• Vybrat den

    Listopad 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Roztahují se jako švábi: Vítejte v Arábii, sakra vždyť to je Neapol!

    10-10-2014 Svobodné Noviny 215 371 slov zprávy
     

    Jaké má důsledky masové přistěhovalectví na jihu Itálie? V mnoha městech si již člověk připadá jak někde v Saúdské Arábii či Africe, než v evropské zemi. Několik staletí poté, co s těžkým nasazením křesťanů byli muslimští nájezdníci odraženi při pokusu dobýt Itálii a Řím (poškodili přitom i baziliku svatého Petra) tak dnes se jim to daří bez násilí, i skrze politiku Evropské unie a díky masovému přistěhovalectví. Židovská internetová stránka jewsnews.co.il zveřejnila fotografie z italského města Neapol, kde se muslimové veřejně modlili na islámských shromážděních k svátku Íd al-adhá. Fotografie zveřejnil Eliyokim Cohen a ukazují veřejnou manifestaci islámu.



    Neapol zachvácená muslimáky

    Neapol zachvácená muslimáky




    Já jako autor knih Islám & islamismus v České republice a Ježíš Kristus & islám, dlouhodobě upozorňuji na problém islamizace Evropy a špatnou strategii, jak této islamizaci čelit u některých antiislámských organizací a politiků – jenže kolik našich spoluobčanů tento dlouhodobý problém zajímá? Koho zajímá, že tento problém má hlubší kořeny, než jen masové přistěhovalectví a politiku Evropské unie?


    Dobře to řekl v rozhovoru pro Lidovky.cz Tomáš Petráček, vedoucí Katedry kulturních a náboženských studií Univerzity v Hradci Králové: „Do čeho se ale mají menšiny integrovat? Do českého relativismu, neschopnosti v něco věřit, stát si za vlastními hodnotami? To je přece nemůže povzbudit k asimilaci, taková kultura v nich nebudí respekt. Lidé jsou ochotni akceptovat kulturu, která se jim jeví jako silnější, hodnotnější, perspektivnější. Ale absence jednotícího momentu v moderní české identitě, něco, proč jsou lidé ochotni žít a umírat, pro co se obětovat, tento nedostatek hodnot české společnosti je markantní. Proč by měli opouštět nějakou identitu, která je silná a nosná, ve prospěch postmoderní relativistické rozbředlosti?“


    Podobný názor má i jeden můj známý diskutující, který byť ateista, vidí problém také v hodnotách: „To je ten problém, že tě od mala nutí věřit ve falešné hodnoty. Jedno je, jestli je to komusimus a jiny ismus – vždy špatně. Ta nejnesmyslnější je bůh. Místo toho, aby ti někdo vysvětlil, že ke konání dobra a jak být dobrým člověkem potřebuješ věřit hlavně sám v sebe. Na tom byli postavení řečtí bohové a podle toho vypadala společnost té doby…“


    Neapol dnes:


    neapol.jpg



    Zdroj: Blog autora


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑