• Vybrat den

    Listopad 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Humbukem v médiích děláme prezidentovi Zemanovi reklamu

    14-10-2017 První Zprávy 121 615 slov zprávy
     

    "Kdokoliv se zastane prezidenta, tak bude mediálně zneuctěn. Takže dopředu prohlašuji, že souhlasím se všemi předřečníky, že anexe Krymu je nepřijatelná, a nemám na tom co měnit," zahájil své vystoupení Tomáš Jirsa.

    "Na druhou stranu několik zmínek. Nevím, jestli si je prezident vědom toho mediálního rozruchu a skandálu, který způsobí; pravděpodobně, protože všichni víme, že je provokatér, ano. Nicméně, on se to pokusil zmírnit tím, že v projevu – děkuji tomu, kdo nám ho rozdal, těžko jsem ho hledal na internetu a volal jsem poslancům Parlamentního shromáždění, aby mi řekli, jak to bylo. On tam dvakrát zdůraznil, že je to pouze jeho osobní pohled a že je to pouze jeho osobní návrh. Nic víc. Je samozřejmě otázka, jestli může prezident oddělit svůj osobní pohled od funkce prezidenta...," konstatoval senátor Jirsa.

    "Hlavní projev byl o sankcích, o kterých řada lidí má pochybnosti. I řada politiků. Západoevropští novináři už publikují, že sankce nás poškozují. Já v nich vidím určité pokrytectví. Protože kdybychom opravdu chtěli Rusko potrestat, tak přece přestaneme kupovat plyn. A Rusko zkrachuje. My jsme se omezili na sýry a víno. Když Američani přijali sankce, které zahrnuly i energetické podniky, tak EU protestuje, protože samozřejmě se staví plynové potrubí do Německa, a Německo zakázalo jaderné elektrárny a zvyšuje odběr ruského plynu. Takže kdybychom chtěli být opravdu tvrdí, tak můžeme, ale nejsme," pokračoval dál.

    "Hodně cestuji i díky funkci, kterou jste mi přidělili. Hodně cestuji po světě. Řekněme - co dál s tou věci? Ale musíme ji asi nechat, jak je. Byl jsem se několikrát osobně podívat v Podněstří. Tam je to 25 let zamrzlý konflikt. Nemá řešení. Rusové tam sedí se svými bílými přilbami. Ale Moldávie je 25 let rozpadlá země s nepevnými hranicemi. Nikdo tam neinvestuje. Nejchudší země Evropy. Je to tak, a nedá se s tím nic dělat. Je to devět let, co Saakašvili vletěl s tanky do Podněstří a Abcházie. To vyvolalo válku. Ani Gruzínci to nepřijali. Saakašvili pak prohrál volby. Ale je to zamrzlý konflikt. Rusové se nehnou. Gruzie je rozpadlá země," má jasno Jirsa.

    "Sám nevím, kudy z toho ven. Mnohokrát v řeči prezident zmínil, že se musí jednat, jednat, jednat. I na závěr místopředseda Parlamentního shromáždění, který vedl diskusi, poděkoval. A zdůraznil, cituji, že „pan prezident ve své řeči zdůraznil základní srdeční ideu Rady Evropy, kterou je budování partnerství mezi evropskými národy“.  Můj závěr je, že humbukem, který tomu média přidělují, děláme prezidentovi Zemanovi reklamu," uzavřel své vystoupení senátor Tomáš Jirsa.

    Kamenování a popravy na náměstích v Saúdské Arábii nám nevadí?


    "Pět krátkých poznámek. Dovolte mi řečnickou otázku: Může si předseda Senátu České republiky, s jehož projevem jsem souhlasil, dovolit ve své veřejné řeči pochybovat o účinnosti sankcí, dokonce pochybovat o tom nebo zmínit to, že někteří investoři z velkých zemí tyto sankce de facto obcházejí, což je samozřejmě proti linii Evropské unie? Myslím si, že může. Jsme v situaci – ale je to podobné jako u pana prezidenta – kdy Rusové Krym neopustí, to víme. NATO, tedy my, do války nepůjdeme, protože Ukrajina není členský stát. A vzniká tak na desetiletí zamrzlý konflikt, který bude dál devastovat už tak zdevastovanou Ukrajinu," řekl ve své dalším vystoupení senátor Jirsa.






    "Nebylo to tématem této schůze, ale nezazněl tady, kromě prezidentova, který říkáme, že je špatný, žádný návrh, kudy z toho ven. Někdy bychom se třeba o tom mohli bavit. Umíte si představit mediální humbuk, kdyby už některý bývalý český premiér byl jmenován do dozorčí rady Rosněftu? To by se prostě média zbláznila. Je to takhle. A poslední věc. Mám ještě pět let do voleb a tak moji voliči zapomenou, že mě chválil kolega z komunistické strany, děkuji," s upozorněním na bývalé členství v KSČ předsedy Senátu senátor Tomáš Jirsa.







    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑