• Vybrat den

    Listopad 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Keď si Macron neustráži jazyk, aj pravdu povie

    23-1-2018 Zem & Vek 109 727 slov zprávy
     

    40-ročný francúzsky prezident Emmanuel Macron pripomína neraz mechanickú hračku. Panáčika na kľúčik, či v modernejšej podobe panáčika na baterky. Chodí, máva rukami, reční a rozohňuje sa za „viac Európy“, „tesnejšie zväzky“ a „pevné jadro“. Mnohým pripadá, akoby ho jeho stvoritelia naprogramovali na neúnavnú agitáciu za budovanie európskeho superštátu. Chrlí zo seba namemorované frázy a prejavuje oduševnenie, aké z jeho starších kolegov už dávno vyprchalo.


    Boli by za frexit


    Nemálo Francúzov presvedčil, že verí tomu, čo hlása a nepije víno, kým vodu káže. O to viac šokoval v nedeľu najprv britských televíznych divákov a po chvíli – vďaka internetu, sociálnym sieťam a iným spôsobom elektronického šírenia informácií – aj európsku a svetovú verejnosť. Neustrážil si jazyk a vybľabotal to, o čom sa v uzavretých mocenských kruhoch vie od nepamäti. Opísal totiž postoje svojich spoluobčanov aké sú, a nie také, aké ich servíruje masmediálna propaganda hlavného prúdu.


    Odhalil poznatok, ktorý je vrchnostenským inštanciám v Paríži známy z výsledkov prieskumov verejnej mienky. Nie upravovaných, aké sa publikujú, ale dôverných, určených pre interné potreby režimu.


    V pondelok vyslala Bruselu nenaklonená časť britskej tlače do sveta zvesti o tom, čo dokáže narozprávať zázračný chlapec francúzskej politiky, keď si nedáva pozor na ústa. Vyškolili ho nadnárodní bankári a vlani sa prehnal prezidentskými i parlamentnými voľbami ako nezadržateľný uragán. Ukázalo sa však, že ani jeho pani učiteľka zo strednej školy, ktorá si ho neskôr zobrala za manžela, ani politickí marketéri ho nevycvičili k dokonalej sebakontrole.


    V rozhovore s moderátorom britskej verejnoprávnej televízie BBC Andrewom Marrom sa nechal doviesť do úvah o predvlaňajšom referende, v ktorom občania rozhodli o vystúpení Spojeného kráľovstva z Európskej únie. V relácii The Andrew Marr Show sa ho tento moderátor spýtal: „Ak by sa vo Francúzsku konalo rovnaké referendum, dopadlo by rovnako?“ Rozhovor prebiehal v angličtine. „Áno, pravdepodobne,“ vyšlo z úst fotogenického prezidenta. Až v tom momente mu preblesklo hlavou, že sa preriekol a hneď sa pustil do hasenia požiaru: „Pravdepodobne, v podobnom kontexte, ale náš kontext je podstatne odlišný.“


    Cynik, ako i ostatní


    Duch, ktorého vypustil z fľaše, ale okamžite navodil spomienky na referendum, ktoré prebehlo vo Francúzsku pred trinástimi rokmi o prijímaní ústavy Európskej únie. 55 percent Francúzov ju vtedy odmietlo, pretože sa búrili proti homogenizácii Európskej únie v beztvarý unifikovaný celok. Bruselská eurokracia potom návrh ústavy preštylizovala a následné schvaľovacie procedúry prebiehali po celej EÚ na úrovni národných parlamentov. Len írska ústava vyžadovala odobrenie plebiscitom a ten si Íri museli zopakovať dvakrát, aby sa dosiahol „želateľný výsledok“.


    Vôľa Britov po vyslobodení z ujarmenia vyjadrená v júnovom referende 2016 inšpirovala francúzskych národniarov a euroskeptikov k tomu, aby ich šéfka Marine Le Penová zaradila do svojho programu v prezidentských voľbách požiadavku na vypísanie plebiscitu o zotrvaní krajiny galského kohúta v EÚ. Porazil ju Emmanuel Macron a ten sa odvtedy vyhýba využívaniu nástroja všeľudového hlasovania v rozhodovacích procesoch ako čert svätenej vode. Uťahuje autoritársky režim pod zámienkou boja proti terorizmu a v Európskej únii vystupuje ako horlivý federalista. Na BBC v nedeľu sa prezradil, ako cynicky presadzuje globalistické ciele, o ktorých vie, že sa priečia vôli národa.


    Dodajme, že rozhovor hlavy Piatej republiky pre BBC sa dá vidieť na YoutTbe na webových stránkach:
    https://www.youtube.com/watch?v=rDAlP1sIhNA   
    https://www.youtube.com/watch?v=I-1VFW8C5Pc 
    https://www.youtube.com/watch?v=j67XvsSsA6o

    https://www.youtube.com/watch?v=wEfaRMfnbTQ 
    a ďalších.



    Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].


    UPOZORNENIE
    Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.





    Patrik Sloboda

    Zopár slov o autorovi...



    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑