Kvůli aféře čelil v letech 1993-2001 prezident Clinton jako druhý prezident USA procesu impeachmentu, ale i on ústavní žalobu, stejně jako Andrew Johnson v roce 1868, ale nakonec ustál.
Po celý rok kauza zajímala média, ale Clinton podporou manželky Hillary veřejnosti ji zvládl. Podpořily ho dvě třetiny Američanů, které byly proti jeho sesazení, i když se prokázalo, že prezident nemluvil vždy pravdu. nakonec k tomu, že lživě svědčil, se Clinton přiznal v lednu 2001, kdy byl naposled v Bílem domě jako prezident.
Co se stalo? Vyšetřovatelé v kauze Lewinská totiž zkoumali prezidentovy kontakty se stážistkou do nejmenších detailů. Jako důkaz použili i její šaty, na nichž testy DNA prokázaly dva roky po choulostivé události prezidentovo sperma. Ovšem před zveřejněním této skutečnosti Clinton tvrdil, že žádné podobné kontakty se stážistkou neměl.
Navíc prezident měl Lewinskou nutit, aby o jejich vztahu lhala. Křivopřísežnictví v kauze Lewinská a maření spravedlnosti nakonec schválila Sněmovna reprezentantů jako dva články ústavní žaloby, kterou pak Senát v únoru 1999 zamítl a Clinton, jak je známo, se ve funkci udržel až do roku 2001.
V té době před dvaceti lety se k celé události vyjádřil v té době premiér i Miloš Zeman, který prohlásil, že nechápe, jak světová velmoc jakou je USA může zajímat špindíra, která si dva roky nevypere šaty.
(ps, Prvnizpravy.cz, foto: ps)