Praha dočasně skoncovala s partnerstvím s ruskými městy Moskvou a Petrohradem.
„Svévolný útok Putinova režimu na Ukrajinu ohrozil nejen suverenitu Ukrajiny, ale i bezpečnost celé Evropy. Zůstáváme přáteli s ruskými lidmi, odmítáme však imperiální politiku Kremlu,“ uvedl primátor Hudeček na sociální síti.
Lidská blbost opět hvězd se dotýká!Zpráva :
Militanti v libyjském hlavním městě Tripolisu obsadili většinu ministerstev, v neděli se dostali také do budovy americké ambasády. Členové vlády a parlamentu prchli do Tobrúku a zpovzdálí sledují, jak znepřátelené milice bojují o hlavní město.
Dodávám:
Skvělý výsledek náletů francouzských, britských a amerických vzdušných sil!
30. 3. 2011 ruský ministr zahraničí Lavrov vyjádřil obavy z účasti islamistů na povstání. Velvyslankyně USA v OSN Susan Riceová prohlásila, že pro to neexistují důkazy.
Podle italských novin La Repubblica prohlásila německá kancléřka na summitu EU, že po Ukrajině může přijít Litva a Estonsko a proto je zapotřebí reagovat novými sankcemi.
Nevěřím této zprávě ani slovo. Tak stupidní Merkelová rozhodně není.
Americký profesor politologie John Mearsheimer v nejnovějším vydání Foreign Affairs:
Washingtonu se nemusí postoj Moskvy líbit, měl by ale pochopit logiku, která za ním stojí. Tohle je základ geopolitické abecedy, velké mocnosti jsou vždy citlivé vůči možným hrozbám v blízkosti domovského území. Představme si americké pobouření, kdyby Čína vytvořila mocnou vojenskou alianci a pokusila by se pro ni získat Kanadu a Mexiko. Spojené státy a jeho evropští spojenci by měli upustit od plánu integrovat Ukrajinu do západního tábora a místo toho by se měli zaměřit na to, vytvořit z ní neutrální nárazníkovou zemi.
Západ by se měl oficiálně zříci rozšíření NATO o Ukrajinu a Gruzii a měl by navrhnout záchranný hospodářský plán, který budou financovat EU, Mezinárodní měnová fond, Rusko a USA. To je návrh, který by Moskva mohla uvítat, neboť má zájem na prosperující a stabilní Ukrajině. A Západ by rovněž měl zmírnit své snahy o sociální inženýrství na Ukrajině.
Spojené státy a spojenecká Evropa se nyní musí v ukrajinské otázce rozhodnout. Buď budou pokračovat v dosavadní politice, která ještě více vyhrotí nevraživost Ruska a zdevastuje Ukrajinu, takže prohraje každý. Nebo přístup změní a začnou pracovat na prosperující a neutrální Ukrajině, která neohrozí Rusko a která umožní Západu urovnat vztahy s Moskvou. S takovýmto přístupem zvítězí všechny strany.
Čtenář glos P. K. mi napsal:
Jan Zahradil (ODS), ČT 24, Události a komentáře 01.09.2014:
„..řada premiérů nebo představitelů členských států EU také vyhodnocuje dopady některých sankcí na svou ekonomiku, a efektivitu těch sankcí, ale ne každý z nich měl potřebu to hned po skončení summitu veřejně vytrubovat do médií, to je co vyčítáme panu premiérovi…“
Přeloženo:
„Všichni víme, že ve světle toho, že řada ukrajinských podniků dál vyrábí a dodává zejména zbrojní produkci do Ruska, jsou sankce ze strany EU neefektivní blbost a hlavně nevratně ekonomicky poškozují sankcionující. My EU, jsme ale zaujali pózu, držíme spolu basu a nemluvíme o tom, jenom ten chudák naivní Sobotka to vyžvanil. “
Petr Paulczynski:
Vyloučení Ruska z Ligy mistrů? O tom rozhoduje komise EU? Já myslel, že UEFA. A ta má v regulích, že do sportu nezasahují politici.
Podle sociologa Davida Riesmana existují v zásadě dva druhy lidí:
1) jedni v sobě mají vestavěný radar. Dokážou dobře vycítit, jaký názor je požadován a bleskově se přizpůsobit. Nemají pocit přetvářky, je to jejich přirozenost.
2) ti druzí v sobě mají vestavěný kompas. Pořád to vidí stejně. Bez ohledu na ostatní a bez ohledu na potenciální konflikty.
Zdroj: viditelny-macek.cz