Situace kolem migrační krize pro Řecko a Itálii dnes již podle Zaorálka není tak dramatická. Český premiér Andrej Babiš sice dříve varoval, že tlak na uprchlické kvóty může vést více států k vystoupení z Evropské unie, ale podle Lubomíra Zaorálka by to pro Česko znamenalo prudký nárůst nezaměstnanosti.
A hned prohlásil, že kdyby skutečně hrozila možnost vystoupení České republiky z Unie, je on sám ochotný jezdit po republice a o těchto číslech a hrozbách mluvit před veřejností.
Pak se hovořilo o migraci, která podle Zaorálka je organizována a to tak, že "z 90 procent migrantů se dostává do Evropy pomocí kriminálních organizací“. V pořadu zaznělo, že kontakty tohoto organizovaného zločinu mohou sahat až do politických kruhů.
Evropa však z pohledu Zaorálka za poslední čtyři roky prošla mnoha dalšími krizemi. Například šlo o ekonomickou krizi Řecka, Ukrajinu či teroristické útoky v evropských městech.
"Podívejte se, ukázalo se, že jediná cesta je, že jsme schopni se v klidu dohodnout na strategii, jak z toho ven,“ konstatoval Zaorálek.
Pak se hovořilo o Rusku a Ukrajině. Podle Zaorálka se zatím moc nehýbe situace na Ukrajině a to se zřejmě minimálně do prezidentských voleb v Rusku nezmění. "I kdyby teď Rusko předalo Donbas Ukrajině, tak už by to stejně byla pro Ukrajinu pohroma, protože je tam tři a půl milionu lidí, kteří žijí v dost hrozných podmínkách, ta sociální situace je strašná," přiznal Zaorálek.
Pak se nepřipojil k názorům, že sankce proti Rusku jsou zbytečné a prohlásil, že "EU nezbývá nic jiného, než trvat na sankcích vůči Rusku."