval jsem se," řekl Perry. "Důvodem, proč jsem naplno ve svém umění nešel do útoku na islamismus, byl strach, že mi někdo prořízne hrdlo".


    Victoria and Albert Museum (aplikované a dekorativní umění -pozn.překl) v Londýně vystavilo a později stáhlo portrét "Prorok Islámu", dílo náboženské povahy zobrazující proroka Mohameda.


    Britská fotografka Syra Miah, jejíž rodina pochází z Bangladéše přihlížela stažení její práce z birminghamské galerie po protestu skupiny muslimů. Fotografie zobrazovala polonahou, psychicky nemocnou ženou žijící pod autobusovou zastávkou v Bangladéši.


    "Museum of Cultures of the World" ve švédském Göteborgu uspořádalo výstavu s názvem "AIDS v éře globalizace". Louzla Darabi na ní vystavila obraz "Scène d'amour", zobrazující ženu při souloži s mužem, jehož obličej není vidět. Na obraze je napsán v arabštině verš z Koránu. Za méně než tři týdny po slavnostním otevření výstavy byl obraz stažen. Belgické Hergé Museum v Louvain plánovalo výstavu k uctění karikaturistů Charlie Hebdo, ale i ta byla nakonec zrušena.


    Francouzský prezident François Hollande nechal odstranit z Louvru sekci věnovanou ortodoxním křesťanům, kteří jsou poslední dva roky decimováni Islámským Státem. V roce 2010 prohlásil prezident Nicholas Sarkozy: "Louvre zasvětí novou sekci uměleckému odkazu ortodoxního křesťanství." Ale tento projekt byl později zrušen novým vedením muzea se souhlasem ministerstva kultury prezidenta Hollandea.


    Marie-Hélène Rutschowscaya - býválá šéfka koptské sekce v Louvru a jedna z předních odbornic na ortodoxní křesťanství - rozhodnutí odsoudila. "Dramatické události, jejichž jsme svědky na Blízkém Východě a ve Východní Evropě, by nás měli naopak motivovat k vytvoření a zachování stálých kulturních vazeb," napsala Rutschowscaya v dopise Hollandeovi. A tak má dnes Louvre sekci zasvěcenou islámskému umění, ale žádnou ortodoxnímu křesťanství.


    Ale třeba měli íránští ajatolláhové pravdu, když požadovali zakrýt sochy v Kapitolských muzeích v Římě během návštěvy presidenta Rouhaniho. A třeba se islámští fundamentalisté mýlí a Západ není tak svobodný, jak o sobě tvrdí. A možná bychom se měli omluvit Talibánu za kritiku jejich zničení Buddhů z Bámijánu (Afghánistán).Vzhledem k nové kulturní morálce Západu, by i tyto sochy mohli být označeny jako "rouhání".



    Giulio Meotti, kulturní editor pro Il Foglio, je italský novinář a spisovatel.


    https://cs.gatestoneinstitute.org/



    Gatestone Institute


    K tématu:


     



     



     



     



    Pouliční válka černých přistěhovalců s policií v Itálii. Další drsné záběry, které vám Česká televize asi neukáže


    Jih Itálie. Černoši rabují a pálí. Záběry, které v České televizi asi neuvidíte. Za chvíli bude to samé u nás













    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑